Čo na tzv. prievan (bolesť ucha, zubu, čelusti)? Poraďte!

anickaajanko
29. nov 2008

Neviete nejaku dobru radu na tzv. prievan
Maly spinkal v kociku na balkone umyvala som okna, dvere otvorene a teraz ma strasne boli ucho, hlava, a zub
kvoli kojeniu si nemozem zobrat tabletku
poradte ☹

katkabg
1. dec 2015

@knajula nemam ako na pohotivost....zijem v zahranici a momentalne som sama s dcerkou doma.Tak citala som tu ze vatu s alpou,tak som dala a citim ukludnenie 🙂 moze sa jednat aj o ten prievan?Preto sem posem lebo minule uz davno som citala ze jednu zenu npbolelo ucho a ze bum rakovina tak teraz som jak na trnoch.....ale ako vidim je tu dost zien co mali podobne nieco

katkabg
2. dec 2015

Baby tak som sa akurat vratila od doktora...ucho mam v poriadku a doktor mi povedal ze zrejme ten zub mudrosti ktory mi nevyradtol zrejme asi tlaco na niaky trojklanny nerv ci co....a to co co je neviem....a ten zub mudrosti ani nevyzera ze by isiel rast....ostatne vsetky uz daaaavno pekne vyrastli a zdrave ale tento jeden nic....a takto ma pobolieva to za uchom ci ucho uz asi dva roky....teda len tieto posledne dni bol vrchol...dnes uz je dobre len trolinku sem tam ako keby pichne....doktor ze mam brat niake analgetikum a ist na rengen ze teda ako mam ten zub mudrosti.porazka ma chyti

knajula
2. dec 2015

@katkabg aj som si myslela, ze skor zub........skus este nahriat tvaroh, dat do gzy, pofrkat alpou a okolo ucha a na to prilozit bud uterak a satku...raz mi to kolegyna spominala a ze uz bolo po bolesti..drzim prsty

katkabg
2. dec 2015

@knajula ano moze byt ze to ten mudrosti....asi ten tlaci na niaky nerv....noooo alpa mi veeeelmi pomohla 🙂 ale ako vravim tato bolest ako dojde tak aj odide....no priste nechapem.... Ked ja som dost vzdy v panike ked daco zaboli a uz vymyslam ze ci tam nemam nador alebo taketo....co ti poviem....katastooofa somnou....dnes uz mi je lepsie tak som zvedava kedy ma to zas drapi....

katkabg
2. dec 2015

Ozaj tie Burow kvapky mam aj ja doma obsahuje to propolis vsak?mozem si ty natierat ucho?ako tam kde mato pobolieva?

karaiova
2. dec 2015

@katkabg ja som použivala tiež kvapky Burow musela som dostat prievan ale chvala bohu mi pomohli ja som si ich davala ze som si navlhčila vatu a dala do ucha ☺

danco22
1. feb 2016

Na prievan ďasien proti bolesti je najlepšia studená voda..najlepšie čistá a držať v ústach..ale to zaberie len na trošku...ale takto aspoň doplňujete aj pitný režím 🙂 pomohol mi aj paralen ale tiež rozpustiť a držať v ústach..je to nepríjemné..ale zaberie to rýcho v podstate a na dlhšiu dobu...ak bolesť čo len trochu začne znova..dajte si ďalší :D ako feťáci skoro 🙂

luc152997
21. mar 2016

Ahojte..ja by som Vás prosila o radu ...veľmi sa bojím zubára ..ale ako pozerám zajtra sa mu nevyhnem ...doteraz som nevedela čo je bolesť zuba ...pred dvomi dňami ma začal bolieť predný zub ...dala som na neho alpu prestal...no včera keď som sa zobudila bola som spuchnutá ako keby som mala prievan alebo zápal ale zub bolel len malinko ...ta spuchnuta cast tvare viac ...dneska ráno to isté
Má s tým niekto skúsenosť, a čo mu v tomto prípade robil zubár a bolelo to ? Ďakujem krásne

domip
21. mar 2016

@luc152997 môže to byť aj prievan, to časom prejde, alebo chytený nerv, na to tiež veľmi liek neexistuje, iba vyčkať, kým sa zahojí (prešla som si tým, takú bolesť som ešte nepoznala :D ) a lekár mi povedal že len počkať, nerv sa hojí v tele najdlhšie. Ale môže to byť aj zub, a tam už pomôže zubár, a nebojte sa, oni vedia ako pomôcť.

ronny_9
21. mar 2016

@luc152997 ale urcite navstevu zubara neodkladaj 🙂

patqa22
6. máj 2016

@alionuska ako dlho mozem držať vatu v uchu? Mám ju tam už asi 10min a v uchu som cítila ako keby mi tam niečo prasklo :-\

sasha871
8. máj 2016

babyna dnes zacalo vecer boliet lave ucho citim aj sanku akob

sasha871
8. máj 2016

babyna dnes zacalo vecer boliet lave ucho citim aj sanku akoby stuhnutu..ucho ma boli sposobom ze ked si dost vopcham prst tak na dotyk a pritom bolest neprestajne citim aj zvnutra..neviete co mam robit?

luckaracka
25. máj 2016

@danco22 ahoj, prosim ta, zmizol ti tym paralenom aj opuch dasna?

jema_suri
25. máj 2016

@kotenko ..kúsok cibule vopchať do ucha a cibula pekne vytiahne prievan aj zápal..

jema_suri
25. máj 2016

A ešte niečo: ten lievik z novinového papiera vopchať do ucha a na konci zapáliť ozaj pomáha..mne pmohol vždy ešte aj vtedy keď ani atb nezaberali...trochu zasmradíš byt ale mne to pomôže vždy už do hodiny....staré overené 😉

maminecka2
25. máj 2016

Baby, citam len koniec, neviem co Vas trapi, ale nie!!!!!, ziadne cibule, cesnaky do ucha, ziadne sviecky!!! Pomoc, ja uz som takychto pacientov zachranovala, narobili si viac skody ako osohu. Nasledky vedia byt aj vazne. Niekomu to jasne ze zaberie, ale radsej neriskovat. Radsej bezte na pohotovost na ORL (len teda nie o 2. rano 😵 ).

veronicka1901
26. máj 2016

@sasha871 chod k lekarovi, babske recepty nepomozu 😔

patqa22
27. máj 2016

Ahoj mamičky ja som skúšala tu cigaretu v uchu a chcem sa opýtať ako zistím že prievan je vonku? Bolo počuť také akoby zblknutie 😀 to je ono? Či?
Ach už týždeň umieram na celej pravej strany :'(

tinusicka
20. júl 2016

Mne sa najviac osvedcil cesnak. Strucik cesnaku zabalim do gazy a sup do ucha 🙂

dorottka
27. júl 2016

Na prievan mne velmi pomohol Audiron (alebo aj svedske kvapky) na noc do oboch usi, kazdy den som brala B-komplex a navyse aj B1 (thiamin). Nahrievala som si tvar kazdy den soluxom a ak to slo, masirovala som si ju jemne pomocou oleja z lubovnika bodkovaneho (idealne svatojansky, maju v obchodoch so zdravou vyzivou za par korun). Preslo to cca za mesiac a pol, ale odvtedy sa to uz nevratilo, klop klop 🙂

Na tie zuby chcem upozornit inak aj ja, raz sa mi stalo, ze ma velmi bolel jeden zub, ale rtg u dvoch zubarov neukazalo vobec nic, tak ma poslali za neurologom. Neurolog mi diagnostikoval neuralgiu trojklanneho nervu, aj ked mna to vobec nebolelo tak, ako sa ta neuralgicka bolest opisuje, ale ako obycajna bolest zuba. Nezdalo sa mi to teda, oblbovaky som brat nechcela, a tak som si na vlastne naklady zaplatila dentalne CT (asi 30e +-) - samozrejme tu treba ratat s tym, ze ziaden zubar nema na to softver a moj nemal urcite ani najmensiu snahu si ho aspon stiahnut, tak som bola donutena sa ho sama naucit pouzivat, na nete som hladala ako vyzeraju problem so zubami na CT a zistila som, ze ten moj zub bol naozaj zapaleny, bolo to tam jasne vidiet. Tak som s notebookom a s tym mojim nalezom dosla za inym zubarom a ten vravi, ze je tam riadny zapal, vycistil mi kanaliky a vsetka - 5 mesacna bolest ako keby utala. Vysvetlil mi, ze rtg je len dvojrozmerna snimka a teda nezobrazi vsetko a zacinajuce zapaly tiez casto nie. CT je 3d a omnoho citlivejsie, cize tam vidno vsetko...
Ako sa ten zapal udial? To je dalsia sranda - zub nemal ani kaz, ani plombu. Udajne su jeho korene tak blizko mojich prinusovych dutin, ktore som mala na jar chytene, ale nepreliecene, ze sa ten zapal preniesol az na zub 🙂 Co sa clovek nedozvie 😀 Snad tento moj pribeh plny nepravdepodobnosti usetri/skrati aspon niekomu trapenie 🙂

taralea1982
27. júl 2016

Ahojte,boli má celá práva strana,zacalo to uchom a už boli aj sánka.mam v uchu vatu a používam kvapky no stále nic.ani otvoriť ústa nemôžem tak to bolí a teraz začalo aj druhé ucho.

maminecka2
28. júl 2016

@taralea1982 ORL, ORL, este raz ORL. Nic ine nepomoze, moze to byt na ATB, netreba riskovat.
Baby, ja viem ze nie vzdy je cas a podmienky na vylety po lekaroch, ale ked uz ani usta nemozem otvorit, no ja neviem. Ved aj na pohotovost sa da ist pokial sa nijako neda cez den cez robotu (len teda nie v noci).

dorottka
28. júl 2016

@maminecka2 no neviem, v mojom pripade mi povedali aj obvodna, aj ORL, ze mam brat vitamin B a nahrievat to, ze to chce len cas a teplo. Tolko som si aj sama na nete precitala :/

maminecka2
28. júl 2016

@dorottka No, tak Ty si mala riadnu smolu a v konecnom dosledku stastie ze si si pomohla sama...
Ja mam tiez skusenost ze ma bolieval celustny klb, bola som za kamaratom stomatochirurgom nech ma kukne, jeho sestricka mi urobila iba RTG klbu, ten bol OK, tak mi odporucil len guajacuran, ze asi zatinam v spanku zuby a namaham klb (teda aj to je pravda)- ale to nebol problem. Potom mi moj zubar urobil OPG a kaz pod plombou ako Brno, az na dren, musel mi cistit kanaliky. A vdacit za to mozem predoslej zubarke- jednak na figu plomba, jednak nespoznala na OPG kaz pod plombou a po par rockoch som si to pekne odtrpela.
Niekedy je to tazke dopatrat sa k diagnoze a k pomoci, zial. Ja som si to skusila z oboch stran- aj ako pacient, a aj ako doktorka. Nechcem sa hrat na vsemohucu, viem si priznat chybu. A urcite radim ak doktor nepomoze a tazkosti pretrvavaju zmenit lekara, niekedy sa inak neda. Ja sama som casto riesila s pacientami aj tazkosti mimo mojho oboru ked im nemal kto pomoct... Medicina je niekedy alchymia, ach joj. Ale stale si stojim za tym ze s vyraznymi tazkostami (ako bolo vyssie, ze uz ani usta neotvori....) treba bezat na vysetrenie a nesusit sa len tak doma a dufat ze ako prislo tak odide. A treba verit ze budeme patrit medzi vacsinu kde sa najde aj odstrani pricina.

dorottka
29. júl 2016

@maminecka2 maximalne suhlasim 🙂 Niekedy je to des dopatrat sa k diagnoze, ale presne ako pises, treba patrat a urcite to riesit s odbornikmi. Je pravda, ze nie kazdy je schopny a ochotny pomoct, ale netreba sa nechat odradit a hladat, hladat, hladat. Ja som svoj problem konzultovala s x doktormi, dokonca aj z Prahy a na x neochotnych, najdes y snazivych, ktori maju naozaj zaujem sa aspon zamysliet 🙂
Ale neotvorenie ust je uz fakt sila, ja by som asi skocila na stomatochirurgiu aj orl, nech je to hocico, idealne je to podchytit na zaciatku.

maminecka2
29. júl 2016

@dorottka 🤓

alimalili1
11. apr 2017

Ja som skúsila tu vatu s alpou bolesť prešla len ma palelo ma ucho s toho trochu

snilko77
10. júl 2017

@kotenko a ako dlho si si nechala ten cesnak posobit? aj si ho dala do gazy aj roztlacceny ci?

xmatoo
25. júl 2017

@veronikablaskova Dobry deň práve som tu skúsil ☺ chcel by som sa opýtať za aký čas vám to pomohlo ☺ďakujem za o odpoveď ✌