Čo mi poradíte?

maminka1983
15. mar 2018

Ahojte neviem ako by som mala riesit problem. Sama na sebe som spozorovala ze ked sa coto zle vyspim alebo ma nieco "naserie" tak ma to prejde ale ked nieco napr. deti neppsluchnu alebo ine som ako cert. Aj dneska som robila na pc nieco a nervacila som ako sa len dalo. Proste strasne neviem zvladat svoje emocie a pocity. Doktory som zvazovala ist psychologovy ale co som uplne zostala prekvapena tie ceny. A pri nasom asi ako kazdy skrommy rozpocet domacnosti si nemozem minat zbytocne.
A kamosky mam ale tie su neni take dvovernicky chodim von som uplne normalna mama 2 deti a s manzelom je to take ako kazdy vztah chvilku dobre a potom zle. Ale vsetko vramci normi. Pisala som si aj dennik a mala som zle lebo muz si precital nieco co on chapal. Inak ako ja.
Co by ste mi doporucily muz si mysli si precitlivena a stale si vsetko pripustas a riesis vsetko na svete. Co by ste poradili. A stava sa mi tondost casto a potom aj deti tak reagujunsom si vsimla a to neni spravne. Poradite

luna116
15. mar 2018

@maminka1983 ahoj, neskúšala si nejaký šport na odreagovanie - plávanie, beh, ...? odreagovala by si sa, možno by si aj zlosť, resp. stresové situácie "vybila" v športe, mala by si viac pocit spokojnost, šťastia. Každý večer uži magnézium, počas dňa popíjaj napr. medovkový, mätový čaj.

zuzanka.zuzu
15. mar 2018

asi by som skúsila nejaké maďarské fórum len nem rozumieť poriadne čo autor chcel napísať... tak si agresívna alebo precitlivená? keď agresívna, tak sa daj na kontaktný šport (napr. karate - kamoška začala v 43r. keď deti vyleteli z hniezda a ona mala vrťulu v zadku, tak si ju išla vybiť tam) a keď precitlivená, tak si daj vyšetriť hormóny...

beky1813
15. mar 2018

Som to musela 2 krat precitat, lebo je to cisty chaos. No bud zaradit pohyb, najst si nejaku cinnost, pri ktorej sa odreagujes, alebo fakt ten psycholoh

maminka1983
autor
15. mar 2018

@zuzanka.zuzu
Som sledovana na stitnu zlazu ale pokym som norme nic neriesi uz som. Jej to spomynala viac krat. Sport mam kazdy den 3h vonku bud s dcerou alebou cesta domou so skolky.

juliet86
15. mar 2018

Tvoj vseobecny lekar ti vie predpisat cxa 10 sedeni u psychologa zadarmo. Zadarmo su psychologovia aj na upsvare treba sa popytat. Skus jogu meditaciu najst nieco co ti dobija baterky. Nechaj sa komplet vysetrit daj si magnezko pripadne persen ci guahacuran

juliet86
15. mar 2018

Guajacuran

montemotherone
15. mar 2018

@maminka1983 máš 2 možnosti. Ísť za psychológom, pár sedení ťa finančne nezloží 😉 alebo sa trápiť ďalej. Inak písanie je dobrá vec. Ale tak, že si to v kľude napíš, pomenuj čo ťa trápi a potom to zahoď. Je to dobrý ventil 😉 V momente keď ťa niečo nase.ie, odlož si to na určený čas, keď máš chvíľu kľud a vtedy si to všetko vypíš... 😉

montemotherone
15. mar 2018

@maminka1983 a doplň aj B komplex forte! Okrem toho čo už baby spomínali. Ten je dobrý na nervy.

ticko
15. mar 2018

Ano presne tak B komplex aj magnezium asi bi si potrebovala fakt taku osobu ktorej bi sa mohla zdoverovat zo všetkym to je moj nazor ked pišeš o tom denniku osoba ktora ta pochopi a poradi je fakt dobry psycholog

deti95060810
15. mar 2018

Vitamíny B, Persen, čaje na ukľudnenie - sú predajne kde sa špec. na bylinky...

mon_soon
15. mar 2018

Ja mám laktozovu intoleranciu-mimo iné príznaky (bolest hlavy) bolo šialene aká som bola zúrivá a vkuse nervozna...na smrť unavena a zas zúrivá a nervozna...kvôli hocicomu

janickacrazy
15. mar 2018

@maminka1983 potrebuješ normálny šport, nie byť s deťmi vonku, niečo, čo budeš robiť len ty sama so sebou alebo s kamoškou, aby si si oddýchla od detí, niečo, čo by ťa bavilo, hoci aj tanec, nemusí to byť len šport alebo niečo iné, proste hobby nejaké aktívne, budeš kludnejšia, ver tomu

fefe123
16. mar 2018

psychológ je zdarma.... stresy má dnes každý, aj keď si ch neuvedomuje... ak ste po zdravotnej stránke v poriadku, tak to bude psychické....

petrofka
17. mar 2018

Poistovna ti uhradi 25sedeni psychoterapie, ktoeu mozs vyčerpať po dobu dvoch rokov. Potom zas dva roky pauza a mozes znova. Staci ti vymenny listok od vseobecneho, psychiatra alebo gynekologa. Psychoterapeuta hladaj overeneho a musi mat na stranke napisane, ze ma zmluvu s poistovnami. Osobne mam za to, ze ti to pomôže vo viacerých smeroch ako len v tom, s ktorym tam pojdes. Plati vsak, ze pohyb (myslim najma sport) pomáha pri takmer vsetkych problemoch a casto ich psychoterapeuti odporucaju, aj ked napr. jogu, nemusi to byt hned triatlon. Avsak ako pisem - pomáha. Nevyriesi.