Čo by pomohlo na bolesti hlavy počas menštruácie?

k_a_j_k_a
14. jún 2011

Ahojte, pocas menstruacie a cca v polovici cyklu, predpokladam, ze pocas ovulacie, mavam dost velke bolesti hlavy. Take bodave v spanku. Zacalo to az po druhom porode, odvtedy som mala menstraciu trikrat, pravidelne 28-30dni a vzdy ma bolela hlava. Tabletky proti bolesti mi pomozu len na cca na pol dna a potom si musim vziat druhu. Pred porodmi som mala bolesti v podbrusku, ale teraz sa to presunulo do hlavy 😖 Neviete mi poradit co s tym? Mate s tym niektora skusenosti?

jalao
14. jún 2011

@k_a_j_k_a no tak akosi ti nikto neodpisuje...ja som mávala skôr bolesti ku hormonálnej premene, t.j. k tomu cca 28-30.dňu, ale verím tomu, že aj uprostred cyklu je to možné...každá sme inak citlivá na kadečo iné 😉 . Skús sa poradiť s dochtorom a ked ti neporadí, uvidíš, čo čas prinesie...skús tabletky proti bolesti a môže byť, že časom sa to aj samé upraví nejako 😉 , držím palce.

koniarova
15. jún 2011

@k_a_j_k_a Ja mám presne také isté bolesti hlavy ako ty. A tiež mi na ne nič nezaberá. 😠

k_a_j_k_a
autor
17. jún 2011

@jalao dakujem za odpoved. K dr. sa chystam uz dlho, ale akosi mi to nevychadza s varovanim. Bojim sa, ze mi ked tak na to da len nejaku antikoncepciu alebo nieco podobne. Len mne sa nechce hadzat do seba hormony 😒 Tak som zvedava ako to nakoniec dopadne.

@koniarova a ako to riesis? Ci proste trpis?

p3tra11
18. jún 2011

@k_a_j_k_a ahoj, to, co opisujes, je pravdepodobne migrena... skus si zajst za obvodnym alebo chod rovno k neurologovi... drzim prsty, nenechaj bolest zvitazit

momka
20. jún 2011

@k_a_j_k_a Ja som mávala bolesti hlavy deň pre menštruáciou, ale dosť nepríjemné, bez tabletky som to nezvládala. Od januára som začala s odkysľovaním organizmu - jem prevažne zeleninovú stravu (momentálne sa stravujem podľa A. Mačingovej), užívala som zelenú pšenicu, a tiež aloe vera, momentálne pijem tretiu fľašu. Už hneď počas druhého cyklu som pociťovala zlepšenie, bolesti hlavy boli miernejšie a vydržateľné bez tabletky. Teraz mám už úplne bezbolestnú menštruáciu, zmizli aj bolesti v podbrušku. Možno tvoje bolesti hlavy sú iného charakteru, ale ja by som vyskúšala aj túto možnosť, možno pomôže. 😉

jalao
20. jún 2011

@momka presne tak, ja som pred dvomi rokmi odkyslovala, jedla 3 mesiace chlorelu, aj som cosi pochudla, bolesti prestali, co sa mi az verit nechcelo! Ale raz som to tu v inej teme pisala, ako mne chlorela pomohla a bola som vysmiata 🙄 , ze aky zazrak svetovy som ja objavila...o((, tak som to ani nechcela uz spominat... Zacala som s tou chlorelou aj zinok a pomohlo mi to celkovo aj na vyrazky atd
@k_a_j_k_a tak skus aj to...za pokus to stoji 🙂

k_a_j_k_a
autor
20. jún 2011

@p3tra11 dakujem, k dr. sa mi zatial velmi nechce :( necham si to ako poslednu moznost
@momka @jalao Dakujem Vam, skusim, dufam, ze to pomoze. Tie bolesti mozu byt aj z deti, v poslednej dobe su straaaasne ujacane a plus dorabaju vedlajsi dom a kazdy den od 7:00-18:00, niekedy aj dlhsie je tu hluk. Asi ked mam menstruaciu, tak som haklivejsia. :(

jalao
23. jún 2011

@momka ako ti to ide s Mocingovou..drzis sa? 🙂

momka
23. jún 2011

@jalao Zatiaľ to docela ide, dnes sme len na 9. dni, no musím uznať, že manžel je omnoho poctivejší, on všetko striktne dodržiava, ja občas zhreším. Jedlá sú podľa mňa chuťovo celkom fajn, len mi lezie na nervy, že sa dosť často opakujú napr. mrkvový perkelt 3 x do týždňa. 😠 . alebo prvý týždeň úplne rovnaké raňajky každý deň, jasom bola zvyknutá variť pestrejšie a a preto sa mi zdá to opakovanie jedál trochu fádne a potom na ne nemám chuť aj keď som hladná. Zatiaľ mám dole -1,2 kg, no neviem, či vydržím tých 28 dní. 😅