Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chronická koprivka

ivuuus
24. dec 2015

Prosim vas dajte typ ako toto je sen na stedry vecer vysyp ako slak cele telo svrbi pali polroka som mala pokoj a teraz zase naspat....od koznej som odstavena bez receptu na nejaky ukludnovak....poradte ci je nejaka pomoc aj takto z domu...dakujem

beruska1108
25. dec 2015

@ivuuus z domu urcite nie treba ist na pohotovost tam vam nieco pichnu a do rana to zmizne ale mne sa to potom zas objavilo a isla som ku koznemu ten mi predpisal tabletky a potom to preslo.vraj je to kombinacia oslabenej imunity a nejakeho jedla co mi vyvolalo alergiu.je to dost neprijemne.mne to zacalo ked som isla do roboty a tam sa to len zhorsovalo.strasne svrbenie palenie celeho tela.no strasne..:( dufam ze vam lekari pomozu pekne sviatky prajem

ivuuus
autor
25. dec 2015

@beruska1108 dakujem ano vcera som este zasla na pohotovost odmietli mi nieco pichnut kedze som soferovala dali tabletku dithiadenu ale to ako keby ani neucinkovalo...stale to mam nic nezmizlo....komplet cele telo obsiate vsetko svrbi stipe pali...tabletky od dnes uzivam nejaky omarit a u koznej som bola ale stale sa mi to vracia....

beruska1108
25. dec 2015

maala si ist taxikom ak to neni moc daleko lebo ze to je dost silny oblbovak mne pomohol..a prisna dieta lebo je to z jedla nieco ti zavadilo.skus len caje piskoty rohlik s maslom. ak ti to nepomoze skus ist znovu na pohotovost nieco ti musi zabrat nemozes ostat len tak.je to dost neprijemne viem ocom hovoris a nezavidim ti:(dufam ze ti to co najskor prejde

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus Snad ti ten Omarit pomoze. Mali ti dat kortikoidy, teda pichnut Hydrocortison, s tym si mohla v pohode aj soferovat a domov to mohli dat na par dni (3-5) Prednison. Ak by si to nemala dobre, resp.by sa to zhorsilo, skus ist na pohotovost opat, snad tam bude niekto mudrejsi ako vcera a tie kortikoidy ti da.

ivuuus
autor
25. dec 2015

Dakujem ste zlataaaa dnes uz mam muza doma vcera mal nocnu tak ma odvezie....dakujem este raz...a vy co dlhodobo uzivate od koznej? Odvtedy mate pokoj???

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr dakujem ste zlata...ja inak ten prednison mam myslite ze si ho mam dat??? A ak ano ako davkovat???

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus Treba im povedat, ze Omarit nepomohol, aj ked mozno trosku pomohol ( v tomto pripade treba malu trosku klamat, aby clovek nebehal kazdy den k lekarovi s neprijemnou koprivkou), resp.ten Omarit asi zaberie, ale trva to trva podstatne dlhsie ako tym kortikoidom. Ked bude lekar pocut, ze to nepomohlo, tak sa snad zachova akcnejsie a da tie lieky, ako som pisala vyssie. Budem drzat palce. Okrem toho teba drzat par dni dietu, mozno to bolo totiz z jedla a moze sa to pri drazdivej stave znova zhorsovat (cize vylucit koreniny, citrusy, asi aj to, co bolo na jedalnom listku na Stedry den atd.) A na skludnenie je vhodne sprchovanie vo vlaznejsej, resp.menej teplej vode, bez akejkolvek chemie, aspon par dni, a opatrne susenie, najlepsie len prikladanim uteraku, aby sa to zas nerozdrazdilo. A ja som teda koprivku nemala, snad ju ani mat nebudem, ja som doktorka.. 🙂

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus Ak by ste nesli na tu pohotovost, tak si teba dat teraz 20mg tbl.a zajtra rano 20mg tbl., potom pozajtra rano 20 mg tbl.a popozajtra rano 20mg tbl. Malo by sa to polepsit uz dnes po par hodinach, ten pichnuty Hydrocortison by zabral samozrejme rychlejsie.

soleile
25. dec 2015

Ja mam koprivku nonstop uz tri mesiace,nic nepomaha,na ziadnu alergiu neprisli.Uzivam montelukast a xados,aspon trosku zmiernuju to hrozne svrbenie a palenie.Raz rano som sa zobudila s opuchnutymi perami ako nepodareny botox,pichli mi nieco a az za par hodin to ustupilo.Na take akutne stavy mi imunolog predpisal cipky rektodal aby som nemusela utekat na pohotovost.

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr tak vam dakujem ste velmi ochotna....viete co to bolo vcera ked som sa tam o 22 hodine objavila??? Ze ci mam uraz a s takymi prkotinami treba chodit cez den..sa bojim znova preto si teraz zistujem kto ma sluzbu dnes...

ivuuus
autor
25. dec 2015

@soleile nonstop? Preboha ved to je strasne...to sa neda vydrzat tieto 2 dni nie 3 mesiace ako pisete...

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr ano na dietu som bola upozornena kapustnica salat stop iba varit ryzu na vode s kuracinou...zakudky a veskere pecivo asi tiez treba vyradit, ze?

ivuuus
autor
25. dec 2015

Zakusky som myslela @janickadr

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus Tak uvidite, kto sluzi. Ak to bude o nicom, dajte si ten Prednison, ako som pisala vyssie a po par hodinach by malo byt uz lepsie. 🙂

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus Zakusky asi tiez, a ak si nieco z nich dat, tak nejake suche, bez plnky, bez cokolady...

soleile
25. dec 2015

@ivuuus Je to hrozne,niekedy lepsie inkedy horsie ale osypana som stale ☹ obcas sa na palenie budim aj v noci.Vraj je to jednak alergia ale aj psychika /je fakt ze mi to zacalo po tom co dcerka skoncila na are a odvtedy som v permanentnom strehu a strese ☹ / Takze jedno s druhym...Drzim palce aby Vam to rychlo ustupilo 🙂

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr prosim vas ja mam ten prednison 5mg v 1 tablete tak to si mam dat davku 4 tabletky naraz???

janickadr
25. dec 2015

Ano, 4 tbl.naraz, ak je kazda po 5 mg. Inak vyrabaju aj 20mg tabletky. Na takuto dg je vhodna 20mg davka, zodpoveda to cca 1 injekcii Hydrocortisonu, co davaju na pohotovosti do zily. A uzit to treba, ako som pisala vyssie, teda po 20mg teraz aj dalsie 3 dni po sebe, to uz potom vzdy rano, aby to rychlejsie odoznelo a zas sa to nezhorsovalo. A k tomu ten Omarit 1 tbl.denne, ak tak odporucili, tam je potom dobre douzivat cele balenie.. 🙂

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr dakujem este raz 😉 tolko prednisonu ale bohuzial nemam mam 4 tabl na dnes 4 na zajtra a v nedelu mi uz len 2ks zostanu to je 10mg

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr a ten Omarit ten mam jednu tablicku tolko mi predpisal vobec neviem kolko je v jednej krabicke muz to bez nej doniesol ...mam si ist dat k obvodacke v pondelok predpisat ze nech ma to uzivanie Omaritu efekt?

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus Ten Prednison by mohol pomoct aj tymi tabletkami, ktoré mas k dispozicii.. A toho Omaritu mas kolko, je to aspon na 3-4dni, teda 3-4tabletky?

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr toho omaritu mam este 8ks
10 ich je v tej jednej tablicke

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr mne predpisovala kozna na dlhodobe uzivanie fixit a potom aerius je tento omarit nieco podobne? Ak ano tak ho mozem dlhodobo uzivat ci radsej sa vratit k tym liekom od koznej

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus To by mohlo uplne v pohode stacit. Ak ta koprivka prejde pocas nasledujúcich 2-3dni takmer uplne resp.do tyzdna uplne, malo by stacit douzivat ten Omarit, kt.mas. Ak by to nebolo do tyzdna este vymiznute, bolo by lepsie pokračovat tym Omaritom dlhsie, aj mesiac, resp.sa uz potom v januari poradit s koznym lekarom. A bolo by aj dobre si dat zas do zasoby napisat ten Prednison. Ak chces, napis mi o 2-3dni IP, ako to vyzera. Drzim palce 🙂

janickadr
25. dec 2015

Fixit, Aerius aj Omarit je vsetko antihistaminikum, cize rovnaka liekova skupina a podobne lieky. Mozno by bolo najlepsie sa aspon telefonicky po sviatkoch spojit s koznou dr., ze co z toho si mas davat, ze sa ti ta koprivka cez sviatky vratila a uz sa s koznou dr.dohodnut na ďalšom postupe.

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr DAKUJEM 👌👌👍👍 urcite napisem paaa 😘😘😘

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr ano planujem navstevu koznej...len skor predpokladam ze bude asi az po sviatkoch robit 😉

janickadr
25. dec 2015

@ivuuus Na 99% bude robit az po sviatkoch. 🙂 Dovtedy sa mozeme dohadovat cez IP, ked bude treba.. 🙂

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr teraz mam zase taky vysyp ja som hotova spat by som rada ale nemam sancu...uz som aj ten prednison uzila 😢

ivuuus
autor
25. dec 2015

@janickadr mozem dat este aj dithiaden?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli