Chudnutie, rovnaká váha alebo priberanie pri dojčení

mareli
23. nov 2007

baby, ktore ste uz mamicky a presli ste si dojcenim alebo prave dojcite. zaujimalo by ma toto. preco jedna pri dojceni velmi chudne, niekedy schudne viac ako bola vaha pred tehu. a ina nechudne vobec tehotenske kila s vyhovorkou "ved kojim, musim vela papat, chudnut sa da az po dojceni!" z mojho okolia poznam aj taky typ mamiciek aj ten druhy a chcela by som vediet ake su s tym vase skusenosti, aky mate na to nazor.
ja sa totiz spolieham na to, ze ked porodim, tak dojcenim pojde vsetko dole, no vylakali ma tie kamaratky, co prave dojcenim vobec neschudli, dokonca jedna pribrala.

kukulik30
17. máj 2008

tak jejke u mna fungovalo to chudnutie, mala som este menej ako pred tehu, ale po ukonceni dojcenia som to raz dva dobehla 😀 skoda, mne to aj vyhovovalo, bolo to tak akurat 50kg, inak teraz mam 53-54kg a 165cm
a naozaj netusim preco niektore baby priberaju, nie je to tymi hormonalnymi zmenami?

mucilienka
22. máj 2008

ahojte bambulky, co hovorite na toto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2418228

vraj pripravok emulips pomaha kojacim mamickam lepsie hospodarit s tukmi.. co vy na to? ja by som chcela citat nejaky nestranny nazor.. sama kojim, a nejake to kilecko by ma veru mohlo este opustit... 😀

majcik
5. nov 2008

Oprasujem tuto temu..
Prosim Vas, pomohol niektorej tento pripravok? Budem vdacna za kazdu skusenost ...
Rada by som sa konecne zbavila zostavajucich 10 tehotenskych kilogramov, no nedari sa a kedze kojim, nemozem ist na chudnutie nejakou dietou alebo narocnym pohybom ... Tak uvazujem nad tymto pripravkom, ale nerada by som sa okaslala. Dakujem...

horallka
5. nov 2008

Teda baby ja vam zavidim, ako vam tie kila isli dole- ja sa tu mozem krutit kolko chcema uz 5 mesiacov sa drzim na rovnakej vahe- 72 kil- A to som mala 80 - len osem kil islo fuc,z toho sest v porodnici. Takze takmer za polroka som schudla len dve kila a ine su uz davno spat na svojej povodnej vahe. Takto som si to nepredstavovla- som si myslela, ze to pojde dole same ako kamoske- ta zhodila za tri mesiace 22 kil a nic specialne pre to nerobila

z.g.
5. nov 2008

na mne sa držalo cca 9 mesiacov po pôrode asi 5 kg, a potom išlo samé dole , tiež som si myslela, že mi to zostane na veky

majcik
6. nov 2008

Horallka - som na tom podobne ako Ty. Pred otehotnenim som malia 61 kg, pred porodom az 83, podarilo sa mi zhodit tych 12 kg, no uz 3-4 mesiace stojim na vahe 71 kg a mam co robit, aby som nepribrala ☹ Staje kojim, davam si pozor na stravovanie, snazim sa nepit sladke napoje a tie kila nejdu dole, som z toho nestastna 😢

certica
6. nov 2008

baby, fakt je to individualne. na niekoho tie hormony posobia, ze mu spaluje, inu zase brzdia a mozno sa to obrati a uvolnia sa kila prave, ked kojit prestanete. takze, ak to nejde, tak nerieste, az po skonceni dojcenia.
ja zerem strasne vela sladkeho, normalne toho inak ale moc nezjem, kazdopadne chudnem, aj ked nie rychlo, teraz mam asi 1,5kg menej ako pred tehotkom, cize celkovo islo dole 19kg. zo mna ten tuk ale maly vyciaciava do seba 😀

certica
6. nov 2008

a musim povedat, ze vobec necvicim 🙄

majcik
6. nov 2008

Certica - normalne Ti zavidim ... ja mam tiez straasnu chut na sladke, ale krotim to ... tiez mam kamosku, ktora pri kojeni zjedla tony keksikov a cokolad a stale chudla ...

certica
6. nov 2008

no a ja zase poznam kocky, co takto kojenim chudli a ked prestali, par kil islo hore bez toho, ze by nieco menili. takze nekricim hura ani hop 😀

majcik
6. nov 2008

Hm... certi, ako to bolo s Tebou, ked si skoncila s dojcenim u prveho syna? Tiez si pribrala?

majcik
6. nov 2008

Nemate teda niektora skusenost s uzivanim EMULIPS-u?

listicka77
6. nov 2008

Holky, nespěchejte na to a necpěte se přípravkama. Uvidíte, až dokojíte. Já teda měla po porodu jen 5 kg navíc oproti váze před těhotenstvím, ale dlouho to bylo stejné. Až za poslední dva měsíce jsem najednou zničehonic začala hubnout. Takže nezoufejte, možná to ještě přijde. 😉

katako
7. nov 2008

Některé maminky zhubnou, když kojit přestanou. Takže bych se toho přibírání nebála. Ale mě se to mluví, když jsme zhubla při kojení, že?

titkovamiriam
7. nov 2008

ja ked som kojila tak som chudla a ked som skoncila hned som rapidne pribrala 😠

cazadora
7. nov 2008

tak já když kojila mohla jsem doslova sežrat cokoliv a hubla jsem nikdy sem nejedla toloik jako při kojení, ale jak jsem přestala kojit letěla váha nahoru ale během pár dní opadli chutě a zase sem pomalu zhubla na původní váhu, podle mě je to u každé individi

bibula
7. nov 2008

zavisi od stavby tela. 😀

anickaajanko
7. nov 2008

no tato otazka by aj mna zaujmala
maly ma 8 tyzdnov
a ze by som od porodnice nejako schudla nebadam
a to kojim kazdu 1,5-2 hodiny 😒

bibula
7. nov 2008

a preco by si mala? 😀

anickaajanko
7. nov 2008

a preco by som nemala?

romana28
7. nov 2008

Ahoj, já jsem začala hubnout až tak 3.m po porodu, ale totálně rychle, mohla jsem jíst cokoli a stále to šlo dolů. Kojila jsem celkem málo po 3-3,5hod, ale kolem toho 3.m najednou fofr, začala si říkat i v noci po dvou hod, k tomu jsme chodily na dlouhé procházky a ne nějakou pomalou chůzí, ale svižně a najednou koukám byla jsem zase jako dřív

Nechtějte hubnout rychle, hezky pomalu a postupně, je to pro mlíko i pro vás nejlepší 😉 myslím, všude to píšou

Tak hodně zdaru 😎

romana28
7. nov 2008

Jo mimichodem, po šestinedělí na gyn Ko jsem měla o 4kg víc než před těhu, dnes kojím jen ráno a večer a jsem mnohem hubebější než dřív, váha stojí

majcik
7. nov 2008

Hm... ale asi ziadna z Vas nepribrala tak vela pocas tehu ako ja 😢
Ja som si to uvedomovala, ze vela priberam a mozem mat s tym po porode problem, ale nevedela som to inac riesit. Mne byvalo zle od zaludka az do dna porodu, pregrckala som vacsiu cast tehotenstva ... a jedine, co mi na to pomahalo, bolo dat si nieco do pusy ... snazila som sa jest po mensich davkach, aj polovicu obeda z jedalne v praci som si nosila do kancelarie a zjedla o 2 hodiny, no napriek tomu som pribrala 22 kg a skoro polovicu este mam ... a to stale kojim...

zuz11
8. mar 2009

nikitkad • 56tt • Dnes o 21:46
preco sa mi nedari zhodit kila dole?!!ani kilo ??
nejem vela a hybem sa.

pensadorcallisto • 2d • Dnes o 22:27
Hmmm... Ja som mala pred porodom +12... Po porode +4 a teraz +2kg... Pijem vela vody, jem casto, ale zasa po mensich davkach..Ako sa vravi, stale nieco zobnem..Pohybu mam doma tiez dost.. 2 deti a maly mal koliky, aj teraz este niekedy dost poplace, ale uz sa to vytraca...
Hlavne som zistila, ze najviac tuku odislo pocas prvych tyzdnoch kojenia...Teraz by nezaskodilo si poraidne zacvicit, ale zasa sa mi nechce riskovat stratu mlieka...

Mozno mas len pomalsi metabolizmus tym, ze vela nejes a telo si robi zasoby... Podla mna kojenie je tiez dost velka zataz pre organizmus. Musi energeticky zasobovat telo, ale aj vytvarat mlieko...

paola.o1 • 1d • Dnes o 22:37
no, ja som pri kojeni dokonca pribrala!! a to som toho vela nejedla, kila na mna proste skakali. az chripka mi vzala 5 kil a potom som zacala po piatej nejest. no ale zatial som neschudla 🙂 ale aspon uz nepriberam, tak snad telo pochopi ze nezerem preto, aby schudlo....

markiza • 2d • Dnes o 22:45
niki, tak na chudnutie zabudni, nie vsetky pocas dojcenia chudnu

majatob
8. mar 2009

Ahojte, taky pridam svou trosku do diskuze 🙂
pred otehotnenim jsem mela 56 kg, prvni trimestr jsem jen hubla a potom nabrala 16 kilo a ted vazim 49 a nastesti uz vaha nejde dolu 😀 akorat bych potrebovala trochu zpevnit bricho a zadek, ale tak to jsem potrebovala uz pred tehu 😀 😀 😀
drzim "bodovou dietu" = co vidim, to zbodnu 😀 😀 😀 a veskerej pohyb je dobehnout 200 metru na tramvaj...
takze to pricitam kojeni (v 11 mesicich i 10x denne), nocnimu nevyspani (vstavame i po pul hodinach) a sem tam trose stresu (treba ted kdyz neumim na zitrejsi zkousku 😅 ) 😀

zuzana581
9. mar 2009

Ahojte. Tak aj ja sa pridám. Pri pôrode som vážila 75 kg. Pôrodom mi išlo dolu 10 kg a potom to išlo pri kojení už len hore. Ja som ale presvedčená, že u mňa bola chyba tá, že ja som jedla neskoro a vela. No lenže kým niekto je taký, že pri strese a tak podobne jedáva málo, tak ja práve naopak, vela. Bol to taký môj relax. Jedlo. Takže som s večnej únavy a občasného stresu viac jedla a dosiahla som 72 kg. Potom som začala velmi jemne meniť svoju stravu na lahkú a zdravú (samozrejme nič extrémne) a za 1,5 roka som dala dolu 10 kg. Osobne mám na sebe oskúšané, že ak jem menej ale častejšie a viac zeleniny a po šiestej už nie, tak idú kilá dolu velmi lahko a dá sa na to pekne zvyknúť.

lante
9. mar 2009

Ja som kojením tiež neschudla ☹ Až dietou a keď sa mi konečne podarilo dosiahnuť výsledok aký som chcela....tak som zistila, že som o5 tehotná. Takže oproti váhe pred tehu či dokonca najnižšej doiahnutej dietou........som pribrala už dosť . Oproti tej najnižšej je to 15kg a oproti tej čo som mala tesne pred tehu je to 11kg.........som už teraz nešťastná.....koľko ešte priberiem do konca tehu. Jediné čo sa ukľudňujem, že malý sa narodí v lete a budem môcť chodiť na prechádzky stále a nebudem sa musieť obliekať ako cibuľa a nakoniec aj tak mrznúť...

majsan
17. mar 2009

ja vam zavidim ja som vsetko zhodila spadla som az pod svoju vahu a som z toho zufala.kojim 7 mesiacov a stravujem sa normalne ale aj tak ta vaha ide dole.citim sa velmi unavena.bola som aj so stitnou zlazou ale je v norme a nechcem prestat kojit

danu
3. feb 2010

mohavk • Dnes o 14:10
Ahoj holky, dneska to na mě úplně padlo, když jsem se postavila na váhu. Mám roční holčičku, kojila jsem plně, teď už jen ráno a večer. Před těhu jsem vážila 68 (a to už se mi moc nelíbilo 🙂 chacha)
přibrala jsem hodně, z porodnice jsem přijela se 76kg. První týden doma jsem ještě 2kg shodila a
pak už to šlo zase pomalu nahoru, teď po roce vážím 82kg. Chodím cvičit jednou týdně, sem tam doma rotoped. S jídlem se snažím, i když mi to občas ujede. Beru Azalii od 10.týdne po porodu. Kromě toho, že se do ničeho starého nevejdu, jsem zoufalá a naše malá nebude mít fotky s maminkou, protože se stydím, jak vypadám na fotkách. 😝
Holky kolem mě při kojení hubnou a to se docela cpou.
Hledám někoho, kdo je na tom podobně a chtěl by se mnou zkusit hubnout.

marianka79
3. feb 2010

danu kazdy organizmus je iny ja som bola na tom tak ako majsan ale vobec som neriesila svoju postavu a kila sli dolu same schudla som viac ako pribrala kojila som rok ale tym to nebolo urcite schudla by som aj keby som nekojila pretoze som nemala cas na jedlo a ani na oddych bola som ako na klucik az som schudla na 49kg co pri vyske170 cm bolo malo bola som jak kostra a mala som problem pribrat odporucam ti vela vela pohybu 😉