Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo mi pomôže proti závratom?

mia002
24. jan 2016

Poraďte ako sa dá zbaviť závratov, čo vám pomohlo, čím vám liečili lekári, neviem ako ďalej .

mirkaaa80
24. jan 2016

Zavraty mozu mat vela pricin, nepises ake vysetrenia si uz absolvovala. Moze to byt tlakom, krcna chrbtica, psychika, malo tekutin alebo jedla, vnutorne ucho...ja som absolvovala vsetky vysetrenia anic sa nezistilo. Zavraty mam uz 5,5 roka a myslim ze to mam z krcnej chrbtice, paradoxne teda tu mi nikto zatial neriesil.

limetka69
24. jan 2016

Mm mal zavraty z krcnej chrbtice a nejak trpol z toho. Stavalo sa mu to par krat do dna. Chodil na nejake parafinove masaze, ci co to bolo. Nejaky teply vosk. A mal cvicit. Nieco mu vraveli, ze to ma zo skracovania svalstva, ze sa malo hybe. Pomohli mu.
@mirkaaa80

limetka69
24. jan 2016

@mia002 z coho mas zavraty, kedy, ake, musis napisat viac. Pri akej prilezitosti, co to sprevadza, a pod.

charity
24. jan 2016

@mia002 Podla pocitov pri zavrate sa da dedukovat co tie zavraty sposobuje. Ries s lekarmi a nezabudni, ze zavraty mozu byt sposobene aj potravinovymi intoleranciami a HIT.

janula2511
25. jan 2016

@mirkaaa80 ahoj a bolieva ta krcna chrbtica?alebo citis ze mas stuhnute svalstvo na krku?

mirkaaa80
25. jan 2016

@janula2511 aj jedno aj druhe, chodievam raz za rok na rehabilitaciu ale to pomoze na chvilu. Niekedy ma boli aj na hrudniku,akoby som mala infarkt, picha ma ale ked zmenim polohu alebo si lahnem a vystriem sa, prestane to. Len to som si odsledovala sama, lebo keby dam na lekarov, tak zo mna urobia blazna. Neurologicka ma poslala na MR mozgu, nalez bol v poriadku tak mi dala lieky pri ktorych bol vedlajsi ucinok tisz zavrate a nemohla som pri nich soferovat takze som ich teda ani nevyuzivala. A tak mi dr.povedala ze mi predpise antidepresiva. Takze ak sa nenajde pricina hned, dame oblbovaky, nech si tie zavrate nevsimam. Tak som dr.jasne povedala ze takto teda nie a odvtedy som nebola uz nikde,su to 4 r. Len teda raz rocne aspon na tu rhb.sa vypytam od obvodnej.

janula2511
25. jan 2016

@mirkaaa80 takze ty si zacala chodit po lekaroch kvoli zavratom?ja sa zato pitam lebo ja momentalne beham po lekaroch kvoli zavratom.tiez neurologia orl vestibularne vysetrenie.tiez mam vsetko v poriadku.a uz rozmyslam ci to nemam zo psychiky

mirkaaa80
25. jan 2016

Ano. Mna bolieval chrbat medzi lopatkami, pocas tehu to preslo, no a ked som sa po sekcii postavila, mala som zavrate a tie mam doteraz. Bola som na neurologii aj orl- vsetko ok. Myslim ze v tom tehotenstve sa to nejako s tym chrbatom pohlo a odvtedy je to takto. Ja chodim na masaze a vo atvrtok som bola a tak sa mi po nej zacala tocit hlava ...uz tam viac nepojdem. No ja mam skusenosti, ze ked ti lekari nezistia nic "viditelne", tak si za blazna☹

mirkaaa80
25. jan 2016

@janula2511 som odpisala 😉

lenadka
25. jan 2016

@mirkaaa80 ak to máš z chrbtice, skús okrem klasickej rehabilitácie cvičiť aj sm systém-videá nájdeš ba bete, ale zišlo by sa aby si našla školeného fyzioterapeuta v tvojom okolí, čo by ťa odkontroloval, či to cvičíš správne, ja som kurz absolvovala v rámci rehabilitácie-tu v Bojnickej nemocnici majú na to školených ľudí-pomáha, tiež som mala závraty...

janula2511
25. jan 2016

@lenadka mozno ze aj krcna chrbtica mi to robi.ja som skusala aj cvicit ale toci sa mi hlava a tak je to strasne zle.

janula2511
25. jan 2016

@mirkaaa80 tie zavraty vedia strpcit zivot.a bola si aj na rongene s chrbatom?

mirkaaa80
25. jan 2016

@lenadka na tej rhb som mala aj cvicenie so terapeutkou, ukazovali mi cviky, take na natiahnutie... lenze ja ked to hocikedy cvicim, vzdy ma niekde sekne, resp. sa mi zacne hlava tocit...myslim, teda viem ze uz musim zacat nieco so sebou robit, uz sa chystam na cvicenie 🙂. A okrem toho mam ab tetaniu takze mozno je to kombinacia oboch. Tie moje zavraty nie su do niektorej strany...skor sa citim akoby som mala vypite. Pozriem si tie cviky co si pisala.

mirkaaa80
25. jan 2016

@janula2511 na roentgene som bola - som sa sama vypytala od obvodnej dr. Neurolog icka ma neposlala, ma prekvapilo ze fakt neriesila chrbticu, pritom som hovorila ze aj ta ma boli. Tak mi dala obvodna vymenny listok na rtg krcnej chrbtice, rusjm tych krcnych stavcov je 7, ja som mala 4 nejak vychylene ale ze to nic nie je mi povedala. No a mam pravostrannu skoliozu, to mi diagnostikovala dr. na tej rehabke.

gora8
25. jan 2016

@janula2511 cvicenie moze zo zaciatku sposobovat zhorsenie. Z vlastnej skusenosti s sm systemom to mozem potvrdit. Treba vydrzat, hoci aj niekolko mesiacov, potom uz bude lepsie 😉 vhodne je aj dat si chrbticu napravit skusenym chiropraktikom..

mia002
autor
29. jan 2016

@mirkaaa80 povedz mi ako dokážeš S tým žiť, ja musím chodiť do práce kde som celý čas na nohách, A je to ťažké, ja mam pravdepodobne závraty zo stresu, ale nechcem brat antidepresiva,

lune
29. jan 2016

Nechcem strasit ale moja kamoska mala zavraty a zistili jej epilepsiu...este byva aj neurogenna tetania, ta ma podobne priznaky...odporucam urcite neurolog. vysetrenie...

mirkaaa80
29. jan 2016

@lune ja mam tetaniu

mirkaaa80
29. jan 2016

@mia002 no tazko! Netoci sa mi hlava nonstop, als tiez mam pocit ze aj zo stresu. Napr. Ked sa niekam ponahlam, som v strese tak to zacne. Ja mam 2 deti, takze ma trochu drzi ten adrenalin, proste viem, ze musim! Ale byvaju aj take dni, ze fakt nedokazem ine, iba lezat, davam si magnezko a nechapem preco prave ja. Ale zase si hovorim ze veeela ludi ma ovela horsie tazkosti. Lenze uz som proste rezignovana.

janula2511
29. jan 2016

@mirkaaa80 a lekari ti nieco zistili?a to nechapem ze tolkym sa tovi hlava a zavraty a lekari skoro nikdy nic nezistia.malokedy je nieco.ale tak z coho sa toci ta hlava?zniecoho musi.

mirkaaa80
29. jan 2016

Ja mam potvrdenu neurogennu tetaniu, na vlastnu ziadost som si dala urobit test. Vysledok bol pozitivny. Dovtedy to nikoho ani nenapadlo- ked som prisla s vysledkom ze mam tetaniu, odvtedy vseeeetky moje broblemy su sposobene tetaniou. Diagnoza bola na svete, nikoho nezaujimalo ci v tom nie je este nieco viac. Hovorila som ze ma bolieva krcna chrbtica, ale to nikto neriesil, ved uz som mala diagnozu urcenu. A ked idem na masaz, stalo sa mj parkrat ze sa mi po nej strasne tocila hlava. Aj teraz 2 dni mi je na prd, tocaky jak svina a boli ma krcna chrbtica, ramena, cele to citim stuhnute + aj nieco zablokovane. Takze u mna je to urcite komb. oboch. A ja uz ani po tych rokoch necakam,ze by sa to zlepsilo. Teda ak si nepomozem sama, doktori to urcite neurobia! Lebo myslim si ze doktor je ten kto by mal rozmyslat nad diagnozou, nie aby pacient chodil a pytal sa na jednotlive vysetrenia. Ja niekedy ani soferovat nemozem, a dokonca nejdem ani s deckami von.

janula2511
29. jan 2016

@mirkaaa80 bojis sa ze odpadnes niekde?a to je aka choroba nurogenna tetania.aj ja citim teraz ze sa mi viac toci hlava.ale to mozno aj to idiotske pocasie.

mirkaaa80
29. jan 2016

No skor sa necitim na to vyjst von, mam potrebu sediet alebo si lahnut. Aj sa bojim ze by som decka vonku neustrazila. Tetania je zvysene nervove drazdenie, ono to choroba nie je vlastne lebo vraj to ma min 50% ludi. Vyvolava to stres, trpli mi ruky, polovica tela, jazyk, tvar, busenie srdca,,mala som pocit akoby som seba sanh poriadne nepocula, ako ked to rozprava niekto iny, nemala som cit v ruke - nevedla som v nej nic udrzat, mala som problemy s videnim- cierne kruhy alebo ako ked sa pozries do slnka a potom si na chvilu oslepena. A vraj aj to zavraty k tomu patria. Ono sa to tvari ako nieco vazne, v momente tetanickeho zachvatu sa moze zdat ze mas infarkt alebo mozgovu prihodu. Momentalne mam z toho vsetkeho len tie zavrate tak dufam ze aj pri tom zostane.

janula2511
29. jan 2016

@mirkaaa80 ale aj tak je to velke svinstvo.radsej at ma zub boli alebo daco ine.

janula2511
29. jan 2016

@mirkaaa80 a mozem sa spitat kolko mas rokov?a ake velke mas deti?

mirkaaa80
29. jan 2016

@janula2511- 35, 5, 1 🙂

mia002
autor
30. jan 2016

@mirkaaa80 Mirka a berieš nejaké lieky?

mia002
autor
30. jan 2016

@mirkaaa80 Prosím ta a aké testy si si dala robiť

mirkaaa80
30. jan 2016

@mia002 neberiem lieky. Na neurologii mi dala, ale ako vedlajsi ucinok boli zavrate (!), no a mne sa teda aj pri nich tocila hlava, navyse som pri nich nemohla soferovat tak som ich uz nedobrala. A hlavne ja som presvedcena ze najvacsiu zasluhu na tycb zavratoch ma ta krcna chrbtica. Nechcem skratka brat lieky, nez ma kompletne nevysetria. A testy ti urobia na neurologii, je na to taky pristroj, treba si zistit ktory v tvojom okoli to robi. Skus sa poradit s tvojou obvodnou, urcite bude vediet pomoct. A ak nie, vymen ju! 😉

janula2511
31. jan 2016

@mirkaaa80 neda sa najst normalny lekar co by som mohla povedat ze stoji za nieco.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli