Chudnutie, rovnaká váha alebo priberanie pri dojčení

mareli
23. nov 2007

baby, ktore ste uz mamicky a presli ste si dojcenim alebo prave dojcite. zaujimalo by ma toto. preco jedna pri dojceni velmi chudne, niekedy schudne viac ako bola vaha pred tehu. a ina nechudne vobec tehotenske kila s vyhovorkou "ved kojim, musim vela papat, chudnut sa da az po dojceni!" z mojho okolia poznam aj taky typ mamiciek aj ten druhy a chcela by som vediet ake su s tym vase skusenosti, aky mate na to nazor.
ja sa totiz spolieham na to, ze ked porodim, tak dojcenim pojde vsetko dole, no vylakali ma tie kamaratky, co prave dojcenim vobec neschudli, dokonca jedna pribrala.

angua27
23. nov 2007

ahoj, zaujímavá téma. mňa by tiež zaujímalo, prečo to tak je.
ja som počas tehu pribrala 22kg. či som sa obmezdovala, alebo som jedla, čo som chcela, kilá rovnomerne prichádzali. v pôrodnici som nechala rovno 10kg, doma v prvý týždeň odišlo ešte 2kg. a odvtedy nič. dnes som sa vážila a išlo dole iba 1kg, t.j. ešte stále mám na sebe 9 "tehotenských" kíl. jem normálne, žiadne prejedanie. dá sa povedať, že papám tak ako pred tehu, až na to, ťže pri dojčení sú určité (dosť veľké) obmedzenia, čo jesť a čo nie. sem-tam si dám aj niečo sladké. syna plne dojčím. prvý mesiac ma štvalo, že tie kilá dole nejdú, ale už som sa s tým zmierila. keď prestanem dojčiť, prejdem na mne osvedčenú delenú stravu a kilá dám dole. 😉

kacenqa
23. nov 2007

mareli, myslim, ze si si ciastnocne odpvedala aj sama 😉 a sice tou vyhovorkou musim vela papat...neviem, podla mna je to ako ked sa pri tehotenstve povie, ved musim papat za dvoch a to je tiez hlupost,tak predpokladam,ze aj toto je rovnaky blud...a podla mna je to ciastocne aj genetika 😉

ale uvidim, co ti odpisu fundovanejsie osobky 😀

nikeske
23. nov 2007

ahoj mareli!
ja som v tehotenstve pribrala 25 kil a bola som jak maly slon. bolo to tym, ze som konecne nemusela davat pozor, co zjem a kolko zjem. Tak mi chutilo a neriesila som to.

V porodnici som nechala 10, do troch mesiacov som schudla dalsich desat a do pol roka este 5kg.
Nebola to ziadna dieta, len som jedla mensie porcie, zdrave veci a 5 x denne, na veceru len salaty so syrom alebou rybou. O kojenie som sa zo zaciatku bala, ale hovorila som si, ze mlieko, bielkoviny a vitaminy ma. To, co zjem, nech ide na mlieko 🙂, a ja nech zijem z tych tukovych zasob. A tak to aj bolo, speky odisli a ja este stale v pohode kojim.

Takze drzim palce, a hlavne sa tymto teraz netrap, zdravie je teraz dolezitejsie.Potom uvidis, ako sa bude chovat tvoj metabolizmus, ako rychlo pojde vaha dolu a podla toho sa zariadis...jasne, ze pri vecernom mlsani sladkosti sa nechudne, aj ked sa koji 🙂

johanda
23. nov 2007

ahoj mareli,
důležité je i to, jaká byl tvoje hmotnost před těhotenstvím a jak máš rychlý metebolismus. Někdo má holt "tlusté geny", to se pak shazuje hůře.
Já jsem u obou holek přibrala do 10 kg, po porodu jsem byla pod váhou před těhotenstvím a kojením to šlo ještě více dolů.Jím poměrně dost, i sladkosti pozdě večer, ale patřím mezi holky, které měly vždycky problém přibrat. Obecně je kojení hodně energeticky náročné, takže kojící ženské jsou na tom s hubnutím asi trochu líp.
Na druhé straně, pokud nebudeš mít 100 kg při 150 cm, nemá cenu se nějakým tím faldíkem stresovat, miminu to nevadí a normální chlap obvykle netouží po vyhublé anorektičce, spíše se rád koukne na kyprou a oblou ženušku.

tinni
23. nov 2007

ahoj mareli, ja som pocas tehu pribrala 4kg, po porode som mala povodnu vahu a pocas dojcenia som schudla na 47kg... ale poviem ti, ze som sa citila strasne, bola som vycerpana, unavena, nic som nevladala a stale sa mi tocila hlava 😒 takze nie vzdy to je dobre, ked velmi schudnes...
teraz mam konecne aspon 50kg a citim sa uz celkom fajn, aj ked by som este take dve kila chcela pribrat 🙂

elise
23. nov 2007

ja som v tehotenstve pribrala iba 6 kg a to až v piatom mesiaci , po pôrode som dala dolu 7 a teraz už skororok kojím išlo ešte 10 kg dolu, pýtala som sa doktorky ona mi povedala že mlieko sa tvorí z tukových zásob už pred ehotenstvom a doplna sa počas dojčenia ked žena veľa pije tekutín, ja vypijem aj 2 flaše minerály a pijem plnotučné mlieka, a smotanové jogurty, neodolám ani čokoládke, na to mi doktorka povedala že je to dobré že mám veľa bielkovým a telo môže výborne pracovať na mliečku preto idú kilá dolu a upozornila ma že ešte pôjdu 2-3 kg dole potom sa to zastaví, a je v tom aj pohyb okolo dieťatka. meriam 161 a teraz vážim 49 kg

susik77
23. nov 2007

nikeske: ja som v tehotenstve aj predtym jedla vela salatov, ale teraz mozem max. zemiaky a olupane jablka 😎 mala mala hrozne koliky a este teraz ju bolieva sem-tam brusko, takze zelenina nehrozi. tvoja mala nemava probl. s bruskom?
asi suhlasim s anguou-som na tom dost podobne.zdravu stravu moc nemozem kvoli kojeniu, tak ked mam hlad, niekedy to dohanam sladkostami, kt. som predtym vobec nejedavala-ked som nekojila...

poleva
23. nov 2007

no včera to bolo v teleráne
vraj tie ženy ktoré majú dostatočný spánok si po pôrode udržia teda dostanú sa do svojej pôvodnej váhy

johanda
23. nov 2007

poleva: tak to já jsem asi výjimka potvrzující pravidlo 😉 . Nespím déle než 5,6 hodin. Někde jsem ale četla, že po probdělé noci se aktivují nějaké hormony, které nutí člověka jíst více než obvykle. Asi aby si doplnil energii, která se jinak získává spánkem

vroni
23. nov 2007

No, ja som v tehotenstve pribrala 9 kil, po porode stratila 11 a po troch mesiacoch kojenia este dalsich 6. Super 😎 A za dalsich 9 mesiacov kojenia som sa pekne o 10 kil vypasla (bez prezierania sa, jedla som uplne normalne) 😠 😠 😠 Doktorka len mykla plecom, vraj je to normalne, dokojim a kila pojdu dolu... Aj idu, len si davaju nacas.... ☹

dasap
23. nov 2007

ahoj, tak já přpbrala v těhu 22 kilo a když byly malé tři měsíce, byla jsem zpět na svojí váze, kterou si od té doby plus mínus držím pořád. proč to tak je nevím, asi mám v sobě naprogramováno "váha:53 kilo" a nepřiberu ani kdybych dělala nevím co. Nicméně ráda moc nejsem, už cítím jak mě to kojení vyčerpává, nebere ze zásob ale přímo ze mě 😝

mareli
autor
23. nov 2007

tak je to naozaj individualne, ale aj tak je to zvlastne teda cely ten mechanizmus dojcenia. ja som si totiz vzdy myslela, ze zena ked dojci, tak tym chudne. no a potom som zbadala tie dve zname a pochopila som, ze asi to nie je az take automaticke 🙂
ja sa za to nestresujem, doteraz som pribrala 5kg a bola som zvyknuta vzdy na sebe makat a cvicit aj v posilke, aby som si udrziavala dobru postavu. teraz cvicim tiez. skor ma to naozaj zaujima, ci tie co nechudnu alebo aj priberaju pri dojceni, tak ci je to sposobene nejakym "prirodnym mechanizmom" alebo len tym, ze asi papaju nevhodne 😅 zatial vam dakujem a tesim sa ked nieco nove pribudne.

bielanevesta
23. nov 2007

ja som pribrala v tehotenstve 20 kg a už mám 18 dole a ani neviem ako. Lebo jem normálne ba až moc a aj napriek tomu chudnem 😝 😀
Takže bohvie čím to može byť...

nitka
23. nov 2007

Ja som pribrala v tehotenstve ani nie 10 kil a este viac som asi zhodila hned po porode.Malu este stale kojim a vraj ked prestanem tak priberiem comu moc neverim.Mam 172 cm a smiesnych 52 kil a potrebovala by som este takych 5kg...

melory
23. nov 2007

ked som kojila vaha sla velmi pomaly dole, ked som prestala kojit sla dole neuveritelnou rychlostou.

nitka
23. nov 2007

melory potesila si ma ked prestanem kojit ja co mam 52 kil aj s potelou tak este viac schudnem?Ufff 😉

melory
23. nov 2007

nitka zalezi ci chces, ja som chcela

nitka
23. nov 2007

Praveze potrebujem pribrat a neide ☹

melory
23. nov 2007

B12 je na pribratie

loren
23. nov 2007

poleva tak ja sa pri malej vela nenaspim a schudla som mam o kilo menej ako pred otehotnenim takze na 100 percent to tak nieje u kazdej zeny

eva4444
23. nov 2007

ono je to asi tym, ze niekedy telo rozmysla - vsak kojim a potrebujem energiu tak si ju vsetku necham a narobim zasoby 😕

nitka
23. nov 2007

mne uz ani B12 nepomoze

melory
23. nov 2007

a skusila si???

nitka
23. nov 2007

mne to uz pichali ale asi to neucinkuje 😒

melory
23. nov 2007

juuuj ked som sa vydavala som nala 50kg a tak by sa mi teraz zisli a ty sa stazujes, inak fakt asi schudnes ked dokojis.

nitka
23. nov 2007

ved ja uz nemam co na seba kupi som vysoka a vyschnuta,no budem musiet zajst k lekarke ked dokojim a nieco vymyslime...

vlastulka
23. nov 2007

Ja som počas tehotenstva pribrala 22 kg, malá bude mať teraz 1O mesiacov, stále kojím. Pred tehotenstvom som vážila 62 kg a teraz vážim 50kg. A to papám všetko, čo neutečie predomnou.. Dúfam, že ked prestanem kojiť, tak naberem zopár kíl, pretože manžel ma už nemá ani začo chytiť 😀 😀 😀 😀

mareli
autor
26. nov 2007

takze vlastulka ty si schudla tehotenskych 22kg + este dalsich 12 pocas 10mesiacov??? to som spravne pochopila... 😲

majcik
26. nov 2007

Fuuuha, je to asi riadne individualne, mne maminy z okolia vraveli, ze pocas kojenia schudli, ale zacali priberat, ked prestali kojit ... no asi sa neda na nic spolahnut, som zvedava, ze ako to bude v mojom pripade 🙂

cazadora
26. nov 2007

Tak já jsem přibrala v těhu 12kg v porodnici zůstalo 6kg po pár dnech šli dolu další dvě. Měsíc mi zůstali4 a teď už jen dvě. V těhu mě mlsná nehonila zato te´d žeru, hrozně moc hlavně sladký, naprosto to nechápu, ale děkuji za to že to nejde nahoru, myslím že až přestanu kojit uřčitě se budu muset krotit abych neměla za chvíli navrch 20kg protože budu hodně rozežraná 😀