Clostridium difficile

crysol
8. dec 2021

Ahojte. Potrebujem pomoc. Mojej mamke vysli dnes vysledky zo stolice - vysla jej pozitivna Clostridium difficile + este jej vysiel pozitivny aj toxin A a B. Vcera sme este boli na rektoskopii, gastroenterolog napisal diagnozu Kolitida vs pseudomembranozna. Dal jej Normix 2x2. Vysledky histologie budu asi o dva tyzdne.

Viete nam povedat, co to znamena prosim? Nikto nam nic o tom nepovedal. Da sa to liecit? Je infekcna? Pomaha na to Normix? Co znamena ze su toxiny pozitivne? Je to nebezpecne? Odkial to ma? Ako sa citite ti co to mate, mali ste?

Doktorka nam odporucila, ze mame ist na inffekcne. Gastroenterolog povedal, ze mame sa rozhodnut ci ist, ale ze liecba je spravne nastavena.

Velmi dakujem.

valilienka2
8. dec 2021

je to infekcne, treba dávat na to pozor, hnačky sa casto spustia po ATB liecbe..liecit sa to da, ale je to na dlhsie

valilienka2
8. dec 2021

ak je velmi zle, robi sa aj transplantácia stolice..urcite treba dávat pozor na uzivanie ATB

kacena4
8. dec 2021

normixsu speci atb na creva- crevnu floru tie jej pomozu

hygienka
8. dec 2021

Ahoj, ja by som osobne išla aj na infekčne, je to infekčné ochorenie, treba dbať v domácnosti na zvýšenú hygienu v domácnosti. Ležala v poslednom čase niekde v nemocnici alebo brala nejaké antibiotiká? vy pre seba môžte urobiť maimálne to že si nasadíte probiotiká. Liečba bude beh na dlhé trate, ale dá sa to zvládnuť, keby sa tozhoršššilo, treba kontaktovať lekára.

crysol
autor
8. dec 2021

Praveze uz ked ma liecbuod gastroenterologa, zda sa nam, že je zbytocne tam chodit. Liecbu jej nasadil, tam v nemocnici na infekcnom jej nasadia to iste. A este k tomu infekcne plne covidovych, len sa nakazi zbytocne. Ona brala tyzden predtym antibiotika na zapalene hrdlo, je mozne, ze to jej to urobilo.

crysol
autor
8. dec 2021

@valilienka2 Praveze mamina moc nemala ani hnacky, ona par dni nic nejedla, takze jje nemalo velmi co ist von, maximalne zvachel hnisu.Zacala druhy den brat ten liek od gastroenterologa a citi sa lepsie. Uvidime vysledky po liekoch.

jankak055
18. máj 2023

Aj ked stary prispevok ale odporucam isto mat v poriadku crevnu floru. A davat pozor na atb u mna Dalacin. Ten mi vzdy sposobi problemy aj mesiac po uzivani. Ako ste teraz na tom vy?

kiara08
9. jan 2024

@jankak055 dobrý deň, aké problémy máte po dalacine?
Ja mám už dva týždne hnačky, bez hlienu a bez krvi.
Dávala som si smectu a nič. Mňa ti chytí ráno alebo večer a idem aj 3x po sebe. Žiadne iné bolesti nemám ani nič

jankak055
9. jan 2024

Hnacka a hlavne krce. Davala by som si skor zvysene davky probiotik a nie smectu. Ta mi nikdy nepomohla. Treba obnovit crevnu floru. Mozno este skusit carbosorb cierne uhlie. Ale u mna prve siaham po probiotikach.

kiara08
9. jan 2024

@jankak055
Probiotika užívam dlhodobo, nezaberajú.
A to Vám zistili zo stolice tú diagnózu?

jankak055
10. jan 2024

@kiara08 ano na 2x ale az. Ja som ale uz bola hospitalizovana.

odinne
10. feb 2024

@jankak055 mě dávali taky Dalacin do žíly a po 10ti dnech, co mě propustili jsem měla průjmy. Tak mi dali Ercefuryl, ten zabral hned po první tabletě a po dobrání se mi to zase vrátilo. Teď beru Normix. V pondělí mi budou dělat testy na Clostridie, ale stolice se po 5. prášku začala aspoň trochu upravovat. Kdybych to věděla, tam tam Dalacin odmítnu, než toto peklo. Najíst se nemůžu a hlad mám obrovský. Vy jste po něm měla clostridie nebo dismikrobii a trvalo měsíc než se to dalo dohromady?

jankak055
13. feb 2024

@odinne ano po dalacine som mala clostridiu. A trvalo asi pol roka kym som bola ok a mohla jest vsetko. Teraz mozem tiez jest vsetko nastastie.

odinne
13. feb 2024

@jankak055 Kdybych to věděla, tak ho odmítnu. A čím tě léčili a jak dlouho to trvalo, než si mohla do práce? Mám strach, aby to odemě někdo nechytil, hlavně děti. Hygienu dodržuji. Měla si izolaci doma? Co to pro mě teď znamená do budoucna ohledně dalších antibiotik?

jankak055
16. feb 2024

@odinne Uz si nepamatam bolo to davnejsie nejake tbl mi dali. Ale bola som na pn mesiac isto. Klasicka hygiena. Myslim ze na wc sme pouzivali nieco silnejsie. Izolovat nebolo kam. Ani v nemocke ma neizolovali... Hlavne dodrzujte hygienu vy. Dlhodoba som uzivala probiotika. Aj mesiac az dva po dobrati atb. Dolezite je mat crevnu floru v poriadku.