Chrobák v posteli

lindusss2016
16. mar 2018

Prosim, poradte, co je toto za hmyz. Mam aj stipance, ale iba ja, deti ani manzel nie a to spime spolu. Zacalo to po mojom navrate z nemocnice, bojim sa, ze som si nieco doviezla. Ale na nic sa mi to nepodoba.

lindusss2016
autor
16. mar 2018
lindusss2016
autor
16. mar 2018
darling16
16. mar 2018

fuuu, nie je to ploštica?? Ostávajú po nej také červené bodavé štípance a je ich na jednom mieste kože vedľa seba viac.

lindusss2016
autor
16. mar 2018

@darling16 lenze vyzera uplne inak a nenasla dom ani tie krvave "stopy", co po nej zostavaju

petrofka
16. mar 2018
petrofka
16. mar 2018

Tie tvoje fotky si fakt zle..
Toto? https://www.google.sk/search?q=Tribolium+destru...

lorela
17. mar 2018

@lindusss2016 Plostica to nie je urcite, toto bude nieco neskodne, co sa pritiahlo z vonku. Najskor ten zrniar.

ivetka_kamo
17. mar 2018

Je to z potravín, aj ja som to mala doma, doniesla som so to v ryzi z obchodu, strašne rýchlo sa to množí, pomohlo až všetko vyhodiť, múky, koreniny, ryža.... Všetko do čoho to mohlo naniesť, celú linku som vyhadzala, vystriekala biolotom a až potom doma nastal kľud. Treba všetko vyhodiť, pretože môžu a s najväčšou pravdepodobnosťou aj nakladli vajíčka, ktoré ani nie je vidieť

lindusss2016
autor
17. mar 2018

@petrofka fotila som o polnoci mobilom a, nevedela som najst ani makro 😂 je to ozaj velmi malicke, mozno 1 mm. Skusim to dnes cvaknut fotakom.

lindusss2016
autor
17. mar 2018

Ale zatial sa mi to najviac podoba na mravca bez hlavy 😯 len neviem, ci by som mohla byt od mravca tak dostipana, strasne to svrbi. Kazdy rok, ked sa zacne oteplovat, tak sa tu objavuju, no tento rok je to extrem a uz ozaj nvm, ako sa ich zbavit

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
autor
17. mar 2018

@lenkakravcova nie, nie, tohto muciara som uz raz mala po dlhej dovolenke. Jak googlim, tak googlum, ale vyzera to najviac ako.mravec bez hlavy 😂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrofka
17. mar 2018

Ojoj, mravce vedia stipat jak svine

ivetka_kamo
17. mar 2018

Pilous čierny

andrejka1974
17. mar 2018

ja myslim ze je to plostica popozeraj vsetko obrazy postel oni si radi vyberaju jednu obet u mna stipali len syna nikoho ineho cely byt sme dali viackrat vystriekatr

lindusss2016
autor
17. mar 2018

@andrejka1974 pozerali sme vsetko, ale ako plostica to vobec nevyzera a stipe ma to aj cez den

lindusss2016
autor
17. mar 2018

@ivetka_kamo ani to nie, ma to uplne inu ritku

andrejka1974
17. mar 2018

@lindusss2016 ak ta to stipe aj cez den moze to byt aj blcha

senta_sofia
17. mar 2018

@lindusss2016 a pozerala si obrazky aj vyvojovych stadii plostic? Lebo vypadaju odlisne, taktiez vypadaju inak nakrmene a nenakrmene 😂 daj si do googlu bed bug, popozeraj... este pripadne pozri v kuchynskych skrinkach, ci nenajdes nieco podobne, mohla to byt nahoda, aj ked teda spominas aj stipance, nemas foto?

petrofka
17. mar 2018

@andrejka1974 blcha je tak malicka, ze by ju nebolo takto mozne ju odfotit ;)

andrejka1974
17. mar 2018

plostice su naozaj rozne a este kde mas tie stipance lebo po plosticiach su na rukach krku a na slabinach a okolo pasu treba pozriet celu postel my sme ich mali aj v obraze co nbol dalej od steny su v skarach v dierach vyvrtanych mozu byt pod parketami

sissy27
17. mar 2018

@lindusss2016 ak si doštípaná len ty, tak fakt môžete mať ploštice, aj keď zrovna tento chrobák na to nevyzerá. Idú viac na ženy. Nájdi firmu, ktorá sa zaoberá likvidáciou ploštíc, vedia na to spraviť test - rozložia ti v byte pasce, ak tam sú, tak sa chytia. Nemusia byť priamo u teba v byte, môžu liezť od susedov, zvonku alebo môžu mať sídlo napríklad v elektrickej zásuvke. A ak žijete v bytovke, tak nestačí potom vyčistiť len váš byt ale treba celú bytovku. Ale úprimne držím palce aby to bolo niečo iné.

petrofka
17. mar 2018

Inak, nas raz stipali take mini chrobaciky, ze to nebolo ani vidno. Pochadzali zo zradla skrecka, vrr. Pomahalo kazdodenne prezliekanie posteli a kazdy den menit pyzama a oblečenie a prat a prat kazdy bozi den. Na stipance je aj dobre okupat sa v vo vani, do ktorej si dospeli daju do salky mlieka 10kvapiek levanduloveho esencialneho oleja (treba dobre zamiesat, a tak vyliat do vane) a pre deti do 12r. do salky mlieka tolko kvapiek, kolko maju rokov (resp. nie viac ako tri). Odporucam aj pri prechladnuti dýchacích ciest.

lindusss2016
autor
17. mar 2018

Baby, ja som sa tiez najskor zlakla, ze plostice, ked sa objavili prve stipance. Ale prestudovala som o nich snad uz vsetko a nepripada mi to tak. Pisali, ze plostice su aktivne v noci a ze je ich mozne nacapat, ked okolo 3 hod zasvietite svetlo, ze sa utekaju schovat. Lenze ja mam male babatko a kojim ho v noci, cize uz dva mesiace kazdu noc vstavam a, zapinam svetlo niekolkokrat. Myslim, ze uz by som ich nacapala. Navyse sme vypratali komplet celu spalnu a hladali sme ich, naozaj nikde nic, ani stopy a vraj plostice vyvratia tu napitu krv a ostavaju po nich take cerveno hnede gulicky, ale nic take. Ziadne hniezdo sme neobjavili, ale aj tak skusim kupit tie pasce. Stipance mam vacsinou na nohach a bruchu hlavne. Na krku a tvari som nemala ani jeden. Raz sa mi jeden objavil aj na prsniku, ale premohla som sa a neposkriabala som si to a zmizlo to do par minut. Ak si poskriabem, tak aj tri dni ma to svrbi. Som uz zufala, ozaj nvm, coze toand moze byt. Objavilo sa to cca po dvoch tyzdnoch, co som sa vratila z nemocnice.

luciferkax
17. mar 2018

@lindusss2016 bude to iba neškodný chrobák.. ploštica vyzerá úpne ináč : D :D :D

michaella94
17. mar 2018

@lindusss2016 skus kontaktovat deratizerov...nech pridu pozriet co to je oni by mali vediet...

kristinka86
17. mar 2018

@lindusss2016 Plošticu veľmi jednoducho identifikuješ podľa pachu - ak ju rozpučíš, tak brutálne smrdí. 😀 My sme si pred rokmi prešli plošticami - vyzerali úplne inak. A keby si vyprášila paplón nad plachtou, tak tiež by nejaká vypadla. Toto neželám lapiť nikomu. Ale ozaj vyzerajú inak.