Chronická obštrukčná choroba pľúc

anieli_1
23. feb 2013

Ahojte momentalne sa do mojho zoznamu pridala tato choroba ☹ doktor mi zmenil sprej a povedal ze na buducej kontrole rozhodne podla stavu o nemocnicnej liecbe.....mala by som tam ist cca o dva tyzdne ale zatial nepozorujem ziadne znamky zlepsenia.....citala som ze by to malo trvat 1-3 mesiace ale chcela by som vediet vase skusenosti s touto chorobou ako rychlo sa vam aspon trosku ulavilo a ake mala choroba pokracovanie pokracovanie...mam nacitane o tom ale chcem vediet ozajstne skusenosti ako to je

mummy01
23. feb 2013

@anieli_1 sice nemam skusenost osobnu ale moj dedko ma toto ochorenie uz vyse 30rokov.Hlavne je ze vies o nej a mozes sa liecit,liecba je myslim uspesna lebo moj dedko zije s tym najhorsim stadiom uz vela rokov pomerne aktivne.Prajem ti vsetko dobre🙂

anieli_1
autor
23. feb 2013

@mummy01 dakujem pekne ono sa to vacsinou diagnostikuje po 40tke a hlavne chlapom lenze ja mam viac diagnoz takze by som povedala ze sa to dalo cakat aj ked teraz budem mat len 25..... a ja som sa od isteho casu prestala pytat doktorov ze co preco a zaco a kedy bo viem ze mam super doktorov ale ked dojdem domov tak mam vzdy chrobaka v hlave a teraz ked mam deti tak si nemozem dovolit nemocnicu.........ale dakujem za povzbudenie 😉

mummy01
23. feb 2013

@anieli_1 ano,vecsinou je to zalezitost starsich ludi.Ja mam synceka s genetickym ochorenim a aj jemu v buducnosti hrozi CHOCHP.

anieli_1
autor
24. feb 2013

@mummy01 jaj to mi je luto drzim palce nech ho to nestretne.......no ja mam astmu prakticky odnarodenia prvy zachvat dost tazky som mala ked som mala asi 4 mes okolo 5 rokov sa to zlepsilo ze som ani lieky nemusela brat a v puberte zas zacalo a od vtedy sa to na mna sype od hyperventilacneho syndromu cez mononukleozu, tbc a par drobnostiek este a teraz toto a je mi strasne tazko teraz okolo deti skakat bo strasne mi aj bije srdce a to dychanie hruza a kasel zato som chcela vediet ze kedy asi zabrali lieky realne nie len co sa pise na nete...

richty
10. jún 2013

@anieli_1 ahoj, nejaka alternativna liecba by nemohla pomoct? mojej starkej prave dnes diagnostikovali tuto chorobu a mam strach, ze to zdedim aj ja, lebo aj ja mavam piskanie na hrudi, hlieny, nabeh na astmu. Nerada by som dospela do toho stadia, cinska medicina by nemohla pomoct alebo nieco alternativne? homeopatika, neskusala si?

anieli_1
autor
10. jún 2013

@richty ahoj tak u mna sa to nakoniec nepotvrdilo a sú všelijaké lepsie veci než lieky ale to aj stoji a aj tak to zo zač treba kombinovat s liekmi.....no ja som teraz nedavno bola na tom uz velmi zle a ja mam astmu prakticky od narodenia a moja mala ju uz ma tiež..... Nesmies mysliet na také co ak dostanem psychika robi velmi vela....