Čo mi zaberie na bolesť krížov po páde?

slniecko1649
7. júl 2020

Ahojte. Idem si k Vám po radu či niekto nemá podobný problém.
V decembri som nešťastne spadla a je z toho vyskočený stavec, ktorý mi podľa vyšetrenia EMG tlačí na nejaký nerv.
Mám zrobené CT, EMG, vybrala som infúznu liečbu, mala som rôzne druhy liekov, injekcií, rehabilitácie ale stále sa to podľa mojich pocitov zhoršuje☹
Keď som šla na rehabilitácie u primárky na vyšetrenie strašne ma v tom mieste spichalo keď ma prezerala a odvtedy je to ešte horšie. Keď som to povedala primárke jej odpoveď bola: ,,Masírujte si to " a poslala ma von....
Dnes som volala neurologičke či by mi nemohla dať injekciu alebo predpisať nejaké iné lieky a tá mi povedala, že lieky mi môže predpísať aj obvodný a že mám prísť 17.6. keď som objednaná 🤷‍♀️
Neviete mi niekto poradiť kto ste mal podobné problémy čo Vám zaberalo na bolesť lebo je to už vážne neznesiteľné? Mám 27 rokov a nerada by som sa stále dopovala liekmi.
Ďakujem a prajem pekný deň 🙂

baska_nice
7. júl 2020

@slniecko1649 mne na bolest krizov zaberaju take stiplave naplaste z lekarne, papricky sa to tusim vola. to si nalepim, 12 hodin to mam nalepene a vzdy mi to uvolni tu bolest.

darina1952
7. júl 2020

@slniecko1649 vypýtaj si lístok k ortopédovi - ten ťa dá do poriadku.

kacena4
7. júl 2020

ahojko ak si bola na ct mala by si mat popis. mas vyskoceny stavec alebo platnicku?! je to velky rozdiel ak platnicku ktora tlaci na miechu da sa napravit cviceni na SM systeme je to specialne cvicenie s lanami najdi si to na googli prave na problemy s vyskocenymi platnickami - dcera mala vyskocene 2 zabralo to ja 1 prasknutu a tlacila na miechu a cvicila som 4 roky kym som sla na operaciu. dolezite je nakolko je vystupena.
ak stavec neviem poradit a ortoped neriesi problemy s nervovou sustavou riesi ortopedicke problemy, nie neurologicke co je vyskocena platnicka, ale vyskusaj ist aj k nemu mozno ti pomoze. ja som chodila zo zaciatku aj tam aj tam, no nemalo to vyznam