Chronická žihľavka - máte s ňou skúsenosti?

matams
9. júl 2021

Ahojte ma niekto skúsenosť so žihlavkou? Už 4 mesiace ma trápi žihlavka, stále dookola celé telo tvár, všetky vyšetrenia ktoré som absolvovala sú v poriadku nič nezistili. Aj injekcie som brala tie mi pomohli na určitý čas lieky od alergie beriem aj teraz a stále to neprestáva. Prosím o radu kde sa na akého lekára ešte obrátiť alebo čo Vám pomohlo

jaruna123
9. júl 2021

📌

viktorka124
9. júl 2021

Ahoj. Kožná by ti mala určiť aký typ žihľavky presne máš, a čoho sa máš vyvarovať. Ja mám dermografickú chronickú žihľavku. Beriem každý deň zodac, a omarit keď sa vyhádžem. Musela som zmeniť stravu a obmedziť príjem histaminu aby som nemala také príšerné tie ekzémy. Ešte stále hľadám čo vlastne môžem jesť a tak. A samozrejme moc sa nepotiť, neumývať sa bežným mydlom, nenosiť tesné oblečenie....

matams
autor
10. júl 2021

@viktorka124 ahoj môžeš mi aspoň poradiť ake potraviny vylucit a ako si stravu upraviť? Čo môžem a čo nie

viktorka124
10. júl 2021

Na Googli keď si hodíš švajčiarska tabuľka potravín, malo by ti ju tam v pdfku vyhodiť. A každá potravina tam má svoje číselko, ja jem len zo skupiny s číslom 0. Hlavne jedz všetko čerstvé a potraviny dlho neskladuj, lebo sa v nich hromadí histamin. Ani konzervované jedlo nie je dobré lebo takisto má kopec histamínu. Hlavne sóju som musela vylúčiť a strukoviny. Ale tá tabuľka je výborná prehľadná. Keby si čokoľvek potrebovala poradiť, pokojne napíš správu. 🙂

matams
autor
12. júl 2021

@viktorka124 ďakujem za radu idem hneď pozrieť na to a skúšať či pomôže niečo konečne

viktorka124
12. júl 2021

Nie je za čo 🙂 potom daj vedieť, či sa to zlepšuje. Držím palce!