Čo jesť po operácii krčných mandlí?

vikcura9
12. mar 2020

Dobrý večer chcela by som sa opýtať čo najviac odporúčate jesť, kedže som 4 deň po operacii mam celkom veľke bolesti a snažim sa nejako jesť ale vôbec mi nič nechuti. Davala som si aj banan ale väčšinou ma to začne trochu štípať a viac bolieť tie mandle. Začinam mavať aj bolesti brucha neviem či je to z toho že som hladna alebo preto že glgam stale sople z tych rán a je mi to neprijemne až mi je zle... A kedy sa môže stať že môžem kašlať krv?

viera1107
12. mar 2020

Zdravím, mne ich vyberali 16 rokov dozadu ale pamätám si že to bolelo jak fras.. Vtedy som bola hlavne na riedkom pyré a polievkach.. Samozrejme bez pálivých korením a žiadne citrusy.. Tie sople by som radšej opatrne vypľula, ozaj môžu dráždiť žalúdok a hlad tiež nie je nič moc..

raszuz
12. mar 2020

Ja som po mandlach skoro dva roky. Po par dnoch po operacii som chytila skaredy zapal a krvacanie, kedy mi hrozila opatovna hospitalizacia, tri dni som spala, co som bola stecena z krvi, lebo som do toho este aj menzes dostala. Ked som sa prebrala, tak som vracala natravenu krv, preto doporucujem snazit sa vypluvat opatrne vsetko, co sa da. Jest iba kasovite, mat zasobu liekov od bolesti a v mrazaku veci na chladenie. Mne ladove vrecka pomohli aj pri tom krvacani.

najk
12. mar 2020

Polievky kremove + vyvary, slize, cestoviny, tarhona s omackami, zmrzlina 🙂 vela repikoveho a salvioveho caju. Ja som schudla 4 kg a aj si ich udrzala, takze to stalo zato 🙂

zuzi56
12. mar 2020

Ja som po op 4 roky, bolelo ma to strašne , dva krát mi to krvacalo, ale podľa pokynov som to chladiča, a hlavne od bolesti som mala prášok flektor,
Aj lekár ti povie, že máš jesť , aby sa ti ten povlak dával preč, keď dom mala bolesti, ani slinu som nepolkla, dala som flektor a normálne rezeň a kasu dom jedla v pohode😂, 7 deň to začne už prechádzať, tá bolest

julia2018
12. mar 2020

Skús tofu a vyvary. Ja som fungovala na jablkovým džúse a rozmocenych krutonoch v polievke. A tofu ide dole hrdlom oveľa lepšie ako mleté mäso a zemiakové pyré z nemocnice

lenuska9999
12. mar 2020

Ahoj,mne ich vyberali asi 4 roky dozadu v Nemecku a kým som bola v nemocnici dala som si dokonca kebab ake silne lieky od bolesti mi dávali. Ale keď som prišla domov začalo to fest bolieť a vyše týždňa som nejedla nič iné len detske výživy a tie také pomixovane jedla pre bábätká čo sa predávajú tiež v takých stoličkách ako výživa.

janulienka1103
13. mar 2020

@vikcura9 polievky, kaše, cestoviny ale opatrne a veľa zmrzliny. Studené sťahuje tie rany po operácii.

kiki68
13. mar 2020

Ehm ja som jedla iba tak 3 lyzicky cestovin a to bolo vsetko . Tak 3x za den som to cez tu bolest dala. Schudla som okolo 7kg. Vyzerala som ako z koncentraku so 45kg . Fuj najhorsie bolesti asi. A to mi tie mandle brali laserom.

mery16
29. mar 2021

Dobrý deň,prosím vás je tu niekto kto po operácii krčných mandli nemôže resp.neda sa mu rozprávať? Obrovská bolesť...😭

najk
29. mar 2021

@mery16 jasne, manzel na to rad spomina, ako u nas bolo 10 dni ticho :D

mery16
29. mar 2021

@najk 10 dni je super, zabudla som upresniť 5 mesiacov

mery16
29. mar 2021

@mery16 upresnujem už 5 mesiacov

najk
29. mar 2021

@mery16 aha, tak to zial neporadim :(