Chrápanie partnera

erka2014
1. jan 2015

Ahojte, chcela som sa spýtať, ako riešite chrápanie svojich partnerov. Prosím o rady okrem "zober si perinu a chod do obyvačky". 😉 Skusili ste nejake lieky, spreje do nosa, navštevu odbornika, operaciu? Moj partner začal chrapať už aj ked spi na boku a teda neexistuje žiadna poloha, pri kt. nechrape. Nie je tučny a chrape aj ked nema nadchu. Trapi nas to a nechceme spať oddelene do konca života. Za každu rozumnu radu ďakujem 🙂

janinah
1. jan 2015

môže ho prezrieť orl lekár,konkretne nosovú prepážku,ale najprv dáte do toho nechrápania trochu energie a peňazí a napokon to skončí oddeleným spaním..pozor,to neznamená zníženie posteľových aktivít-moja skúsenosť....roky som sa poriadne nevyspala,až odkedy spím v inej izbe

prasiatko30
1. jan 2015

@erka2014 do spankoveho laboratoria a nech mu vysetria aky ma spanok a potom podla toho ti mozu odbornici poradit. na zaciatok - ak ma partner niekolko kg navyse -schudnut, sportovat, upravit stravu - lahku veceru a pre teba stople do usi.

xevulax
1. jan 2015

Moj mu strasne chrapal, ale mal krivu nosovu prepazku. Takze bol na operacii plus alerogologiu tam mu zistili alergiu tak ma aj spreje do nosa. Po tej operacii takmer vobec nechrape. Musi byt ked zachrape. On chrapal ajnked spal na bruchu. Pritom je stihly a sportuje. Poviem ti ani si nepamatam uz ake to bolo ked chrapal 🙂)) par noci mam sice v pamati led som do nejo neustale drgala. Tera som spokojna aj ked zas nespim koli detom 🙂 na operacii bol pred rokom a pol. Avsak aj po opke moze stale chrapat zalezi asi od priciny chrapania

zabina27
1. jan 2015

@erka2014 uz par dni som chcela zalozit podobnu temu, tiez ma to u manzela stve. a pritom este nedavno nechrapal, obcas niektoru noc alebo par dni, potom dlhsie nie a teraz stale, v akejkolvek polohe. Ide ma z toho porazit, stale ho vyzeniem z izby, ale nie je to riesenie na dlho, minimalne raz maly pojde do detskej a muz sa bude musiet vratit naspat do spalne. tiez by som to chcela nejako vyriesit, tak cakam rady 🙂
stuple do usi ja nemozem, nepocula by som v noci maleho, az keby poriadne plakal, pricom ak sa niekedy mrvi, staci mu sssss a spinka dalej, keby som mala stuple, tak sa pobudi uplne

@janinah v byte nie je vacsinou tolko izieb na vyber 🙂 ja do inej spat ist nechcem, lebo muz sa k malemu skoro nikdy nezobudi

takze orl lekar najskor? u nas ta zivotosprava pokrivkava, len jemu sa to velmi riesit nechce.
mozu mat na chrapanie vplyv aj lieky?

staronova
1. jan 2015

u nás intenzita chrápania záležala od stupňa mužovej únavy.....pracoval manuálne....vekom sa to samozrejme nabaľuje a pridáva sa aj iná príčina... 😲

bosoriak
1. jan 2015

@zabina27 Moj muz riesil vsetko - spankove laboratorium za tazke peniaze, lekarov - vseobecny, ORL, imunolog, prirodne pripravky... Neskusala som ziadne vyrobky "zarucene" ako napr. teleshopping. Napriek tomu sa chrapania nezbavil. Spime kazdy v inej izbe a sme spokojni, vplyv na intimny zivot ziadny. Teda skor pozitivny, kedze som v noci vyspata. 🙂
Trochu problem je to na dovolenke, kde kupujeme dve izby.

Skuste tie zakladne vysetrenia, mozte skusit to spankove laboratorium, ale inak suhlasim s @janinah . Skor by som peniaze investovala do rozkladacej pohovky do obyvacky a mate to bez stresu. 🙂

zabina27
1. jan 2015

@bosoriak ☹ si ma nepotesila 🙂 skusim ho, ked bude po skusobnej dobe, vyhnat k tomu lekarovi, uvidime, spankove asi nechcem ani ja zatial riesit, ani neviem teraz, v akych mestach to je a penazi navyse vela nie je na RD
ako to vnimaju deti, ze spite kazdy inde?

radopp
1. jan 2015

@erka2014 Tuším že keď ľudia chráp, tak sú veľmi unavení. Čo tak ísť skôr spať?

bosoriak
1. jan 2015

@zabina27 Uplne normalne, ved sa cez den k sebe spravame normalne, lubime sa, akurat spime kazdy v inej izbe. Potom si este decka v noci mozu vybrat, ci idu spat k tatinkovi do postele alebo ku mne (im chrapanie nevadi, stastne tvory) 😀

oslo1
1. jan 2015

AK clovek chrape, ked spi, treba ho dat odborne vysetrit, najlepsie do spankoveho laboratoria a treba hlavne zistit, ci nema sleep apnoe. Pri sleep apnoe je cez den unaveny, pospava a ak sa to nelieci, tak je dovod aj na odobratie vodicaku.
Tu mas video na sleep apnoe:

https://www.youtube.com/watch?v=kTUjQ-IcKPU


My to riesime C - PAP /NIPPY, robi sa to aj na slovensku a v cechach, v ceskej televizii bol o tom aj document, teraz to nemozem najst.
Prajem vela stastia

atika11
1. jan 2015

@erka2014 nečítala som to celé,ale manžel mal tiež takýto problém a odstránil sa ked schudol cca 10kg.nebol tučný,ale začal mat trošku brucho a vtedy strašne chrápal,schudol a už nechrápe 🙂 .nemáte to aj vy tak nejako,že by mal zhodiť nejaké to kilečko?a večer moc nejedáva,alebo len niečo ľahké.tiež som nechcela aby spal v obývačke.pýtala som sa aj v lekárni,ale vraj nič zaručené s dobrým efektom nepozná,vraj je to len reklama.

ellca123
1. jan 2015

no v podstate jemne stucnem manzela kym nezaspim,a ked spim uz mi to nevadi
vie o svojom probleme a tak mi dava naskok a ide spat trochu neskor po mne aby ma tak nerusil

najväčšia "sranda" je ze mam 40r.a zacinam chrapat aj ja - hroza/to sa asi nepriznava

marikalysik
27. apr 2016
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

mamicky skuste proti chrapaniu sprej pssst, dala som ho muzovi parkrat a je perfektny!! zvysok noci bol zakazdym kludny 🙂

insert1980
22. nov 2023

@marikalysik nefunguje. Oblb povedali v lekárni