Chrápanie partnera. Čo s tým?

angel257
2. jan 2015

Ahoj, zas a znova si k vám idem po radu . Môj priateľ hrozne chrápe a ja ho nijak neviem presvedčiť, aby s tým išiel k doktorovi . Zo začiatku pomáhalo to, že spával na boku , ale teraz už chrápe aj vtedy. Stáva sa zo mňa klbko nervov, v noci spím 2-3 hodiny a zvyšok počítam hodiny do rána. Samozrejme , jemu je to jedno. Ako ho mám presvedčiť aby to nejak riešil? Ďakujem za rady.

sisaha
2. jan 2015

zmena spalne.

06051954
2. jan 2015

Presne tak.spite kazdy oddelene - ako my s manzelom.nic na tom nie je. Minule som pozerala v telke hovoril o tomto probleme jeden psycholog.je to najlepsie riesenie.nebude to znamenat ze sa nelubite, prave naopak takto budu narastat konflikty, nervozita atd..nebudes vyspata, v noci ho budes stuchat aby sa otocil a nadavat neskor, potom sa uz bude budit aj on a bude nahnevany ze sa nevyspal. My to robime tak, ze vecer si roztiahneme pri telke gauc a pozerame spolu telku, tulime sa k sebe, niekedy lezia s nami aj deti, potom ich ulozime spat a potom ked chceme sexujeme 🙂 ked nie tak nie ;)a potom lezime este len tak vedla seba a vacsinou ja prva idem potom spat - do insj izby nie do spalne a raaaano sme obaja vyspati.nikto sa nehneva a lubime sa stale.a este nieco s tymto problemom nie je lahlke pomoct kazdemu - myslim nejaka operaci atd.niekto chrape o zakroku este viac tak sa velmi nespoliehaj ze doktori pomozu.

nigguska
2. jan 2015

Ja by som navrhla nasledovne: bud pojde k dr alebo oddelene spalne....ina moznost nie je....inac ak nechce ist vyslovene k dr ako takemu,tak nech sa objedna do spankoveho centra...tam bude spat jednu mozno dve noci a vedia zistit pricinu chrapanie. inac chrapanie ako take nie je len tvoj problem,ze nemozes spat,ale hlavne jeho...pocas chrapania s adotycny tiez zle vyspi,moze mu zapadnut jazyk a zadusit sa,problemy so srdcom su v pripade chrapania vyssie...atd atd...je toho vela....takze pre vlastne dobro by to mal riesit....a ludia,co maju infarkt vo vacsine pripadov chrapali...

lilit35
2. jan 2015

Takto nemozes predsa fungovat! Ziaden sex kym chrape :D Alebo skus pozitivnu motivaciu... odmen ho rano ked nechrapal a povedz mu, ze takto to bude aj dalsie rano, ak sa dobre vyspinkas... (nevadi, ze v skutocnosti prvy krat chrapal, ide o to, aby pochopil o co v tejto hre ide :D )

nanka3
2. jan 2015

ahoj, presne aj my mame tento problem, manzel chrapa a to mame doma este 5 mesacne dieta..... muz chrape ci lezi na chrbte, na boku, na bruchu..... skratka, je jedno ako lezi.... vecer to riesime jednoducho, idem spat skor ako on, cize ak uz zaspim, tak mi jeho chrapanie nevadi, horsie je, ak sa prebudi dieta, ktore potrebujem nakrmit a uspat a on chrape..... vtedy do neho stale stucham.... chudak, tiez je z toho na nervy, trapi ho to..... uz pozeral aj dake fora o operaciach nosovej priehradky, ale ludia tam pisali, ze ani to im nepomohlo .....

miskasebi
2. jan 2015

Aj moj chrape. A preto spime oddelene. Ja som s malym v spalni, ocko v obyvkr.. Neda sa nic robit. Ja neviem zaspat, lebo len cakam, kedy zacne chrapat, aby som don mohla stuchnut, aby nezobudil maleho (19 mesiacov).. Tiez si myslim, ze doktori velmi nepomozu na toto...

lauricka
2. jan 2015

na to su spankove studia, kde pozoruju ako chrape, v akej miere a tak, ci nema spankove apnoe a potom urcia co dalej, aspon co som niekde videla, ci citala, no a urcite sa robia laserove zakroky, ked odstrania trochu tkaniva, kde to chrapanie vznika a to by malo pomoct...ak nie je ochotny to riesit, nech spi inde, ma smolu

jaruska8
2. jan 2015

Štuple do uší... Jediné, či mi pomáha, môj chrápe vo všetkých polohách. Stále.😜 Potom jedine oddelené spálne.😁

lapalma
2. jan 2015

Zbytočne sa oddelené spálne mystifikujú - načo je dobré, aby jeden z partnerov trpel, cmukal, štuchal a jedoval sa. Spite oddelene a ráno sa privítajte bozkom . Spoločná posteľ ešte žiadne manželstvo neurobila šťastným - tým ho robí komunikácia, láskavé slová, vzájomná úcta a pomoc, telesné porozumenie... 😉