Čo na angínu alebo prechladnutie. Pomáha kloktanie?

ajus
22. dec 2006

ahojte tehulky, kedze sa blizia vianoce a k doktorovi sa dostanem najskor az po nich potrebujem radu. uz par dni ma pobolievali uzliny a teraz uz mam aj potiahnute hrdlo. citim, ze telo bojuje a cajickujem so salikom na krku, teplotu nemam, ani nemavam. co robit? pomaha kloktanie solou? mandle mam vybrate, len sa bojim, aby som nemusela behat na pohotovost...ani radsej nic neberiem, nastastie hlava ma neboli a nemam ani nadchu. mali ste to niektora? som v 9tt.

pimpa
22. dec 2006

Mila Ajus, ja by som ti odporučila si dať riadnu vitaminovu bombu, nejake megacecko alebo celaskon Cetebe. Je si to davam preventivne, lebo som niekde citala, ze vitamin c neskodi dietatku. No, ale ja este nemam potvrdene, ze som tehu..ale velmi xcem byť 😉 Snazim sa preto vyhybat bacilom, co sa pri mojej praci tazko da, lebo som klinicka logopedka a decka na mna v praci stale dychaju 🙂

ajus
autor
22. dec 2006

dakujem pimpa, ja som ti odpisala zase do tvojej temy 🙂 beriem ten baby plan vitaminy, ale to c-cko je dobry napad, jedine tak, nechcem ublizit babatku. velmi ti prajem, aby si bola tiez tehulka, je to skvely pocit. myslim si, ze si asi uz aj odolna voci bacilom, ked s nimi prichadzas do styku...niektore sa ani nedaju liecit, ine su zase v urcitom mnozstve neskodne. neboj, urcite sa podari 🙂

pimpa
22. dec 2006

ajus, dik za odpisanie. Dnes je moj prvy den v zivote, co som sa zapojila do nejakeho diskusneho fora, lebo nam domov len pred chvilou nainstalovali internet. 🙂
Skoro sa uzdrav, a hlavne vela spinkaj, spanok je vraj ten najlepsi lekar a pozdvihovac imunity 😉

briluxina
22. dec 2006

ahoj ajus, urcite ti pomoze kloktanie solou.Mne to pomohlo aj pocas tehu aj teraz nedavno som kloktala, priserne ma bolelo hrdlo a lieky nechcem koli kojeniu.V podstate ma to hrdlo preslo za jeden den. 🙂

ajus
autor
22. dec 2006

pimpa si zlatko, dakujem. gratulujem k netu, ja uz bez neho nemozem byt...tiez som sa nezvykla velmi zapajat do diskusii ale odkedy meme net sa to zmenilo 😉 napis castejsie, ako sa ti dari a drzkaj sa, papa
briluxina prave som kloktala, viem, ze sol nemoze uskodit. tak uz len takto nejako musim +cecko. dik aj tebe a pekny vecer, tiez sa skoro uzdrav 🙂

bubulik
22. dec 2006

Ahoj Ajus,ja som bola prechladnuta minuly tyzden. Bola som aj u lekara, ale ani nemusis chodit, lebo vsetko pre chore tehu je bez predpisu a platis si to cele. Na hrdlo je dobry neo angin. Ten mozu aj tehu a tiez je dobre kloktat tu sol ako spominali baby. Tak sa skoro uzdrav a pekne sviatky Ti prajem. 😉

andy9691
22. dec 2006

Ahoj, Ajus,aj ja poradím cetebe, zinok je geniálny na nádchu, to treba dať denne riadne bomby, oscillococcinum ako prevencia proti chrípke, coryzalia proti nádche, to sú homeopatiká, všetko by malo byť bez problémov v tehu. Mne v tehotenstve výborne zaberali homeopatiká, doporučujem spýtať sa pre istotu v lekárni, ale je to fajn.A potom tie cmúlave "lieky" neo angin, alebo strepsils, skrátka nejakú dezinfekciu úst a hrdla. Drž sa a bojuj, pá.

vavka33
22. dec 2006

Vyborny na kloktanie je florsamin-je to vytazok zo salvie-kupis v lekarni.Stoji okolo 30sk.

ajus
autor
22. dec 2006

ste vsetky zlate, dakujem. som bojovnicka, tak snad to zvladnem 🙂 zajtra asi skocim do lekarne si kupit ten neoangin a nejake homeopatika, aby sa to nezhorsilo. aj florsalmin by som mala mat, skusim vsetko...pekne sviatky aj vam tehulky 🙂

cipuska
22. dec 2006

ahoj ajus, ja som sa tiez vcera zobudila s bolavim hrdlom, neskor som mala aj teplotu 37. Dala som si cecko tabletku, a hned mi bolo lepsie. Pila som aj cajiky. Dnes to ale neni o moc lepsie, volala som aj lekarke a ta povedala, ze si mam kupit tie tableky na cmulanie (neviem ako sa to vola a nechce sa mi postavit z gaucika, hehe) ze to je dobre, a nejaky cajik s medom. A v lekarni mi tiez povedala, ze aj samotny med si mam dat. Sol urcite v teplej vode a kloktat. 🙂

natana
1. jan 2007

Ahojte tehuľky. vie mi niektorá poradiť čo na priedušky? Totižto žačalo mi to nosohltanom, potom to prešlo do hrdla a tezaz to mám už na prieduškách (kloktám, cmúľam homeopatiká, ale nezlepšuje sa to) už mám aj kašeľ zo zatečenia a a strašnú ťažobu na prieduškách. Obávam sa, že je to zápal (ked som chorá, tak mám vždy toto isté) ale neviem či vôbec mám chodiť k lekárovi, či mi nedá len nejaké vitamíny.
Ak viete, tak poradte, čo si mám v lekárni kúpiť na ten boľavý krk, priedušky a kašeľ.

bublinkajasminka
1. jan 2007

natana - niečo podobné som mala ja, ale ešte sa nevedelo či nie som tehu lebo som mala pred menzes tak mi lekár povedal že musím kloktať florsamin a cmúľať septolete plus.....a vááážne mi to pomohlo, florsamin som kloktala aj šesť krát a septolete tiež cmúľAla a prešlo to - len škooda že bábenko sa nepodarilo - hááádam onedlho...skoré uzdravenie

bubonic
1. jan 2007

natana skús hedelix, ten jediný môžeš v tehotenstve. ten septolete neviem, väčšinu takýchto tabliet v tehu by si nemala, ale hedelix mi odporúčal lekár aj v lekárni. ja mám zlatého stafylokoka, takže hrdlo a ňufák sa hlásia ako o život. ináč je sranda, že ty si v 31 tt a ja v 30 a termín máme rovnaký 😀 .

yesno22
1. jan 2007

natana, vyborny je aj Sinupret...existuje v kvapkach a v tabletach...kvapky su lepsie, upravis si davkovanie podla potreby a mozu ho aj dojcata...ja som sa prave vdaka nemu ako tak dostala s choroby...mala som aj vysoke teploty,chytene priedusky a upchaty nos ☹ teplota nastastie uz nie je, ale este to nie je ono 😒 ...pijem veeeeeela cajiku s citronom a medom, lipovy, detsky na priedusky a obcas matovy...lepsi sa to...zelam vsetkym skore uzdravenie 🙂

vavka33
1. jan 2007

A k tomu vsetkemu som si natierala hrudnik aj krk tou prsnou mastou na dychanie-mentolovou.

yesno22
1. jan 2007

vavka s tou mastickou opatrne, mentol moze u malickych babetiek, aj tych v brusku, sposobit astmu...

sisi1
1. jan 2007

Jaaaj, tak nejako sme pochoreli ☹ Aj mne je uz tyzden na nic, len cajikujem a ked som mala teplotu, tak som si dala Paralen, obsahuje paracetamol, ktory mozeme v tehotenstve. Inac s tym Ceckom by som si dala pozor, velmi sa taketo umele vitaminy neodporucaju tehotnym, skor papat tie, co su pre nas urcene. K tomu vsetkemu ma este zacal boliet zub, tak som bola este tesne po sviatkoch na zubnej pohotovosti. A ako keby nebolo dost, dnes mi odisiel hlas. Dufam, ze ste vsetky na tom lepsie, drzim palce!!!

natana
2. jan 2007

dakujem žienky, vyskúšam asi najskôr ten hedelix a potom ked nezaberie, tak postupne všetko ostatné. Keby som nebola tehula, tak by som si dala mukosolvan a bolo by po probleme, ale teraz je to hrozne. A vitamínky a čajíky pijem od začiatku. už aj odšťavujem pomaranče (100%jujce ☹ a nepomáha)
bubonic to je ale vážne divne 🙂

fodorka33
27. dec 2008

ahojte.ja som v 33tt a uz asi 3tyzdne mam suchy kasel a teraz sa mi k tomu pridala aj nadcha....to je ako na potvoru....asi vyskusam to kloktanie solu lebo inak som uz asi v koncoch.bola som aj u plucneho a ten mi dal take tabletky na spustenie hlienov no stael kaslem ako tuberak...a este k tomu ma zacali hrozne boliet krize...

katka.m
27. dec 2008

Ja som mala angínu v tehu asi 2x, mne zaberal cesnak, zinok, kloktať. Prešlo to bez ATB

fodorka33
28. dec 2008

jaj baby uz vyse tri tyzdne som chora...ja uz vazne neviem co s tym...kasel,nadcha a teraz sa mi k tomu pridali aj krize...

veronika81
29. dec 2008

fodorka, neskúšala si homeopatiká? ja som mala v 4.mesiaci angínu a vyliečila sa pomocou nich za pár dní. Na bolesť hrdla Homeogene a na kašeľ Stodal. Poradil mi to gynekológ, v tehotenstve sa môžu, sú neškodné. Potom v 6.mesiaci na mňa liezla znova angína, už boli homeopatiká v pozore, ale prekonala som to domácim sirupom z cibule a medu, ku každému jedlu trochu cesnaku (len pozor na tlak!) a bolo po chorobe.

fodorka33
29. dec 2008

ja uz som mala hedelix,potom stodal,no plucny mi povedal nech uz sirupy vobec nepijem....moja lekarka mi dala penicilin,ten som vybrala cely a nic..plucny mi dal tabletky tie som vybrala a mam ktomu aj nadchu...takze absolutne nic sa nezlepsilo..uz si pripadam nadopovana liekmi..este si davam obklad na hrudnik...

dupinka
29. dec 2008

radsej domace recepty - mne zabralo teple mlieko s medom, v ktorom sa predtym obvaril strucik cesnaku.

tinka12
30. dec 2008

Ahojte baby, prosim vas, uz niekolko dni ma trapi zapal hrdla, ktorý presiel trochu na priedusky, teploty nemam, lekarka mi predpísala bioparox, no ten nezabera (užívam ho uz 6 den) a penicilin. Manzel mi dnes priniesol z lekárne homeogene 9. Mozem ich uzivat spolu s bioparoxom? a este jedna vec: Viem, ze by som nemala, ale parkrát som si strekla aj florsalmin sorej....ten mi zabera, ale vraj sa v tehu nemoze ☹ nemyslite, ze je lepsie dostat sa z toho florsalminom, ako trapit sa biooparoxom?

nika12
30. dec 2008

Ahoj Tinka, mne bioparox zabral, tiez som sa trapila s bolestou hrdla asi 2 aj pol tyzdna, ale uz je to chvalabohu za mnou. Neviem, ci mozes kombinovat tieto lieky, ale homeopatika sa odporuca brat hned na zaciatku, ako mas prve prejavy, vtedy vraj zaberaju:-// florsalmin neviem, mam pocit ze obsahuje salviu a ta by sa v tehotenstve naozaj nemala ..skus si tinka kloktat slanou vodou, alebo nejake domace recepty, cibulovy caj, cibulovy caj ...nech ti to skoro prejde, drzim palce, viem, ake je to neprijemne ... 😒

tinka12
30. dec 2008

dakujem nika, no to si sa pekne s tym bioparoxom trápila 🙂 homeopatika som dala manzelovi a ja pokracujem s bioparoxom... skusila som aj cibulu s medom, tak snad sa mi ulavi...kloktat pojdem vecer...

ajka30
30. dec 2008

ahoj tinka, ja florsalmin pouzivam v tehotenstve,odporucila mi ho obvdodna, obsahuje to sice salviu, ale ved to nepijem, ale len kloktam.... Okrem toho, v tehu sa moze:
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/f...

nika12
30. dec 2008

tinka zacala som ho brat asi az po tyzdni a pol, som v uk, tu mi v lekarni nic nedali, tak som volala domov, mi ho poslali .... 🙂

tinka12
30. dec 2008

ajka a nevadí, ze ja ho nekloktam , ale striekam? mam sprej
aha niki, no tak to je super, ja ho uz asi vysadim a idem na ten florsalmin predsalen...po nom sa mi vzdy ulaví 😉 dufam, teda, ze to nebude az tak zlé a ze skutocne neposkodi. inak mne aj dnes lekarnicka povedala, ze ho pocas tehu uzivala...