Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cítim sa stratená a lietam v alkohole

26. júl 2020

Už dlhodobo som cítila že mám depresiu, antidepresíva nezaberajú, resp. sa cítim ako totálna nula z ktorej sa stáva "šalát" , antidepresíva utlmili všetko, mám pocit, že prežívam bez nejakých pocitov, s chlapom sa rozchádzame furt, kedysi ma to trápilo a momentálne necítim nič. Len sa cítim skrátka nešťastná. V určitom období, hlavne cez víkendy som si zvykla naliať, otvorene, istú dobu to pomáhalo. No časom som cítila "úľavu" po jednom poháriku, postupne po pol fľaši a tak ďalej. Momentálne si dám aj cez týždeň. Cítim sa stratená a neviem ako sa z toho dostať, myslím depresie, alkohol.... nie som šťastná. Chcela som sa len vykecať, prípadne ak je tu niekto, kto niečo také prežil tak prečítať si skúsenosti niekoho iného ako sa z toho dostať.

jaass
26. júl 2020

Skús ísť za exorcistom alebo za kňazom sa vyrozprávať. Keď nie si veriaca skús psychológa...

autor
26. júl 2020

@jaass Prečo za exorcistom?

andrea_82
26. júl 2020

Antidepresiva ti predpisal psychiater? Skus sa pytat na liecenie do liecebne. Oddychnes si, utriedis myslienky a pomozu ti zbavit sa zavislosti. Nie je to ziadna hanba. Je super, ze si uvedomujes, ze mas problem.

viestta
26. júl 2020

lebo si mysli, ze z teba treba vyhnat diabla.🙄 Nie, nepotrebujes exorcistu. Chod za svojim psychiatrom, od ktoreho si mala predpisane antudepresiva a povedz mu, ze uz lietas v alkohole. Toto patri do ruk odbornikov, nie sarlatanov...

autor
26. júl 2020

@viestta Ja ich mám od obvodnej, kvôli tomu že sme premýšľali v budúcnosti o adopcii a nechcela som aby mi to zhoršil záznam od psychiatra.

brna1989
26. júl 2020

Ahoj, moja mama a aj sestra majú toto za sebou,obe alkoholičky plus pridružené psychické problémy a depresie.je to určite aj dedičná choroba a u nás to schytala sestra.
Ja poviem len toľko,najhorsia kombinácia aká môže byť, že človek pije na antidepresiva, vôbec na nejaké lieky..no a veľký prúser ,ak sa pije na depresie alebo psychické problémy..jedno riešenie, psychiater a odvykačka od alkoholu,keď aj niekoľkonásobná.plus psychoterapie.clovek nemá depresie a iné problémy znenazdajky.ono to kvôli niečomu príde.ci je to staršieho dáta zakorenené v detstve alebo niečo pár rokov dozadu alebo momentálne.
Ako píšeš,na začiatku je to víkendová záležitosť,zrazu zistiš ,že je to každý deň.plus samozrejme dávky, ako si sama písala sa zvyšuju
.od 1poharika k fľaši a vyššie.
Depresia a psychické problémy tak isto stupňujú.ak depresívny človek ešte aj pije alkohol, začínajú halucinácie , prenasledovanie démonmi a podobne.v stave ,ktorý popisujem je najväčšie percento samovrážd.pretoze to duša a mozog neunesie..nie je to žiadny výmysel ,ale pravda.človek ale že totálne zblbne.
Život máme len jeden a buď rada,že tvoj stav sa dá udržiavať a liečiť.kopec ľudí má nevyliečiteľnú chorobu a lieky na to nie sú.a tak by chcel žiť.
Život je jeden z najťažších ako sa zvykne hovoriť a preto ho nepremarnime, nielen kvôli sebe ,ale aj kvôli blízkym a priateľom ..existuje na tvoj problém liek.len sa odhodlať a riešiť CELOŽIVOTNE a nie momentálne, na chvíľu..
Drž sa !

viestta
26. júl 2020

no ked uz lietas v alkohole, tak ti treba psychiatra...

ckocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medeaa
26. júl 2020

Vymenit antidepresiva, nie vzdy sadne liecba. Mozno sa podari nastavit aj lepsie, aby tak neutlmovala. Drzim palce.

zuzki1
26. júl 2020

@ckocka tiež nechápem takýchto ľudí . Človek tu napíše reálny problem a robia si z neho prdel. Toto ma dostalo lebo tiež mame v rodine dosť alkoholikov a nie je to žiadna prča.
Autorke - Treba si dať poradiť od odborníka ,rozprávať o tom , lebo môže to skončiť oveľa horšie ako je . Super že si to uvedomuješ . Držím palce

jaass
26. júl 2020

Osobne poznám jednu pani, ktorá začala piť, trapila sa, začali problémy doma, v práci, úplne bola na mizine. Niekto jej poradil ísť ku kňazovi, kňaz ju poslal za exorcistom. Dôvod. Aby ju duchovne posilnil. Stalo sa. Modlil sa nad ňou, osobne som ju neskôr spoznala a bola veľmi silná, priamo mi povedala, že jej on pomohol. Pomohol sa jej dostať z toho všetkého alkoholizmus, zlá nálada, nepohoda, psychika.... atď ak chceš napíš mi IP

andrea_82
26. júl 2020

@zuzki1 ja si myslim, ze @jaass si z nej nerobila srandu, ona tomu fakt veri. 🙍 🙈 Aj ja poznam takych, co davaju taketo rady.

zuzki1
26. júl 2020

@andrea_82 vyzerá že áno podľa príspevku vyššie . Co už . Kňaz možno môže pomôcť do určitej fázy, neviem či úplne , a s exorcistom som sa ešte nestretla . I keď raz som bola ako teenager na “regrese” po rozvode rodičov ma tam poslala mama. A tiež ta pani vyháňala zlých duchov , alebo dačo take . Úplne takýmto veciam neverím ale nemôže to uškodiť , pokial ti ľudia nevycicaju veľa peňazí samozrejme

sono2
26. júl 2020

Aha. Tým pádom, nemáš dobre nastavenú liečbu. Na každú depresiu je iná skupina liekov, ináč fungujú.
Škoda, mohla si byť už dávno ok a lieky pomaly vysádzať. Treba sa aj zamyslieť, prečo máš problémy lebo lieky ti pomôžu sa dostať do pohody ale problém ktorý to spustil, treba vyriešiť.
Sorry ale do tohto stavu, žiadne dieťa. Tam musíš byť psychicky absolútne fit. Deti sú úplne iná dimenzia, problémy, povinnosti. Nedajú sa odložiť. Mám dve a viem o čom hovorím

andrea_82
26. júl 2020

@zuzki1 ja do kostola nechodim, takze pre mna by to nebolo riesenie. Este mozno knaza by som si vedela predstavit, ale exorcisti su pre mna sarlatani. Mala som v rodine presne pripad, o akom pise autorka, tiez ho posielalu za fararom. A nakoniec mu pomohol psychiater a liecenie.

Pre autorku: ak sa budes liecit, budes v pohode a abstinovat, tak mozes dieta napriek tomu adoptovat. Ale hlavne sa daj do poriadku, skor kym si v takomto stave dieta by ti urcite nedali.

autor
26. júl 2020

@sono2 Ja chcem byť fit, len nechcem prísť o možnosť adopcie, lebo keď budem fit tak budem mať depresiu z toho že som bezdetná a neviem či chcem žiť s niečim takým.

viestta
26. júl 2020

mas najvyssi cas na odbornu pomoc. Nie na antidepresiva od obvodacky. V adpocnom procese si ta preveria z hora z dola. Ked nebudes v poriadku, ziadna adopcia nebude. Takze obratit sa na nejake centrum pre liecbu zavislosti a zverit sa odbornikom, prave na toto. Viem, obvodacka mozno v dobrej voli nieco predpisala, ale ona nema na to vedomosti aby vedela komplexne zhodnotit tvoj problem. A tvoj problem je velky, to uz vies aj sama

autor
26. júl 2020

@viestta To áno, hlavne po týchto antidepresívach mám pocit že nemám žiadne pocity, akoby som ani nežila.

luccija
26. júl 2020

V prvom rade vymeniť chlapa, keď sa schadzate a rozchadzate.Priroda dobre vie ktorým párom a prečo nedá deti.Nebudes mať s ním stresy a nebudeš musieť piť a možno ani brať AD.Spustac je chlap však?
Najhoršia kombinácia je alkohol a AD.Po vytriezvení príde ešte väčšia depresia.Preco piješ, lebo nemáš deti, alebo je problém partner?Od obvodnej je hazard si dať predpísať AD na to sú študovani psychiatri.A tam sa aj začni liečiť nemusis hneď povedať aký je problém len, že depresie pretrvávajú a či sú lieky dobre nastavene.
Ako dlho piješ mesiace, roky?

sterea
26. júl 2020

Ja nerozumiem tomu prečo si chceš adoptovať dieťa s chlapom s ktorým sa schádzaš a rozchádzaš. Treba si vyriešiť vzťah a potom riešiť adopciu. Ideš na to z nesprávneho konca. Dieťa dostane nakoniec každý, to je len o trpezlivosti. Ak je toto dôvod tvojej depresie. Dieťa môžeš dokonca adoptovať alebo vziať si do výchovy aj sama. Odíď od priateľa a začni pekne od začiatku. Začni športovať, nájdi si nejakú záľubu, začni trebárs študovať a potom dieťa príde možno aj prirodzene.

luccija
26. júl 2020

Keď nechceš prísť o adopciu máš obrovský dôvod, aby si sa začala liečiť.

suzitok
26. júl 2020

Baby, exorcisti nie su sarlatani, ani samani....teda oficiálny exorcista je menovaný cirkvou, teda biskupom vysvätený farar, ktorý robi tieto ukony.., pred par rokmi pôsobili na Slovensku tušim dvaja....ja osobne by som nesla ani k menovanemu,ani k takemu, co sa za exorcistu povazuje..
Odporúčam tiež cim skor vyhladat odbornu pomoc u lekara - psychiatra, mozno kombinovať s psychoterapiou, alebo sedeniami so psychologom...

ivca88
26. júl 2020

Veľmi mi to je ľúto. Len čo som čítala nižšie a prečítala slovo adopcia, tak mi svitlo
Si velmi nešťastná, a preto toto celé.
Nemáš v rodine niekoho blízkeho, kto by ti pomohol ?
Možno ísť ani týždeň dva na samotu kdesi na chatu a vytriedit si myšlienky.
Poprípade kontaktuj nejaké združenia. Určite sú aj anonymne poradne, kde napises svoj problém a poradia ti presný postup ako si odvyknut od alkoholu , prípadne aj liekov.
Tak ma to mrzí. Ale je veľmi dobre že si uvedomujes tento problém.
Určite to zvládneš 🙏
Drž sa ❤️

apolka77
26. júl 2020

A ake AD beries? a ako dlho?
Lebo na zaciatku kym zaberu sa clovek moze citit ako zelenina ale po case to prejde..ak pravdaze nebudes pit. Drzim palce.

sono2
26. júl 2020

A prečo si v tomto stave?? Lebo si napísala že si dáš občas a že sa cítiš ako nula ale prečo?

sono2
26. júl 2020

O tvojom stave nemusí nikto vedieť, sú súkromný doktori ktorý aspoň ja myslím sa nebudú dat nikde dohľadať. Ja by som určite zvolila riadnu liečbu. Prepáč ale v tomto stave by si si nechala nejaké dieťa? Myslíš, žeby si bola šťastnejšia?
Deti niesu len to krásne dať do kočíka a no problém ale obrovská zodpovednosť a kopec starostí. Podľa mňa by tvoj problém len prehĺbil.
Ako dlho si v tomto stave?
Ja nechcem na teba útočiť, len ti chcem vysvetliť, aká je v tvojom prípade liečba dôležitá.

jajka71
26. júl 2020

Niektore lieky maju presne opacny efekt na cloveka aky ocakaval, nato, aby si mohla sa starat o dieta by bolo super, kebybsi bola fit. Lieky, ktore predpise obvodny lekar nemusia mat dostatocny efekt, svoje robi hormonalny profil, svoje robi tlak okolia alkohol nevinimajuc. Su ludia, ktori zacali poharikom a skoncili demozonmi, aby dosiahli ziaduci efekt. To nieje cesta, ktora vedie k spokojnemu zivotu. Skus kontaktovat IPecko (internetovu poradnu maju aj fb) napriklad, oni ta nasmeruju, najdi si zalubu, v ktorej sa mozes zdokonalovat ci cinnost, v ktorej mozes byt uzitocna v svojej komunite a zamestna ta natolko ze uz nebudd cas a priestor na depresiu a alklhol. Myslim, ze cinnost akejkolvek dobrovolnosti v komunite by ti mohla zvysit sebavedomie a uz len samotna idea uzitocnosti pre spolocenstvo ta odvedie od depresie....ale prvym krokom je vybojovat boj s demonom alkoholizmu a hoci aj skrz Ipecko ci ine poradne skolenych profesionalov a hlavne zamestnat sa inymi cinnostami vylucujucimi uzitie alkoholu. Drzim palce.

kittykat22
26. júl 2020

@jaass za exorcistom? Mozno by si na tu psychiatriu mala skocit tiez 😀👍

kittykat22
26. júl 2020

Pises, ze koli adopcii si nechces zhorsit zaznam. Ale zobrat si do starostlivost dieta so zavislostou na liekoch a alkohole je v poriadku? Vies, ze problem ktory mas treba riesit dlhodobejsie - to nebude tak, ze dostanes dieta, a hura je po zavislosti. Vies ze materstvo je nikdy nekonciaci kolotoc zmien ktory dostava do kolien valnu vacsinu matiek? Byt mamou nie je moc prechadzka ruzovym sadom. Bolo by dobre prestat pit - uplne. Skus to sama. Zmen lieky - povedz lekarovi ze ti nevyhovuju. Skus inu kombinaciu. To, ako zijes je zle. Musis s tym nieco robit.

jaass
26. júl 2020

@kittykat22 a aký máš na to dôvod, že ma urážaš? Snáď si tu môže každý napísať svoj názor/ svoju skúsenosť. Ja som napísala to, s čím som sa stretla.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli