Chudnutie, rovnaká váha alebo priberanie pri dojčení

mareli
23. nov 2007

baby, ktore ste uz mamicky a presli ste si dojcenim alebo prave dojcite. zaujimalo by ma toto. preco jedna pri dojceni velmi chudne, niekedy schudne viac ako bola vaha pred tehu. a ina nechudne vobec tehotenske kila s vyhovorkou "ved kojim, musim vela papat, chudnut sa da az po dojceni!" z mojho okolia poznam aj taky typ mamiciek aj ten druhy a chcela by som vediet ake su s tym vase skusenosti, aky mate na to nazor.
ja sa totiz spolieham na to, ze ked porodim, tak dojcenim pojde vsetko dole, no vylakali ma tie kamaratky, co prave dojcenim vobec neschudli, dokonca jedna pribrala.

haluskacz
26. nov 2007

me by spis zajimalo, jestli jde to pribirani nejak zastavit (jinak, nez ze bych prestala jist) 😀 Zatim pri detech proste porad pribiram. V poslednim tehotenstvi jsem zhubla!!! Mela jsem z toho radost (mudr. ze me radost nemel), ale ted uz mam zase 25 kg navrch. Hruza...

vlastulka
26. nov 2007

Mareli, hej, pochopila si správne, schudla som tehotenských 22kg + teraz ešte 12 kg... 😖
Ale dúfam, že ak prestanem kojiť, tak príde zopár kíl naviac, lebo ma už odfúkne aj vietor. Lekárka už mi radila prestať kojiť, ale to ešte nechcem.. 😉

martinabarak
26. nov 2007

Pred otehotnenim som mala 57 a pred porodom 75. Po odchode z porodnice 64 a teraz som na 60tke. 😎 Dufam, ze to pojde takto dalej aj viac 😵 Pritom plne kojim, v noci 2x niekedy 3x.

jejke
26. nov 2007

Ahojte,
ja chcem prispiet svojou skusenostou, ja som pri dojceni chudla, z pribratych 13kg mi poporode islo 6 dole hned a behom sestonedelia uz som mala predtehotensku hmotnost, chudla som dalej a citila sa vycerpana aj ked som spavala poobede ked spal maly, jedla za troch a brala vitaminy.Nepomahalo.

Mam znamu ktora je presny opak, teda pocas tehotenstva chudla (tehotenstvo jej vyformovalo postavu, odburaval sa jej tuk kedze bola trochu silnejsia) ani nevedela ako a rastlo jej len brusko
a priberala az posledne tri mesiace pred porodom, nejakych 7-8kg, neviem presne, 😉 .
Toto ale mala pri troch detoch a ziadne z nich nemohla kojit.
Dala by ruku do ohna ze je to preto lebo pocas tehotenstva nenaberala ziaden tuk(ktory sa dojcenim spaluje)takze jej potom ako vravi sama"chybal".

Inac toto som pocula aj minuly tyzden v poradni, tiez tam prisla nestastna mamicka ze nema mlieko a dovod???Vravela ze cele tehotenstvo mala nevolnosti, dokonca bola kvoli tomu v nemocke na infuziach a pribrala len tolko co vazilo babo + 2kg ktore hned boli prec.

Mozno nieco na tom bude 😒

kalo
26. nov 2007

jejke: těžko říct, jestli to bylo tím...
Já v těhu přibrala 4,5 kg (malá měla 2700g) a týden po porodu jsem měla o 8 mémě, které si /možná tím kojením/ držím...vážím teď 46-47 kg a kojím o sto šest 😉

jejke
26. nov 2007

Tak to je super, Kalo, nech Ti to vydrzi 😉

nikeske
26. nov 2007

no, je to individualne...niekto je malo, a nepribera, niekto vela a vyzera jak twiggi...metabolizmus je u kazdeho iny...
na mna sa nalepi kilo, este sa lén pozriem na zakusok 🙂 ja ked napriklad cez vikend jem "podla chuti", tak som schopna za tri dni pribrat kilo...
musim sa stale kontrolovat, vynimocne sladkosti, na vecere len salaty...
a to kojim, este stale dost casto, aj sa dost nabeham...

takze zaklad je poznat seba, svoj metabolizmus a potom prehodnotit mnozstvo stravy a fyzickej namahy... no,co uz 😀 😀 😀

ricky
26. nov 2007

ahoj, co sa tyka mna, tak kojenim ziadne kila nestracam...ale ani nepriberam, nakolko sa snazim jest normalne...ale uz od prveho dna ako som dokojila tak som strasne vyhladla, moja draha dcera zo mna vseko vysala 😀 ...mozno keby som sa nesla hned najst aj by som schudla.... 😝 ...

aniska
27. nov 2007

cozeeee to sa da pri kojeni amalom babe aj pribrat? a nepribrala ta kamoska az ked prestala kojit?

jaduska
27. nov 2007

Pridám moju skúsenosť. Pri prvom tehotenstve som pribrala 10 kg, ktoré hneď po pôrode zmizli. Dcéru som plne dojčila 6 mesiacov a váhu som mala stále tú istú. Ako som postupne prestávala dojčiť, pomaličky som začala priberať. Keď som malú odstavila úplne, kilá išli krásne hore - čo mesiac, to kilo navyše. Už som aj plánovala navštíviť lekára, ale znova som otehotnela. Prvé 4 mesiace mi bolo hrozne zle, vracala som viackrát denne, takže som schudla asi 5-6 kg. A pribrala som zase iba 10 kg, ktoré boli po pôrode hneď preč. Aj druhú dcérku plne dojčím, má 5 mesiacov a ja o ďalších 8 kg menej, takže pri tomto druhom dojčení úspešne chudnem. Myslím si, že to je v tom, že pri prvej dcérke som užívala hormonálnu antikoncepciu a nezamýšľala sa nad stravou. Teraz neberiem žiadne tabletky a snažím sa rozumnejšie stravovať. Bývame s rodičmi a otec je diabetik, takže varím diétne jedlá, vyprážané skoro vôbec, papám viackrát denne menšie porcie a snažím sa veľa piť, hoci teraz v zime sa veľmi nedarí 🙂 . Tak som sama zvedavá, ako to bude s chudnutím/priberaním, keď už budem menej dojčiť 😀

mareli
autor
28. nov 2007

no tak ja dufam, ze je to naozaj v tej strave. pokial sa zdravo stavuje pri dojceni, kuracie masko, zeleninka nejaka, tak hadam je to v pohode. ono tu babu, co som poznala, co pri dojceni pribrala, tak ta sa stravovala inak: pecene mastne bravcove rebierka a kolena, na veceru zjedli s manzelom plnu misu pecenych zemiakov a griloavne stehna a o hranolkach ani nehovorim. proste lubia papat a dopraju si. 😅 len ta vaha potom...

annase
28. nov 2007

Ahojte ja dojčím už 16 mesiacov. V tehu som pribrala 15 kilo z čoho 13 išlo po pôrode dole. teraz som pribrala 5 kilo a to sa ma drží zubami nechtami aj ked som skúšala dietu držať ani kilo neišlo dole. Ja si myslím že je to danné aj génami moja mama aj sestra ked dojčili tak neschudli ani kilo skôr trocha pribrali a potom schudli na svoju pôvodnu váhu tak dúfam že aj v mojom prípade to tak bude

ikke
13. máj 2008

emfi • Dnes o 19:47
Ahojte maminy. Mojej malej bude 5 mesiacov a zatiaľ ju kojím. V tehotenstve som pribrala asi 20 kg. Stále mám tak 9-10kg naviac.
Niekde som počula, že sa dosť chudne počas kojenia ale ja som asi pravý opak. Dietu držať nemôžem a ani nechcem, nie , že by som sa prejedala, ale tie kilá nie a nie zmiznúť. Chodím s malou von, vediem domácnosť, proste neflákam sa , nemám čas si ani zdriemnuť cez deň , lebo mám ešte staršieho syna.
Vy cvičíte, alebo ako sa vám podarilo schudnúť. Veď veci čo som nosila predtým, ani skoro neoblečiem.
už mi je zo seba samej zle!

dadulka19 • 2d • Dnes o 19:56
emfi,ja som kojila 11 mesiacov a nechudla som veru ,hoci pri dvoch deťoch mám čo robiť stále a aj kočík denne vláčim po schodoch.Ale a ko som kojiť prestala,schudla som 4,5kg .Ale teraz mi ani nechutí toľko jesť,ako keď som kojila.

dadulka19 • 2d • Dnes o 19:57
éšte doplním,že k pôvodnej váhe potrebujem zhodiť 5 kíl

katulienka1 • 1d • Dnes o 20:29
No tak hurááááááá,že nie som sama,ktorá nechudne.Nemám to štastie.Aj keď mi každý hovoril,že bábätko ťa vysaje,tak u mňa sa to nekoná.Tiež nechem držať diétu,aj som jednu začala a hneď sa to odrazilo na mliečku.Cítila som,že ho mám menej,tak som sa na to vyprdla.Hlavne že je malá zdravá.Ale tie moje kilá navyše ma už štvú,hlavne teraz keď začalo byť pekne.Moje letné veci asi nenatiahnem.Mám tiež takých 9kg naviac.Čo už.Ale keď prestanem kojiť tak nabehnem na 90dňovú.Už sa na ňu teším!!!!

susik77 • 1d • Dnes o 20:29
ja si myslim, ze chudnu baby, kt. nemali ani pred tehu probl. s vahou-teda tie co maju rychly metabolizmus. Tiz som ani kilo neschudla a mesiac nekojim a uz mam 4 kg dole

julie6 • Dnes o 20:32
ahoj,aj ja som typ ktory pribera kojenim, kojim 7 mesiacov,tiez som pribrala v tehu 20 kg, po porode zhodila 10, no mala som problemy udrzat si laktacie, preto som zacala odsavat, pit vineu, a poriadne jest, mliecka viac akosi nebolo no zato som pribrala spat 5 kg, takze stale mam 15 kg viac ako pred tehu, uz som chcela aj dietovat,no lekarka ma odhovorila, tiez sa vobec neprejedam,dokonca sem tam hram tenis, rano stacio bicykel, a nic, ci jem viac ,alebo trpim hladom ziadne kila nejdu dole, naliala som sa v tvari zhrubli mi hrozne plecia chrbat, vyzeram ako kocky co zacnu brat antikoncepciu,alebo zena po prechode, mozno je to aj tym ze som este stale nedostala menstruaciu,a cely cas sa citim ako baba den pre kramami, naliata, napata, neskutocna chut na sladke.....ak prestanem kojit, chcem do 10-12 mesiacov, tak idem na 90dnovu dietu, mama a segra za mesiac schudli 7 kg

wladka • 1d • Dnes o 20:38
ja som schudla, a kojenim .. mohla som jest hocico, udrziavalo mi to vahu.. som sa v tom vyzivala, lebo mam menej o 7kg ako pred tehu - vzdy som bola taka plnsia, tak som happyyy .. a nemam rychly metabolizmus, som nachylna na priberanie.. kojila som 17mes.. a ked som prestala, sli hore 3kg, a nie a nie ich dat dole .. chcem kojiiiit

lucia79 • 1d • Dnes o 21:19
ja som nikdy nemala problém s váhou, v tehotenstve som pribrala 13 kíl, momentálne už kojím takmer 5 mesiacov a mám menej ako som mala pred tehotenstvom, doslova sa strácam, rifle dám dole bez toho aby som si odopla gombík a zips, tak neviem či to bude tým kojením, možno aj nevyspatím, stresom a asi aj jedno s druhým...

bambusko • 3d • Dnes o 21:25
emfi, v tehotenstve si priberala 9 mesiacov, tak aspon tolko cakaj. kojenim sa naozaj chudne, ale zvecsa nie po 5 mesiacoch, ale pri dlhodobom kojeni. vsetky baby, co poznam, ktore kojili dlhsie ako rok su stihle. ja som pribrala pri tehotenstvach tiez vyse 20kg a do 2 rokov veku deti som mala spet povodnu vahu bez obmedzovania sa aj cvicenia. kojila som obe dievcata rok, pohyb taky okolo deti a domacnosti. samozrejme sa treba vyhybat zbytocnym kaloriam, hlavne mastnemu, vydrz dievcata neprestavajte kojit kvoli vahe, ubehne to straaasne rychlo

tonicka • 1d • Dnes o 21:46
emfi, myslim ze pravdu ma aj bambusko aj kocky ktoré hovoria, ze priberaju. Ja patrim k tým co chudnu... ale uplne na povodnu vahu som sa dotala asi po 8 mesiacoch, teraz mam statocnu podvahu... Pribrala som v tehu 16kg.

susik77 • 1d • Dnes o 21:47
bambusko: to mi skor pripada, ze sa chudne skor tym, ze mimco zacne behat a ty musis za nim
ja som nechudla aj preto, ze mala mala stale koliky, takze ziadnu zel. okrem zemiakov som jest nemohla, z ovocia len osupane jablka takze som sa dojedala sladkym Zase je pravda, ze keby som pri tej strave nekojila, tak priberem za tych 8 mesiacov aj dalsich 10 kil
Ked som si povedala tak ked mala mala uz okolo 6 mesiacov, ze zacnem chudnut-chcela som jest vecer uz len zeleninu, mala tak preplakala celu noc od bolesti, tak som si to rozmyslela
Pribrala som v tehu 18 kg, tak som sa rozhodla, ze to vyriesim tak, ze kojit budem do 8 mesiacov a potom idem chudnut. Dobre je, ze mala sa skoro sama v 8 mes. odstavila
Ona uz normalne papa vsetko, pribera v pohode, myslim, ze jej mm az tak nechyba

susik77 • 1d • Dnes o 21:50
inak, teraz uz asi mesiac drzim dietu-teda skor sa stravujem racionalne, bez hladu a mam dole 4 kg

krista
14. máj 2008

Ahojky, já jsem přibrala za těhu 7kg - ty jsem nechala v porodnici a teď mám dole ještě 10kg k tomu a kupodivu to pořád jde 😲 Já to potřebuju jako sůl 😅

krista
14. máj 2008

A zapomněla jsem napsat že taky plně kojím 🙂

anatanka
14. máj 2008

Ja od porodu uz jen hubnu.

lenki33
14. máj 2008

No tak ja si davam dost pozor na jedlo uz asi od 13tich, uz mi to ani nepride, ale ostatni by to zhodnotili ze si davam pozor 😀 aj pocas tehu som nemala nijake zvlastne chute,ani som nejedla viac, resp.mozno trochu pribrala som 20kg, 10 islo hned s porodom a teraz mam este 4 a to aj napriek tomu ze kojim a stale jem tak ako predtym a teda mam dost vela fyzickej aktivity, aj ked uz nechodim cvicit to by som uz nezvladla, ale s malym -teraz vazi cca 8kg chodim skoro stale von v satke, no skratka zjavne dost malo jem a vela sa hybem, tak preco nechudnem?? 😠 🙄 😀
Inak vzdy pred mrchou som pribrala 1-2kg a zvyraznila sa mi celulitida, proste som bola taka nejaka pripuchnuta a taka som aj teraz, takze myslim ze to je hormonmi a ze to ked dokojim pojde dole 😉

martina.d.
14. máj 2008

Ahojte, ja som v tehotenstve pribrala 5,5 kg. Fajn, že??? Domov som prišla v mierach menších ako som mala pred teho. Ale začala som kojiť a kilá sa začali lepiť. A verte. že to nie je tým, že by som sa prejedala. Pijem denne do 6 l vody, ale keďže som si dávala pozor na stravu, nemohla som jesť ovocie ako som bola zvyknutá a ani zeleninu. Tak len polievky, mäso, ryžu, zemiaky, cestoviny - proste samé husté jedlá. A jasné že mliečne výrobky, chlieb a rohlíky.Tak som už 10 deň na 90 dňovej diéte. A začala som jesť bez obmedzenia aj zeleninu, ovocie, kyslú kapustu. a pod. Malý je v poho. Od pôrodu som pribrala 5 kg. A teraz ich chcem dať a dám dole..
Moja švagriná pribrala počas 3 mesačného kojenia 13 kg. Denne vypila aj 3 l plnotučného mlieka. A teraz je tenká ako prútik.

shela
14. máj 2008

Ja som pribrala pocas tehu 8 kil..papala som normalne ako predtym a k tomu som aj cvicila.. a po porode mozno po 4 dnoch som malla vahu a postavu ako pred tehu.. 😅 podla mna v mojom pripade islo o celozivotne trenovanie..kedze som od 5 rokov zavodne plavala.. a preco niektore mamicky priberaju pocas kojenia? Moze to byt sposobene hormonmi, alebo fakt sa riadia pravidlom ze treba vela papat aby mliecko bolo kvalitne..poradim vam ktore mate problemy s priberanim.. kazdy den si zacvicte( po kojeni) ..netreba si mysliet ze cvicenie ovplyvnuje mliecko..ano ale len docasne..po takej hodinke je uz mliecko normalne.. ja zijem vo Svedsku a tu este v porodnici davaju zoznam cvikov ktore by mala matka robit..napriklad cviky na stahovanie maternice, ci uz cviky na posilnenie panvovej oblasti...samozrejme kojacie mamicky by nemali cvicit s tazkymi zavaziami ale napriklad je velmi dobre plavanie, orbitrek- aerobne a kalaneticke cvicenia

nobody
15. máj 2008

Nobody knows

nikaamb
16. máj 2008

Ahojte, tak ja patrím k tým čo chudnú - v tehotenstve som pribrala 17 kíl, a už ich mám aj dole. Zbožňujem konejnie 🙂 , no na druhej strane, pre problémiky ktoré má moj synček, nemožem jesť žiadne čerstvé ovocie - iba kompóty, no tie až tak nechutia, a ani žiadne sladkosti, hlavne moje oblúbené "čokoládové". Možem tak akurát piškóty 😀 . Takže som zvedavá ako dlho mi to s tou váhou vydrží, hlavne keď prestanem kojiť.. to sa možno vrhnem na všetko "zakázané ovocie" 😀 a kilečka pojdu znovu hore ☹

mywiel
16. máj 2008

Mareli to zalezi ci zena je ako predtym, lebo viac jest netreba zato ze dojci alebo zacne jest 2x tolko lebo hovori ze dojci... 😒

sylverka
16. máj 2008

Aj v Trnave v porodnici dávajú zoznam cvikou aj to pomáhajú precvičovať na začiatku a dávajú zoznam aj domov no neviem či niektoré viac papajú ja zatiaľ sa snažím márne schudnúť je to na bode mrazu v tehotenstve som pribrala 7kg a tie som nechala na porodnej sále lebo syn mal skoro 4 kg potom som začala priberať no dúfam že počas kojenia ich zhodí jem takisto ako pred porodom pred tehotenstvom proste žiadna zmena jem keď som hladná al to na raňajky obed a večeru sladkosti mám rada ale nie veľa potom som z nich presladená 🤐

ketka
16. máj 2008

Ahoj, já patřím k těm, které počas kojení prostě nezhubly ani deko. A nebylo to tím, že bych jedla za dva, to vůbec ne. Vyhýbala jsem se sladkýmu, tučnýmu, jedla jsem poměrně málo, ale prostě jsem nesundala vůbec nic.
Po 6 měsících jsem s kojením sekla, páč malej už moje mlíčko nechtěl a najednou za měsíc a půl 5 kilo dole bez jakýkoli diety 😉

miluska.woolley
16. máj 2008

Holky, mohla byste nektera z vas co plne kojite a hubnete pri tom napsat priklad svyho jidelnicku prosim?

Jsem z tech co v tehu hodne pribraly ☹ a nejak mi to nejde dolu ☹ ☹ . Myslim, ze budu jedna z tech co si hledaj vymluvy k jidlu kvuli kojeni, ale na druhou stranu bych nechtela mit malo mlika 😨 .

jejke
16. máj 2008

Ja si ešte spomínam že som papala 3 krajce chleba so šunkou na raňajky,k tomu asi pol litra čaju na dojčenie, potom ham maternu, 😉
na desiatu dva jogurty rožok,alebo sladké pečivo,
na obed vyvar s cestovinou a mrkvou, chudé mäso a zemiaky alebo ryža bez masti ,bez oleja,
po obede sušienky a asi pol litra mlieka,
na olovrant som nestíhala tak len na prechádzku s kočíkom som si brala ovocie,
potom večer som nemohla doliať deficit, tak som niekedy aj celú vodu pre babatka vypila,
a na večeru som mavala takisto polievku a niekedy polievku a ešte jednu polievku ak sa mi podarilo uvariť na další deň, 😅
a niekedy som bez flaše s vodou pri posteli nemohla ísť spať a takisto bez sladkostí..
ináč ja som chodila na kilomertrové prechádzky možno preto,že neviem s kočíkom sedieť v parku, 😵 radšej som chodila ako posedávala... 😉

varfa
17. máj 2008

Tak já jsem v těhotenství přibrala 23 kilo a zbývá mi už ¨jen¨schodit 4kila.Pořád jsem hubla,ale najednou jsem měla neodolatelnou chuť na sladký.Zjistila jsem,že ikdyž jím tuny sladkýho tak zůstávám na stejné váze,tak jsem si řekla,že kdybych jedla hezky,tak zhubnu,což by pro mě bylo dobré,protože nejsem hubeňour a vždy jsem měla s váhou problém.S manželem jsme mi sestavili jídelníček a zhubla jsem od pondělí kilo a půl.A můj jídelníček je:
snídaně-jablko-banán-müsli,přesnídávka-racio chlebíček,knekebrot-žervé-zelenina
svačina-150g hrozna,jablko,ananasový džus
oběd-100g kuřecí maso-salát-100g mrkve,100g králičí maso-70g brambor-zelenina,100g krůtí maso-70g rýže-zeleni.
svačina-bílý jogurt,müsli tyčka
svačina-jablečný džus,ananas
večeře-80g krůtího,kuřecího a nebo filé-zelenina
Vždycky to je více možností ,aby byl jídelníček pestřejší.Já ještě vypiju dvě kávy s mlékem a cukrem.Dělá to obvykle 5000Kj na den.
Až se dostanu na původní váhu,tak mám v plánu dalších 10kilo a budu spokojená a myslím,že to zvládnu 😉

lienockaa
17. máj 2008

tak ja som pripad ako nikaamb, kvoli brusku mojho synceka mam dost obmedzene maskrtenie, hlavne cokoladove..☹ a mam uz o 2 kila menej ako pred tehu..a chodim na dlhe prechadzky..🙂

susik77
17. máj 2008

baby, ja som tiez nemohla kvoli malej kolikam jest ovocie a zeleninu, tak som sa dojedala sladkostami, prave kvoli tomu som nechudla. Cim ste sa dojedali vy, ked ste nemohli norm. jest?Ja nie som na cokolady, skor sladke pecivo a sladke-ovocne tvarohy

jejke
17. máj 2008

Podobná téma
alebo polovica témy tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...