Čo je dobré na neustále pálenie záhy? Nič mi nepomáha

klara221218
24. máj 2019

Ze ma az natahuje a skusala som uz aj cmulace tabletky na palenie zahy viac druhou a nic aj ked mi mamca dala 2 nic proste masaker uz mi to lezie nanervy uz 2 mesiace ma kazdy den pali zaha niekedy cely den niekedy iba ku veceru ale vecer to je uz masaker uz to proste je hrozne

dskjhfdlkdjhl
24. máj 2019

@klara221218 najlepsie je zistit pricinu, zvycajne je to nejake jedlo, korenie atd a tomu sa treba vyhnut, musis si to odsledovat. A su take tabletky rennie.

elen8527
24. máj 2019

Ahoj mne lekárnička poradila vypiť šumivé magnezium

martinoocka
24. máj 2019

Treba ist na gastro... Su na to lieky, dava sa jedna tabletka rano.

anesim
24. máj 2019

@klara221218 pit fatru, mne pomaha aj mlieko

klara221218
autor
24. máj 2019

@anesim aku fatru .. to je co vlastne ..a mlieko nepomaha uz som skusala a neraz ale nanic pokus

wewe4
24. máj 2019

Minerálka Fatra..mne tiež pomáhala v tehotenstve. Inak s tým už problém nemám, ale vtedy strasneee

mily7
24. máj 2019

@klara221218 v tehotenstve to bude proste dieťaťom a hormonmi. Mne pomohli super mandle. Celé a hryzla som 2,3 kusy. To jedine pomohlo.

jaja23
24. máj 2019

@klara221218 mne veľmi pomáha aj pomáhal gaviscon, neviem, či si skúsila.

klara221218
autor
24. máj 2019

@jaja23 kolko to stoji a v tehotenstve neuskodi?

klara221218
autor
24. máj 2019

@mily7 tie v supke mi odporucila teta ale tie mi tiez nezaberaju ..

jaja23
24. máj 2019

@klara221218 môže, ja som to v tehotenstve mala stále po ruke, dali mi to v lekárni. Cenu ale neviem teraz.

aniele
24. máj 2019

Manžel tým trpel roky , až kým mu náhodne pri inom vyšetrení nezistili pažerákovú herniu. Dostal tabletky Helicid (ráno nalačno) a má pokoj. Dovtedy tiež užíval kadečo, ale nič nepomáhalo. Takže treba zistiť príčinu.

nikpa
24. máj 2019

@klara221218 bude to len horšie, vždy sa to vráti. Treba sa ísť dať vyšetriť, ja som si sama ordinovala helicid a podobne, všetko zabralo len na určitu dobu, až som sa dostala do štádia, ze ma začalo tlačiť na hrudi a kyselinu som mala v hrdle akoby stále, bolelo ma z toho až hrdlo. Na gastre mi dal lekár tabletky EMANERA, berie sa 1 ráno 3 mesiace, odvtedy mám pokoj. Keď si spomeniem koľko som tu návštevu lekára odkladala...

miriam439
24. máj 2019

@klara221218
Roky mám s tým problém. Ale liekmi to riešim, len keď je najhoršie. Mne zaberajú maalox, ten je voľne predajný. Na predpis sú, ale ukecala som lekárničky a zohnala aj bez predpisu ozzion a pantoprazol. Stoja celé cca 2-3 eur. Rýchlo mi zaberal ten Pantoprazol Sandoz 20 mg. Býva aj silnejší 40 mg.
Asi pred tromi rokmi som riešila už gastro, zistil mi, že od tej kyseliny mám až vriediky po pažeráku, alebo niečo také. Dal mi Nolplazu, ale zdá sa mi slabšia ako ten Pantoprazol.
Teraz akurát riešim znovu gastro aj kvôli žlčníku, ale iného lekára som našla a ten mi okrem iného dal už vyššie spomínanú Emaneru na tri mesiace, lebo mám znovu od kyseliny poškodený pažerák. Tak dúfam, že to zaberie a bude konečne po rokoch trápenia pokoj. Ja cez deň vydržím, ale keď večer ľahnem do postele, mám pocit, že sa mi všetka kyselina zo žalúdka vyliala do hrdla. Hrôza.

bobula46
25. máj 2019

Pokiaľ si tehotná tak jedine tabletky môžeš gaviscon. Ja som ich užívala od piateho mesiaca a vtedy fakt čakať len na pôrod. Mne potom už ani fatra nepomáhala tak som pila studenú coca colu (v primeranom množstve) a jedna som slané chipsy. To bolo jediné z čoho som nemala. Musela som úplne vylúčiť teplé nápoje ako káva a čaj a teplé jedlo poslednýkrát na obed, večera už len pečivo prípadne niečo ľahké

valika15
25. máj 2019

@klara221218 na tráviace ťažkosti je dobrý aj mätový čaj

megyi1711
25. máj 2019

@klara221218 ja som si v tehotenstve davala studene mlieko alebo cmulatka rennie ale vsetko pomaha len na chvilu...moj muz ma tiez problem stym vkuse ho pali zaha a nic mu nepomaha a raz som nasla na nete ze je nato dobre si dat za lyzicku horcice a skusil to a pomohlo mu to...ked ho pali da si za jednu lyzicku horcice a veavi ze normalne citi ako mu to palenie ta horcica uhasí...

jarca1111
25. máj 2019

lyzicka sody bikarbony...

martinoocka
25. máj 2019

Ked je to naozaj silne nepomozu tieto babske recepty. Ja som tehotna a musim uzivat Omeprazol. Je bezpecny v tehotenstve. Nechcela som lieky ale kedze som nemohla normalne jest netravilo mi a chudla som tak radsej si dam lieky, ktore mi lekari predpisali.

lubetka
25. máj 2019

@klara221218 bystrinka šumivy prášok zarobiť do vody ...kúpiť ho v každom obchode .....niečo ako šumienka mne to pomáhalo keď som bola tehu

katarina40
25. máj 2019

@klara221218 ja som tiez bojovnik zo zahou ☹a mne pomohlo zacatie uzivanie chlorelly a fakt mozem napisat ze mi zaha ustupila viem co je to za boj mna niekedy aj v noci tak palila ze som nemohla spavat takze viem co je to☹skuste ozaj tie zelene potraviny ked nepomozu aspon neublizia snad

stanulienkat
25. máj 2019

Ved si vygoogli stravu pri zahe a treba sa podla toho stravovat. A nasadit liecbu. Vynechat kofeinove napoje,mastne jedla a sladkosti.

lenuska9999
25. máj 2019

Ja mám taký istý problém. Každopádne jediné čo mi pomáha sú tablety Maalox, ale len tie mätove. Tie citrónove nie. Neviem čím to bude. Skúšala som samozrejme kadejaké prírodné recepty aj iné tablety, ale nič mi nepomohlo. Vďaka bohu existujú tieto Maalox tablety, lebo inak by som sa asi zbláznila. Vyskúšaj ich, snáď pomôžu aj tebe.

zdravie911
26. máj 2019

@klara221218 vyskúšať bezlepkovú , vegánsku stravu s kombináciu tráviacich enzýmov,veganskych probiotík, jednoznačne osvedčenej zmesi esenciálnych olejov Zengest , ktoré sú vhodné pre každého.Viac informácií píšte na e-mail info@biozdravie.sk veľa šťastia

drop755
30. máj 2019

Mna pali zaha asi po vsetkom co zjem, prejde ma to ked sa napijem mlieka

ro_manka
30. máj 2019

aj mňa páli záha po takmer všetkom. sladké už vôbec nejem. jediné, čo mi pomáha je delená strava, ale ak nedodržiavam 100%ne, tak to hneď cítim. žiadne babské recepty mi nezaberajú a keď som skúsila sódu bikarbónu, tak som sa povracala 😂 v lekárni mi odporučili tabletky Talcid, ktoré mi na nejaký čas vždy zaberú, ale stále dúfam, že nájdem nejakú prírodnejšiu/efektívnejšiu/lacnejšiu alternatívu 🙏

zuzikazuzika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdravie911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdravie911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alisia244
18. jan 2023

Ahojte mala ste niektora až také ze pichanie pod lavym rebrom z toho a bolest zaludka.