Čierne bodky na tvári

baja_24
5. dec 2021

Ahojte,
prosim Vas, co na cierne bodky na tvari? Su rozsypane vsade, od nosa az po bradu...plet mam stale mastnu, ale na dotyk suchu, so supinkami...budem vdacna za kazdu radu 🙂

qwer2019
5. dec 2021

@baja_24 mam to dosť podobne. Môžem ti odporučiť belocrem zo zinkom a striedam to z hydratačným sérom. Ráno si dávam sérum a večer krém. Mne to pomáha veľmi

lindous
5. dec 2021

Aké prípravky používaš resp. akú starostlivosť o pleť máš ? Podľa tvojho opisu mi to znie akoby si pleť extrémne vysúšala (napnutie,šupinky) a tá sa bráni zvášenou tvorbou mazu ... Mne najviac pomohlo na čierne bodky pravidelné čistenie u kozmetičky (obľúbila som si ultrazvukovú špachtlu), ale to momentálne nie je možné ... zamerala by som sa celkovo na výber vhodných produktov na tvoj typ pleti, aby sa zbytočne príliš nemastila a póry sa až tak neupchávali, za mňa je na hydratáciu perfektný krém od Neutrogeny hydro boost, ktorý mi sadol ako sa hovorí jak riť na šerbeľ :D a na póry AHA + BHA kyseliny (chemický peeling, ale naštuduj si či to je pre teba vhodné) a sérum s niacínamidom mi ich viditeľne stiahlo asi prvýkrát v živote konečne niečo 🙂 Ale hovorím len vlastnú skúsenosť, nie som odborník ...

baja_24
autor
6. dec 2021

@qwer2019 Dakujem a prosim ta, ake hydratacne serum pouzivas? 🙂

baja_24
autor
6. dec 2021

@lindous Uz dlhsie hladam vhodnu kozmetiku na mna, skusala som Kvitok, Biodermu, Annemarie Borlind...momentalne som presla klasicky balea olej na odlicenie a potom Cerave Smoothing Cleanser na docistenie a napokon skusam novy denny krem (vzorky) na zmiesanu plet od Annemarie borlind...uz som trosku z toho zufala, mam nacitane vela, ale neviem vobec, na aku znacku a aky produkt sa zamerat...ten krem som nasla a veru premyslam, ze by som ho skusila, aj tak mi uz koncia vzorky...a pises ze AHA, BHA kyseliny a serum s niacinamidom, mohla by si mi prosim poradit aj nejake konkretne produkty? 🙂 a ano, moja plet je extremne vysusena a preto sa neustale masti, no netusim uz vobec, co robim zle, ako ju viac hydratovat...:/

lindous
6. dec 2021

Tiež som poskúšala toho viac a nakoniec sa ukázalo, že menej je niekedy viac a používam len odličovací gél, séra a krém ...odsledovala som na sebe, že toniká mi neprospievajú alebo som nenašla to správne .... konrétne mne sedel Eucerin v období, keď som mala veľmi problematickú pleť a teraz som si obľúbila Neutrogenu - odličovací gél aj hydratačný gél a mám aj odličovací olej od Natura Siberica, ktorý som dostala a tiež je fajn, používam ho keď mám ťažší make-up na dvojfázové odlíčenie .... na CeraVe počúvam neustále chvály, tak mu možno raz dám šancu 😅 ale to je tak veľmi veľmi individuálne, že ťažko fakt radiť ... k tej hydratácii, piješ dostatok vody ? Môj najväčší problém je to, že zabúdam dopĺňať tekutiny 😅

A konkrétne AHA+BHA peeling mám od Revolution a niacínamid mám taký drogérkový od Catrice a napriek tomu, že je lacný, ja som zbadala účinky, no keď ho domíňam chcela by som skúsiť tiež od Revolution, ktorý je aj so zinkom 🙂

baja_24
autor
6. dec 2021

@lindous Ano, vodu si kontrolujem, ze kolko za den vypijem, lebo som s tym mavala problem a odvtedy si davam pozor 🙂 a este co sa tyka kozmeticky, chodim kazdy mesiac, niekedy kazde 2 mesiace na cistenie (cize take to vypucenie ciernych bodiek) a ako mladsia okolo tej 20tky som zmenu videla, ale teraz akoby som stala na jednom mieste a nic nepomaha...cize mozu sa kombinovat produkty z roznych znaciek? 🙂

lindous
6. dec 2021

No nedávam si ich nikdy naraz ...teda, keď príde čas na peeling (u mňa raz za 10 dní cca, v návode je že max 2x do týždňa) tak niacínamid vynechám (inak ho používam podľa návodu ráno a večer) ...ale áno, v podstate ich kombinujem, čo som prebehla zloženie, tak účinné látky sú tam rovnaké pri všetkých značkách a mne to sadlo 🙂

qwer2019
6. dec 2021

@baja_24 Hydro Plumping Serum 1,5% ...vyskúšala som rôzne ale toto mi sedí teraz. A naozaj keď sa líčim, nemám šupiny ako kapor. Lebo predtým mi ten make up stal ako šupiny. Hnus... radšej som sa nemalovala. Vyzeralo to hrozne

mariska1989
6. dec 2021

Môj brat mal čierne bodky a teda fakt dosť .tak som mu ich vytlačila čo to šlo čo najviac .vyčistila potom som mu kázala že to musí znova vyčistiť nakoľko sú to otvorené póry samozrejme že tvár bola podráždená ,červená , takto som mu to vyčistila asi 3/4 x a krásne sa toho zbavil teraz má peknú pleť tak isto som to urobila aj sesterke a tiež už to má lepšie . Naj dať preč tie najväčšie a postupne to zmizne hlavne čistiť ..no nie každému zábere to isté čo inej pomôže tebe nemusí . A hlavne to čo používaš už nepoužívajú vysušuješ si tvár na noc použi hydratačný krém

simca06022011
6. dec 2021

Čistenie čistenie čistenie, žiadne agresívne somariny kt. Este viac mastia plet + hydratacia. Toto som riešila roky, hlavne v zime to supinatenie pleti (ale napr pod makeup aj v lete). Najlepšie je riadne ti vyčistiť u kozmeticky, ona aj peeling a pod uz vie odporučiť/urobiť - chemický a potom poctivo dodržiavať domace ošetrenie. Prehodnotiť napr dekorativnu kozmetiku, kazdu vec co si das na tvar, ci ti neupchava pory, alebo ci si nechytas tvar, nie si v prasnom prostredi. Možno skúsiť vymeniť kozmeticku a skúsiť nieco ine.
Za mna napr. K osetreniu pridat cosrx bha Blackhead power liquid. Miesto kremu La Roche Posay Hydraphase Intense a squalane. A zase odporucam videa YouTube s rutinami. Ordinary uz je klasika pre mna ale tam he produktov veľa, treba si to podľa seba na skladať. Aj vitamin c z ordinary mi velmi pomaha, amino acids+b5 serum, nuacinamid...

hanasimon
7. dec 2021

Dobrý deň,
Som nezávislá kozmetická poradyňa. Rada vám bezplatne poradím vhodnú storostlivosť na váš problém. 100% záruka spokojnosti. V prípade záujmu volajte 0904 577 027

ninah1486
11. mar 2022

ja som ich mala strasne vela a aj ked som sa ich zbavila zase sa spravili ale ako pouzivam peeling od iuvenio mam ich vyrazne menej

beahavala
12. mar 2022

ja ich mam po celom nose

jostiak
24. nov 2023

@baja_24 ja som s čiernymi bodkami bojovala dlho. Priznávam, nebola som zrovna vzorom starostlivosti o pleť. Žiadny problém, len tie čierne bodky. Vyskúšala som nejaké pleťové čistiace prostriedky, ale pomohla mi až SKIN kozmetika, hlavne Ílová maska. Tá je úplne top. Odkedy poznám túto kozmetiku, používam pravidelne...od čistiaceho gélu až po nočný krém...