Čím zvýšiť nízky krvný tlak?

katkamyska
16. nov 2011

Ahojte baby, chcem sa spýtať, či náhodou nemáte niektorá skúsenosti s nízkym krvným tlakom. a čím ho zvýšiť?

janka_pn
16. nov 2011

pohybom 🙂

zajaciq
16. nov 2011

mame skusenosti 🙂 uz mi elektricky tlakomer odmeral aj 84/42. zrejme to nie je turbopresne, ale stalo sa mi, ze ked mi (poriadna) sestricka na gynekologickom rano o piatej skusala merat, tak jej to neslo..na tri razy.

Nevadi, lepsie nizky ako vysoky 😀 takze ja by som ti poradila fyzicku aktivitu akukolvek, pohyb na cerstvom vzduchu (beh napr), vetranie miestnosti, spanie pri otvorenom okne (alebo nekurit), mne osobne kofein najlepsie nerobi, uprednostnim bezkofeinovu kavu, ale to nie je dlhodobe riesenie. Ja mam k tomu pridruzenie odmrzanie koncatin, vecnaaaa zima. 😅

tiez sa potesim nejakym zarucenym receptom, to vstavanie zeme, ked si snurujem topanky, alebo ked vstanem z postele a tocenie a bolenie hlavy a rozmazane videnie, noooo nic prijemne..

janka_pn
16. nov 2011

@katkamyska chcem ti len povedat, ze mam cely zivot dost nizky tlak a posledny mesiac tehu som mala preeklempsiu, cize veeelmi vysoky, teraz zase nizky... tak preto radsej fakt nizsi, ktory sa da aktivne zvysovat, ako vysoky, ktory znizis viac menej len liekmi 😝

lypka
16. nov 2011

mne stúpol sám v tehotenstve, odvtedy som nemerala pre istotu 🙂

tinki
16. nov 2011

@katkamyska pohyb, tak ako píše @janka_pn a hlavne pitný režim. Porozmýšľaj koľko vody denne vypiješ, hlavne ale čistú a najlepšie neperlivú. Lebo ak máš málo tekutín, tvoja krv zhustne a tým pádom máš nízky tlak. Káva veľmi nie, pretože tá zvýši tlak jednorázovo a vzápätí znova klesne.

jaduska
16. nov 2011

@katkamyska pozri si televízne noviny a zaručene ti tlak stúpne.... 😀 😀 😀 😀

katkamyska
autor
16. nov 2011

@zajaciq jaj tak to si teda mala poriadne nízky tlak, ja mávam tak okolo 105/64 len mám pocit že sa mi nejak horšie dýcha. a maličkému to nemôže uškodiť ten nízky tlak? viem že horší je ten vysoký.

katkamyska
autor
16. nov 2011

@lypka no mne zase klesol v tehotenstve, inak som mávala ukážkový 🙂

katkamyska
autor
16. nov 2011

@tinki no ja kávu väčšinou ked pijem tak bezkofeínovú, lebo sa bojím piť kofeínovu aby to bábätku neublížilo 🙂

zajaciq
16. nov 2011

@katkamyska neublizi 🙂

katkamyska
autor
16. nov 2011

@jaduska
juj to veru áno 🙂 a hlavne vtedy ked dávaju niečo ohľadom materskej 🙂 či budú zvyšovať či znižovať...

hoogy
16. nov 2011

@katkamyska mne raz tiez sestricka ked som bola tehu namerala 90/60 🙂 a pozrela sa na mna ci zijem.a vtedy mi veru ani krv nevedela zobrat. ja som sa tak naucila ze rano sa poriadne ponatahujem, hned z rana vypijem pohar vody a potom az kavu. ako osobne si myslim,ze ta kava mi moc nezabera len mi chuti.s malym teraz chodime vela aj na prechadzky von tak aj to my asi pomaha. ale bezne mam tlak 105/85.jaj a moja babky vzdy odporuca pohar cerveneho :D

katkamyska
autor
16. nov 2011

@hoogy no ved budem musieť troška chodiť na prechádzky, len teraz som hned zadýchaná. no ved ja som mala pred tehotenstvom úplne normálny tlak, len teraz v poslednej dobe mám nejaký nízky. juj to aj mne tatino radil, nech si dám pohárik červeného to mi pomôže 🙂 keby som nebola tehotná tak si aj dám 🙂

hoogy
16. nov 2011

@katkamyska ja som mala asi dva krat taky velmi nizsky ze som si veru aj musela dat. lebo aj velmi nizsky tlak nie je dobry pre babatko. ja som mala vzdy nizsky ale v tehu sa mi este znizil.ale tak ja som mala vzdy aj malo zeleza a v tehu este viac asi to bude aj s tym troska suvisiet. zelezo mas ok?

lypka
16. nov 2011

@hoogy no tak ja 90/60 úplna normálk 🙂 ked mám 120/80 tak mi začína byť zle
@katkamyska pohárik nezaškodí ani v tehotenstve ak to nie je na denno dennom poriadku 😉

hoogy
16. nov 2011

@lypka no to je to ze potom sa vsetci cudovala ked som mala pred porodom a mala som 130/ 90 ze preco im hovorim ze mam vysoky tlak ved len troska zvyseny :D

mrka2
16. nov 2011

vinko,alebo hovadzi vyvar,co viem. ja mam opacny problem,tak viem,ze toto by som nemala velmi 🙂 i ked vyvar milujem.

dena
16. nov 2011

čierny čaj 🙂

henulienka
16. nov 2011

mne zaručene zvýši tlak môj manžel keď ma vytočí občas 😀 Ale inak veľa tekutín a pohybu. 🙂

katkamyska
autor
18. nov 2011

@hoogy no to neviem, zatiaľ mi doktor nerobil nejaké testy na to a ked mi bral krv tak hovoril,že je všetko ok. tak dúfam, že ho mám kopu, lebo pred otehotnením som ho mala na rozdávanie 🙂

atreyu
18. nov 2011

mne zaberá jedine káva a hlavne dostatočný príjem tekutín...

modrofuzik11
18. nov 2011

kava a cocacola 😉

katuscakzms
18. nov 2011

ahoj ja mam uz od 14 rokov nizky tlak 90/50.a obcas aj nizsi...a popritom zvyseny tep 110 ale zijem uz stym tak dlho ze ked my tlak stupne tak my je zle.....ale samozrejme kava zvysi ale len na chvilu-nie dlhodobo,vela tekutin treba pit co u mna je problem lebo ledva na silu vypijem 1 liter,,,,cocacola je dobra alebo cervene vino ale vsetko to je na kratku dobu,treba navstivyt lekara ci tam nieje aj iny problem a hlavne nejest potraviny ktore tlak znizuju,ako cesnak
@katkamyska a obvzlast ist k dr ked si tehu 😉

katuscakzms
18. nov 2011

@katuscakzms este dodam ze prilis velke kolisanie tlaku a prudkeho poklesu by mohlo mat vplyv na babo pokial by to bolo velmi prudke a dlhodobe ale to sa tyka asi skor vecsich extremov ako z tlaku 150 na 90 aspon tak to mala kamoska,ked jej tak prudko znizili tlak tak sa zuzili aj cievy atd a babo sa jej udusilo ale samozrejme nestrasim,tvoj pripad je iny nemas to extremne ale pokial sa to opakuje treba navstvit dr,pre istotu 😉
@katkamyska

lucka1989
19. nov 2011

@katkamyska ahoj ja som mala velmi nizky tlak a na zvysenie som pila mineralnu vodu Korytnica a tri razy denne som si varila zeleny caj a pomohlo mi to

katkamyska
autor
20. nov 2011

@lucka1989 aj si sa cítila nejaká malátna, či ti bolo dobre?

katkamyska
autor
20. nov 2011

@katuscakzms no len ked mi u doktora meraju tlak, tak mám normálny. ale teraz som si v poslednej dobe merala doma, tak som mala zakaždým nízky. ved teraz v piatok idem na poradnu, tak som zvedavá aký tam budem mať.

lucka1989
21. nov 2011

@katkamyska no byvalo mi zle na odpadnutie,nikam som sama nemohla chodit lebo sa mi hlava stale tocila,bola som uplne nanic a ked som kojila bolo mi strasne zle

katkamyska
autor
23. nov 2011

@lucka1989 a teraz sa ti tlak upravil?

lucka1989
23. nov 2011

@katkamyska teraz mam uz tlak v pohode.fakt mi to pomohlo