Čím natierať pľuzgiere v ústach, na rukách a nohách?

kikavadi
3. júl 2022

Prosím, čím účinným potierať pľuzgiere v ústach a na tele pri tejto chorobe? Za aký čas sa pľuzgiere stratili? Ďakujem

bublinka1426
3. júl 2022

@kikavadi mne vraverli repik vyplach.ak su afty.

snehulak77
3. júl 2022

Na telo kúpele v hypermangane, 3x denne Fenistil kvapky a kázali mi Kaloba sirup. V piatok vznikli pľuzgierov a dnes už ich ma prasknuté a sa hoja. Ale jeho to neboli, ani nevyzerá, že by ho to svrbelo. V puse nemá

minutka
3. júl 2022

Vo stvrtok vznikli pupaky v ustach. Velmi bolave. Dnes jedol prvy x odvtedy. Na teplotu som davala panadol cipky, paralen a nurofen sirup. Striedala som. Dieta 3 r.

snehulak77
3. júl 2022

@minutka prosím tá a v ústach to vzniklo až potom ako na rukách? Alebo súčasne?

minutka
3. júl 2022

@snehulak77 nas ma iba v ustach. Na rukach ma 2 ks a 1 na nohe. Ale pusu ma velmi vyhadzanu 😔 ruky nohy ho 1 vecer boleli. Ani chodit nemohol. No potom uz ok.

ibajaanikiny
3. júl 2022

@kikavadi mne dali tinkturu gingivalis,davam aj neocid-ten nestipe. Kupem v hypermangane,na teploty cipky a nurofen,davam aj fenistil alebo stvrt dithiadenu…je to riadny hnus ta choroba😏

zuzka0605
3. júl 2022

moji to akurat prekonali tento tyzden..inak je to hnusny virus, takto chori uz davno neboli...jedno dieta malo v ustach a na chodidlach...a druhe len v ustach...ja som davala len salviovy sprej.vacsi problem boli vysoke horucky.

kikavadi
autor
3. júl 2022

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Horúčky dnes našťastie ustúpili, ale mali sme dva dni 40-tky 😑 v ústach ma asi len 3 pľuzgiere, zato zadok, nohy a ruky ma dosť vyhadzane. Koľko dní sa tvoria tie pľuzgiere, neviete? Syn čakám kedy sa to prejaví. To mame ísť o 9 dní na dovolenku. No môžem ju asi rovno zrušiť 😔

minutka
3. júl 2022

@kikavadi neboj. O 9 dni bude ok. Nas mal 2 dni 40 teploty. Usta ho boleli 3 dni a nic nejedol. Na 5.den uz bol na zahrade. Verim ze po tyzdni bude v poriadku

kikavadi
autor
3. júl 2022

@minutka no ja práve rátam, že to ešte synček chytí od dcérky. A čítam na internete, že tie pľuzgiere sa hoja 1-2 týždne, takže ozaj si nádeje s dovolenkou nerobím. Skúsim zajtra posunúť termín, ak sa bude dať.

vani190493
3. júl 2022

@kikavadi to vyzerá na kiahne a nie na akože pľuzgiere.

kikavadi
autor
4. júl 2022

@vani190493 podľa čoho myslíte, že sa jedná o kiahne? Ako to viem rozlíšiť? V škôlke malo teraz viac detí ochorenie ruky-nohy-usta,tak som automaticky myslela, že máme to isté doma.

bublinka1426
4. júl 2022

@kikavadi posli lekarke fotku.

vani190493
4. júl 2022

@kikavadi všetko tomu nasvedčuje, tak ako ste to opísali dokonca aj inkubačná doba, môžem sa mýliť, ale myslím, že nie.

kikavadi
autor
4. júl 2022

@bublinka1426
@vani190493 konzultovali sme s lekárkou. Ze je to ruky-nohy-usta choroba. Vraj je to posledný mesiac veľmi rozšírené.

bublinka1426
4. júl 2022

@kikavadi presne co som napisala.typicky vysev : ruky nohy usta, nikde inde. preto sa to tak vola. kiahne su po celom tele.

kikavadi
autor
4. júl 2022

@bublinka1426 dcéra ich ma ešte aj na zadku

vani190493
4. júl 2022

@kikavadi tak Vám želám skoré uzdravenie, ešte Vás čakajú kiahne. 😉

bublinka1426
4. júl 2022

@kikavadi no pekne to somteda este nepocula. :D ale ked teda lekarka zhodnotila ze toto tak snad sa nemyli skore uzdravenie prajem

bublinka1426
4. júl 2022

@vani190493 ani my sme este nemali ....tiez sa toho desim

kikavadi
autor
4. júl 2022

@vani190493 ďakujem, popravde kiahne už snáď ani horšie nebudú 🙄
@bublinka1426 ci už kiahne alebo ruky-nohy-usta, dôjde mi to veľmi podobné. Tak ci tak musíme byť doma, kým sa nezasusia tie pľuzgiere

bublinka1426
4. júl 2022

@kikavadi presne tak.len teda NRU je virus znami 10 rokov mozno...cele zle ako to mutuje