Chronický zápal hlasiviek. Máte rovnaký problém?

rejocka
1. máj 2009

ahojte,prosím vás má niekto rovnaký problém?Ja to mávam dosť často,stratím hlas,bolí ma hrdlo až páli,aj teraz som sa vrátila od dr.že s tým už nič nespravím,mám kloktať šalviový čaj,nepiť bublinkové,horúce ani studené a,že o 20r.budem mať chrapľavý hlas 😨

strapco13
1. máj 2009

a poslala ta aj ku krcnej lekárke?

rejocka
autor
2. máj 2009

poslala-to som bola bčera na pohotovosti,tak,cez týždeň,ale keď som jej povedala,že už nemám mandle,tak,že nič s tým už nespravím,len si šetrit,aj ty máš problémy s hlasivkami?

strapco13
3. máj 2009

ja zatial nie ...ale som krcny lekar...mala si spraveny RTG prínosových dutín, výter z nosa a hrdla, ci tam niekde nie je ložisko infekcie? A to, ze nemas mandle ..niekedy tam ostava zvysok a treba ho znovu vybrat, az ked sa vsetko vylúči, tak potom sa da povedat, ze sa s tym nic neda spravit...ale aj tam je pomocná liecba --preplachy nosa, panthenol tbl cmúľať, zvlhcovace vzduchu, iinhalátor..a pod...ale to treba vidiet konkretneho pacienta

rejocka
autor
3. máj 2009

to je super,že si dr.mne mandle vyberali ešte ako 6.r,táto dr,mi povedala,že kloktat šalviový čaj,stále niečo cmúlat-tak tie pantenol tbl? a to ako často?nos preplachujem a dala mi aj pamykon kvapky,už mi je ovela lepšie,ale ma poplašila tým,že budem mať o pár rokov taký chriplavý hlas už stále 😒

strapco13
3. máj 2009

panthenol 3xD cmulat, ale hodinu potom nejest a nepit, skus s jablkovou prichutou, pacienti vravia, ze tie sa daju, tie bez prichute su vraj strasne nechutne.

rejocka
autor
3. máj 2009

dakujem veľmi pekne za radu a možu to odomna dostat naj detičky?a do budúcna keď stratím hlas tak čo si mám dať-ja som si dala calcium a ona,že to nepomože.

strapco13
3. máj 2009

calcium moze pomoct, ale nie vzdy...ak su hlasivky poskodene chronicky a ostatne loziska infekcie su vylucene tak to deti chytit nemozu, ale ak je za tym skryty napriklad chronicky zapal dutin, tak mozes byt pre nich bacilonosičom

rejocka
autor
3. máj 2009

Vieš preto sa pýtam na calcium aj,lebo aj malý je chorý-že chytené priedušky a dostal ATB-Duracef a calcium 😒 Druhý synček len na kašel-Sinecod,že či ten calcium stačí a netreba niečo na vykašliavanie 🙂,keď sa v noci tak zobudil,mal taký štekavý kašeľ ako pri laryngytíde tak vtedy mám dat calcium,vetrat a spray berodual,ale už tak nekašle,dá sa povedať,že len v noci.čo si myslíš?vďaka