Čo na angínu alebo prechladnutie. Pomáha kloktanie?

ajus
22. dec 2006

ahojte tehulky, kedze sa blizia vianoce a k doktorovi sa dostanem najskor az po nich potrebujem radu. uz par dni ma pobolievali uzliny a teraz uz mam aj potiahnute hrdlo. citim, ze telo bojuje a cajickujem so salikom na krku, teplotu nemam, ani nemavam. co robit? pomaha kloktanie solou? mandle mam vybrate, len sa bojim, aby som nemusela behat na pohotovost...ani radsej nic neberiem, nastastie hlava ma neboli a nemam ani nadchu. mali ste to niektora? som v 9tt.

bibi78
19. mar 2009

tiez ma chytilo hrdlo a nadcha a chcem sa spytat, ci tie cumlave tabletky na hrdlo, typu neo-angin a strepsils su vhodne aj pre tehulky. v jednej lekarni mi odporucili orofar, ktory vraj urcite mozu aj tehotne a v dalsej ma upozornoval, ze iba homeopatika. tak neviem... vdaka!

blazka24
19. mar 2009

bibka mne odporučil lekár BIOPAROX je to spray a čítala som že veľmi dobré je kloktanie šalvie, tak ja to tiež idem skúsiť.

iinuska
20. mar 2009

Tehulky na kloktanie je najbezbecnejsia vlazna slana voda

mami.sk
20. mar 2009

ja som od bolesti hrdla v tehu užívala homeopatiká HOMEOGENE 9 - sú na cmúľanie - rýchlo mi zabrali a dcérke neublížili 😉

tilly
25. mar 2009

a mali ste niekto zdúrené uzliny? ja ich mám strašne veľké, najprv som nevedela prehĺtať, včera sa mi už zhoršil hlas, v noci som nemohla spať kvôli tým uzlinám, tak ma to bolelo, mandle mám tiež zväčšené, teploty nemám, ale tie ja nemávam nikdy... trápia ma tie uzliny...

juzinka
25. mar 2009

Mne super pomáhalo homeopatikum Coryzalia môžu to tehotné aj dojčiace ženy. 😉

tilly
26. mar 2009

už to trvá 4 dni... hrúza, takto dlho ma hrdlo ešte nebolelo...

pink_lady
26. mar 2009

tilly a bola si u dokiho? urcite by si podla mna mala zajst, on zvazi...Ja som v 1. trimestri brala antibiotika a v pohode /existuju take ktore su bezpecne i v 1. trimestri/...Ci obvodak, ci dokinovia v nemocnici mi hovorili, ked som sa plasila ze ublizim babatku, ze pre babo je horsie ak zotrvava v zapaloch ako antibiotika...ze skor ho moze zabit nelieceny zapal ako antibiotika...tak to zvaz a neliec sa radsej sama 😉

zlobinka
15. nov 2011

takže doktorka mi odporucila domace kloktanie: 1dcl vody, na spic noza soli, na spic noza sody bikarbony a 1 mala lyzicka alpy - kloktat...

vejula
17. máj 2012

Ahojte dievčata. Som v 16 tyždni tehotenstva a dosť som prechladla. MAm prišernu nadchu, sucho kašlem - neodkašliavam, boli mah rdlo a dnes som sa zobudila s tym že mam zalepene oko a červene - len lave. Rano vychrkavam take tvrde hlieny. Teplotu nemam. Mam isť ku lekarke? Doma pijem zazvorovy čaj, cmulam propolky, kloktam hrdlo slanou vodou. Neviete nejaky dobry liek pre tehotne na odkašliavanie a zriedenie hlienov? A na tie oči čo môžem ? Ďakujem za odpovede