Chronický zápal mandlí

lau12345
28. máj 2018

Ahojte,

Pred ca. 2 týždňami som mala hnisavú angínu, najprv to boli príznaky ako na chrípku a neskôr silne bolesti prehltania .. lekárka mi predpísala antibiotiká. Po 2 tabletkách bolesť zmizla a ja som ich dobrala až do konca. Včera večer má opäť začalo skrabat hrdlo ale bez iných príznakov a ráno to opäť prešlo do problémov s prehltanim. Cely deň kloktam šalviu a teplu vodu so spolu ale moc nepomáha. Teraz mám pocit že na mandliach sa tvorí hnis .. vopred sa ospravedlňujem za fotky ale nybš za hranicami, k lekárovi chodim do blavy a skôr ako sám odhlásim z roboty a vyberiem sa k lekárovi chcem počuť názor niekoho , kto možno zažil podobne. Príznaky Niesu inak žiadne okrem trocha ucpaneho nosu .. teplotu neviem či mám , ale keďže je vonku aj teplo a ležím pod dekou, môžem byt tepla aj z toho.

Vopred ďakujem

marselinm
28. máj 2018

Ahoj, prednedávnom som to mala aj ja. U lekára som nebola, neordinoval.kedze mame skvelú lekárničku, pomôže viac ako Dr. Kúpila som si kloktadlo tantum verde a stopangin. Pomohlo mi to

karamel
28. máj 2018

ja odporucam vrelo kloktat cajovnikovy olej, dostat ho kupit v lekarni, nic lepsie na anginu nepoznam 🙂

tncka
28. máj 2018

@lau12345 no vyzera to tak ze sa angina vratila. Toto by som nepresla len volnopredajnymi liekmi aby sa ti nevypomstilo...Skusit to mozes daj tomu nejake 2dni a ked nebude lepsie urcite k lekarovi

lau12345
autor
28. máj 2018

@marselinm ďakujem , zajtra sa pozriem Do lekárne !

lau12345
autor
28. máj 2018

@karamel aj kamarátka ho už odporúčala .. možno aj tomu dám šancu 🙂 ten má byt dobrý aj na vyrazky , nie ? Aspoň ho využijem dvojako

lau12345
autor
28. máj 2018

@tncka počkám do zajtra , uvidím ako to bude vyzerať a podľa toho.. rozmýšľala som aj , že zavolám lekárke čo robiť. Neviem či mi po dvoch týždňoch opäť predpise antibiotiká ..

karamel
28. máj 2018

@lau12345 on ma sirokospektralne pouzitie, ale na dezinfekciu ust a hrdla ho nic nenahradí, maám odskusane!

canadanka
28. máj 2018

mne velmi pomaha kloktat sodu bikarbonu, urcite odporucam vyskusat (poradila mi to doktorka na krcnom)

saxana000
29. máj 2018

V 15 rokoch mi mandle vybrali kvoki takymto ooakujucim sa zapalom. ku koncu som mavala silne atb 10 dnove po vysadeni sa mi za 2-3 dni vzdy angina vratila po 4 cykle lekarka usudila ze mandle musia von. Odvtedy mam pokoj. Problem nastava pri prechladnutiach choroba sa mi vzdy usadi na prieduskach. Ale inak super.

janap76
30. máj 2018

@canadanka prosím ťa koľko tej sódy na pohár vody ? Ďakujem

canadanka
31. máj 2018

@janap76 tak na cca 1,5-2dcl vlaznej vody (telova teplota) cajovu lyzicku. ale treba aj vyskusat, aby to tam bolo citit ale zas aby sa dalo este vykloklat... napr. manzelovi je ta chut strasne neprijemna, tak si robi slabsie (alebo si spravi namiesto sody so solou), ale detom nevadi, tak im robim aj silnejsie a su v pohode.

janap76
31. máj 2018

@canadanka ďakujem 😉👍🌹