Chudnutie, rovnaká váha alebo priberanie pri dojčení

mareli
23. nov 2007

baby, ktore ste uz mamicky a presli ste si dojcenim alebo prave dojcite. zaujimalo by ma toto. preco jedna pri dojceni velmi chudne, niekedy schudne viac ako bola vaha pred tehu. a ina nechudne vobec tehotenske kila s vyhovorkou "ved kojim, musim vela papat, chudnut sa da az po dojceni!" z mojho okolia poznam aj taky typ mamiciek aj ten druhy a chcela by som vediet ake su s tym vase skusenosti, aky mate na to nazor.
ja sa totiz spolieham na to, ze ked porodim, tak dojcenim pojde vsetko dole, no vylakali ma tie kamaratky, co prave dojcenim vobec neschudli, dokonca jedna pribrala.

marianka79
3. feb 2010

jaj to pisala mohavk a nie danu 😀

kingstonka
3. feb 2010

mohavk.... ja mam o nieco starsie dieta... kojila som 16 mesiacov a musim povedat, ze som na to uplne presne ako ty.... vaha pred- po porode, a teraz je presne taka ako mam ja ... ja ked som prestala kojit tak som aj skusala nejake drastickejsie diety a vahy sa nehne.... je to deprimujuce.... hybem sa dost... cvicit chodim...aj doma cvicim... mam dieta , ktore velmi zle spi v noci ... a asi to bude aj tym, ze niekto pri strese chudne iny pribera... nedavno mi zistili hypofunkciu stitnej zlazy tak mozno aj ta ma na tom svoj podiel

aleachim
3. feb 2010

mohavk, tak já se hlásím do klubu. Jsem na tom tak i s těmi kili. Na počátku těhotenství 65 kg, přibrala jsem na 80kg, z porodnice jsem se vrátila s 72kg a teď jsem na 80kg. Stydím se i před zrcadlem, každý večer cvičím, chodím na aquaaerobik 2x týdně a jím tak normálně, i když někdy ujedu. Přestala jsem kojit před měsícem.

dai
4. feb 2010

ahojte,
neviem, mne to pride ze to priberanie , chudnutie s dojcením moc nesuvisi - skor so stravovanim popri dojceniu, celkovou zivotospravou ( dopapavanim kasiciek, bananikov a piskotiek ).
ja som napr. ani nepribrala ani neschudla... vaha mi stala pocas celeho kojenia. Moja svagrina strasne schudla ( az nepekne, nieco co popisuje marianka... ) - myslim ze to bolo preto, lebo zo stravy vylucila vsetko co by mohlo sposobit alergiu - vsetky cukry, postupne rozne druhy masa a pod. zila len na cestovinach a bielych jogurtoch... okrem toho nekojila na poziadanie, lebo mala v strasnom stave bradavky, tak si mlieko vyse roka kazde 3 hodiny den, noc, odsavala aby ho nestratila - zato ju doteraz obdivujem 😔
mam kamosku ktora zase nenormalne pribrala - a to kojila vyse 2 roky - dovod? lebo sa stala niecim napchavala ☹ ona tvrdila ze to kojenie jej robi chute na sladke a podobne ( no ja mam tiez chute na sladke, ale urcite to nesuvisi s kojenim 🙂 ), okrem toho s cvicenim sa nepretrhla, kedze moc nemohla aby mliecko bolo chutne a pod. ... klasicke vyhovorky ☹

kingstonka - u teba to moze naozaj suvisiet s tou stitnou zlazou - ked mas disfunkciu neliecenu, mozes za par mesiacov skaredo pribrat, alebo mat opacny extrem - extremne schudnut... ked ti ju zacnu liecit a najdu spravnu kombinaciu liekov, tak by to malo zabrat a vahou nehybat.

aleachim, pre teba mozno len radu - necvic vecer ale rano na lacno, a papaj pravidelne, po cviceni nejake cerealie ( ale realne, nie tie cokoladkove - daj si tam cerstve ovocie, tak je to chutne 😉 ), nezabudni na desiatu - nejake ovocie alebo aj nieco sladke male ( doobeda je to ok, cukry sa spalia ), na obed kuracie prsia, prilohy ( moj ocino bol teraz na zaludkovej diete a tam povedali ze kazde jedlo aby podporilo zdravy metabolizmus by malo byt rozdelene na tretiny - teda myslim hlavne - tretina maso, tretina priloha a tretina zelenina, a potom znovu - desiatu - nejaky celozrny chlebik a veceru , mozes si dat aj druhu veceru - vklude aj o 10-tej vecer 🙂 len si davaj pozor co papas... ver mi ze takato pravidelna strava ti tak nastartuje metabolizmus ze kila pojdu dole ani nebudes vediet ako...
hlavne nedrz dietu - akonahle by si presla na normalnu stravu tak by si vela pribrala ( lebo dieta metabolizmus spomaluje, ked zacnes normalne papat, tak sa to omnoho viac uklada ako predtym )...

sorry za taky dlhy prispevok, ale tiez mi to dlho trvalo pochopit ze aby som schudla musim jest, samozrejme aj sa trochu hybat... ale pohybom mozno schudnete 20 - 30 % , 70 % stravovacimi navykmi 😖 nevyhovarajte sa na dojcenie - to ma s vasou vahou pramalo spolocne 😒

susik77
4. feb 2010

Ahojte, tak ja som si tiez uvedomila, preco pri kojeni priberam-nemozem jest normalne zeleninu a ovocie, preto mam stale hlad a dojedam sa len kalorickymi jedlami-pretoze malej nerobia zle -ak si dam neosup. zeleninu al. ovocie tak ma mala prdiky a to ani v noci nechce spat. tak sa radsej vyspim.
ja teda chodim 4 kg hore dole a nemozem sa dostat pod tu hranicu. von teraz ked mrzne nechodime, tak ked uz bude teplejsie a budem jazdit s kocikom hadam pojdu kila lahsie dole.
po tom ako som prestala kojit veroniku, som za polroka schudla 19 kg tym, ze som upravila stravu-asi 3x tyzdenne na obed salat s masom prip. syrom a inak strav. pravidelne 5x denne, nic medzitym, + cvicenie+plavanie

zuzka11
4. feb 2010

Susik - a proc nemuzes zeleninu a ovoce?male to porad jeste vadi? ja se takhle omezovala po sestinedeli a pak jsem zacla postupne pridavat a je to ok...jinak jsem taky spis pribiraci typ, ale hlidam se a sportuju, tak to nahoru nejde...ale rozhodne nemuzu tlaskat vsechno jako nektere holky a nepribirat.......jo, je to nefer, nekdo nepribira nekdo jo, ale stejne nefer je, ze nekdo dite am a nekdo ne, my jo a to je obrovsky dar! A s tema kilcama nejak zatocime, vetsinou to jde dolu kdyz prijde ms nebo se prestane kojit.....

susik77
4. feb 2010

zuzi-ano, mala ma hrozne probl. ked si dam nej. zeleninu, nezaspi ano do 2. v noci ☹ Tak som si hovorila ze radsej nech spinka 😔

mamutka
4. feb 2010

ja som tiez pocuvala ako kojenim pojdu vsetky kila dole....no iste...ostalo mi 10 kg po navrate z porodnice a koli kolikam maleho som pomaly jedla len trochu ryze kazdy den, aby vecer neplakal a neschudla som ani deko! slak ma isiel trafit....
az pol roka po porode, ked som dostala mrchu, som zacala pomaly chudnut. kojim stale, ale s chudnutim to nema vobec nic spolocne u mna.
a to maly priberal prve mesiace ovela viac ako ine deti z mm, ja som jedla minimalne ale vsetky kila sa ma drzali...no skoda reci 😠
hlavny bol u mna pohyb, mala som prvy polrok problem hybat sa, tak som ledva dala jednu hodinovu prechadzku denne, potom sa stav zlepsil a zacala som chodit 2-4 hodky denne, maly v kociku a ja som slapala a to tie kila potom idu nadherne dole...uz aby bolo krajsie a mozem zacat zas, maleho zima nudi a hned v kociku zachrni a po hodine mozme ist domov...

vieraj
4. feb 2010

ach, ja tiez chcem schudnut behanim na jar, taraz sa neda.....
zacala som po 19-20 nejest a klesla mi produkcia mliecka-vecer akoby klesla hladina prameňa 😀 . podotykam, ze v noci kojim aj 6x. ☹
asi musim pockat na ten pohyb.......

mohavk
6. feb 2010

Zkusím si víc hlídat tu stravu a uvidíme. Nechci se vymlouvat na kojení, já vím, že to nebude důvod přibírání. Nechcete některá hubnout se mnou? Možná by to šlo líp? 😉

zuzka11
14. feb 2010

Mohavk kolik mas navic, ktere chces sundat? ja si taky davam bacha, musim omezit sladke, v tom to je, ted jsem mela kriticky tyden, maly proste plakal a plakal - ten zas**** pneumokok ☹ , uz ted se bojim dalsi davky ockovani......a taky jo, sup kilo nahoru 😠

tetes1
14. feb 2010

Tak já teda,když jsem kojila, tak jsem fakt abnormální chuť na sladké měla,ale extremní. Už nekojím a srovnalo se to, takže jsem fakt ráda.

booklover
18. nov 2010

ja dojcim dceru piaty mesiac. mala som po porode 10kg navyse a teraz mam 14... ☹ aj klby ma uz bolia... snazim sa nejest hluposti a 2x denne stravim 15 minut na stacionarnom biku, ale zhorsuje sa to... a nakoniec chudnutie vraj skodi dojcenemu babätku. ale mne potom asi skodi dojcenie.

anatanka
18. nov 2010

Ja byla vzdycky hubenour ( a to pritom manzel rikal, ze je problem me uzivit 😉 ), ale co se delo po porodu, to bylo moc. Skoncila jsem na 43 kg (pri vysce 170 cm). Bylo to spojene asi s celkovou zmenou stylu zivota, nejenom kojenim, ale i nevyspanim, stresem, unavou... S kojenim jsem skoncila po roce prave kvuli tomu, aby ze me jeste neco zbylo.

la_cheri
18. nov 2010

U prvního jsem nabrala 17 kg(byl anrozený předčasně) a kojením dala dolů 25 kg během 9 měsíců ted u druhého jsem nabrala 19 kg jsem necelé 3 měsíce po porodu kojíme plně a dole mám zatím jen 10 kg.Doufám že ještě něco dolů půjde🙂

funy
17. máj 2011

ahojte, no maly mal v januari 2 roky a ja len priberam. po porode som schudla. ale od kedy dojcim tak stale priberam. uznavam, ze sa stravujem velmi nepravidelne pri malom a nemam ziadny pohyb. ale vobec nejem vela a kila idu stale hore.
ak mozete poradte ci sa moze dietovat pocas dojcenia. viem ze buem velmi hladna, ale inak to asi nepojde.

civediamo
7. aug 2011

ahojte kočky nemala by niektora chut chodit cvičit,ale z NITRY,,,ja som už zufala na mna sa viac nalepilo po porode ako počas tehu..len sa neviem prinutit chodit cvičit sama,potrebujem nejaku spriaznenu dušičku,s ktorou by sme chodili vypotiť tie zbytočne špeky))možte napisať aj poštu budem rada,j.

zuzanka21
10. sep 2012

🙂 Ahojte dievčence, ktoré ste z BA (bohužiaľ zatiaľ iba v ba) máte čas jednu hodinu do týždňa a chcete chudnúť tak mi napíšte 😉 Mám veľmi dobrú skúsenosť so skupinovým chudnutím Je to kurz zdravia, výživy a zdravého chudnutia, žiadne tabletky na chudnutie ak chcete vedieť viac tak IP Je to naozaj účinné ja som takto zhodila už 10kíl.
Alebo ak by ste chceli pribrať pár kíl a vyformovať si postavu tiež vám viem pomôcť

andreal25
24. apr 2013

Ahojte no ja som na tom zle s tym chudnutim. Pribrala som pocas tehu 30 kg a nieto ist dolu. MLu som mala cisarskym a kila idu hore aj ked ju kojim. Co s tym? Mozes navstevovat fitko ked som mala ma este len 3 mesiace a narodila sa cisarkym? Vie mi niekto poradit?

brigule
24. apr 2013

Ahoj, před těhotenstvím jsem měla 51kg a 160cm. Nabrala 21 kg a do dvou měsíců po porodu dala dolu 14kg. Za třetí měsíc vůbec nic. Takže mám pořád 7kg nahoře a je to znát, nic neoblíknu co jsem měla před těhu ☹ Po návratu z porodnice jsem měla dole jen 3 kg, a to jen dítě bylo 4140g! Nechápu... Byla jsem dost oteklá, tak dost kil zmizelo spolu s otoky. Doufám, že těch zbylých 7kg nějak půjde,ale už se dlouho nic neděje ☹

patkaza
27. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

počas dojčenia by sa nasilu chudnuť určite nemalo ... niekto popri dojčení schudne prirodzene ale siliť to radšej určite netreba a treba sa riadne stravovať http://akoapreco.com/je-chudnutie-pri-dojceni-bezpecne/

lienka378
5. apr 2016

Ja som pribrala 18kg v teh. Uz 14mesiacov kojim a vaha ide stale hore..a to jem normalne..ziadne sladkosti. Ranajky ..obed..a vecera..ja uz neviem ..ved po porode som mala o 8kg menej ako mam teraz. Porazi ma..

emilia25
5. apr 2016

Ja som pribrala trinsst kil desať som dala za tyzden dole.ale tiez sa mi tá váha zastsvils a už nechce dole.