Čo na tzv. prievan (bolesť ucha, zubu, čelusti)? Poraďte!

anickaajanko
29. nov 2008

Neviete nejaku dobru radu na tzv. prievan
Maly spinkal v kociku na balkone umyvala som okna, dvere otvorene a teraz ma strasne boli ucho, hlava, a zub
kvoli kojeniu si nemozem zobrat tabletku
poradte ☹

luuca1
31. mar 2013

@lucenek ahoj dakujem ti za prispevok a info. Ja som vsak od mojej zubarky pocula ze na to sa vraj antibiotika nedavaju ale nejake antiepileptika dost sa toho bojim..... Poviem ti pravdu

lucenek
31. mar 2013

Jo no, karbamazepimy, pokud je to neuralgie tak účinek mají....

zalinka
8. apr 2013

🙂)))))))))))))

elfiik
26. apr 2013

ludkovia prave mam v uchu cesnak na ten ,,prievan,, ma to tak boliet????

beethoven
27. apr 2013

horuce kvapky alebo olej do ucha sa neodporuca, ale pomahaju vraj aj bylinky. Z nich poniklec, divozel velkokvety, petrzlen. Poniklec tisi bolest, lebo je sedativum a analgetikum, divozel ma upokojujuce vlastnosti a podiela sa pri obnove poskodeneho tkaniva, a petrzlenova vnat by sa mala nasekat, zabalit do obvazu, prilozit na ucho, prekryt uterakom a nechat posobit dlhsi cas. Podobne sa pouziva aj cibula, nadrobno nakrajana, zabalena do vreckovky a nahriata nad parou sa priklada na bolave ucho, pisu o tom aj tu http://lesk.cas.sk/clanok/90516/prva-pomoc-ked-... a mnohe ine rady

janinah
27. apr 2013

@elfiik keď počujem o tom cesnaku tak sa mi dvíha tlak /bola som orl sestra/ cesnak a podobné "zázraky" síce môžu zmierniť bolesť,ale preto,lebo spália nervové zakončenia-receptory v koži zvukovodu..nedávajte do ucha nič,čo tam nepatrí,nič okrem kvapiek na to určených...

oref
26. okt 2013

Ahojte!
Chcem sa spýtať, keď si hociako doliečite prievan, ešte nejakých pár dní vatu do ucha aby nefučalo, alebo hneď bez vaty "nech si" fučí do ucha :D

vopred ďakujem za odpoveď!

m_ij_ka
26. okt 2013

@oref ahoj, na bolesť ucha je veľmi dobrý burrow roztok, kúpiš ho v lekárni, ja ho dávam mojim deťom, keď ich bolí ucho. Roztok nakvapkám na vatovú tyčinku a vytriem ňou celé ucho, môžeš aj niekoľkokrát denne. Vatu do ucha zásadne nedávam

mamazem
28. okt 2013

Jednoznačne AUDIRON, čisto prírodný produkt, zaberá veľmi rýchlo. Máme naň výborné recenzie od našich zákazníkov.

vaneskabarbirikova
15. máj 2014

dobry vecer ja mam taky problem ze ked je vietor boli ma zub a aj ucho tabletka nezabera poradte mi prosim ☹

map0007
15. máj 2014

Ahojky ha som si dala 2 alcypiriny a látkovú peluchu na hlavu na noc.Vyhreje to hlavu.To som si dávala ale len malo lebo ak kojite nieje dobre jesť lieky.Ale neuškodí ak si to dáte iba v pripade ak máte bolesť.Kvapky burov sú dobre do uši.A aj cesnak do gazy zaberá🙂

norikk
2. júl 2014

je tu niekto kto by mi poradil?? minuly tyzden ma zacalo pobolievat hrdlo...to ustupilo, ale uz treti den mam take cudne bolesti v sanke,,...ide to od sankovych kosti, cez licne...ked sa nahnem dopredu, tak mam tlaky do usi a do sanky, akokeby som mala upchate dutiny..kaslem mesiac.... citim akokeby ot slo od zubov mudrosti,ale tie mi uz davno vysli a nikdy som s nimi problemynemala....moze "prievan " boliet aj na 4. den??

benedikovic
12. júl 2014

bol som u zubneho a vytrhol mi v utorok jeden zub a v stvrtok druhy:Začalo ma boliet ucho a napuchlo mi líco.Beriem každych 12 hodin antibiotika,od bolesti si davam flektor ktory mi na chvilu zaberie a potom bolest pokracuje.Líce je opuchnute horuce a bolestive.Co na to? 🙂

danielahamar
12. júl 2014

@benedikovic ísť k zubárovi a nech ťa pošle na snímok, podľa všetkého tam zostal koreň - ulomený 😅 a ináč skús dať nato zmrznuté mäso, niečo studené a kludne aj nanuk, či studenú vodu piť

ikusa
5. nov 2014

Dobrý deň, len budem reagovať na ten cesnak... sedela som v čakárni, kde bola klíma, priamo nad mojou hlavou a dnes som sa myslela, že sa zbláznim od bolesti. CESNAK mi FAKT POMOHOL. Vyrezala som z neho akoby kolíček a nechala pol hoďku v uchu, zakryla vatou a obviazala okolo hlavy šál.. je po belesti. Nechápem, ale taká som šťastná, že konec 🙂

lula2356
4. dec 2014

Ahojte , mam prievan v uchu strašne ma stoho boli zub viete mi poradiť čo mam robiť ? .. Ďakujem 😊😊😊

lubka72
4. dec 2014

@petot a aký vit.C doporučuješ? bežne , čo sa dá kúpiť v lekárni? či?

maca283
4. dec 2014

@lula2356 Ja pouzivam 31bylin z justu a zabera to rychlo

lula2356
4. dec 2014

Hej no ale ja cítim skor bolesť zubou ako ucha .. @maca283

petot
4. dec 2014

@lubka72 Čo najčistejší, bez zbytočných farbív, konzervantov apod. Napr. prášková chemicky čistá kyselina askorbová.

maca283
4. dec 2014

@lula2356 to mozes aj na ucho aj zuby

timuska26
4. dec 2014

@lula2356 ahoj, na to si davaj pozor, moj otec od prievanu dostal zapal mozgovych blan. na prievan, hlavne teraz na studeny zabera teplo, obklad so zohriatou solou polozit na ucho, na tvar a robit to co najcastejsie denne, aj 5krat. svedske kvapky su dobre, ale hlavne teplo.

maca283
4. dec 2014

@lula2356
@timuska26 31 bylin su ako svedske kvapky

timuska26
5. dec 2014

@maca283 ano su , ja z nich robim aj obklad, ale aj do caju

lula2356
5. dec 2014

Ďakujem ja použivam teraz kvapky do uši a ibalgin pomaha to a som vuse na teple 🙂

vefi89
5. dec 2014

@lula2356 suché teplo. Na panvici zohrej soľ, daj do ponožky a prilož si to. Pozor nepopal sa

vefi89
5. dec 2014

Teraz som si všimla, @timuska26 ti to už písala. Sorry 😅

lucia1974
30. dec 2014

@luuca1 ahoj mamteraz nieco podobne ako ty,mozes mi povedat co ti presne bolo dakujem.

babajaga
30. dec 2014

Ahoj,daj si octan,do ucha,neboj sa..natisni tycinkou a natri casti aj kde boli..ja ked som mala prievan,vystrelovalo mi az do uzlin na krku....natriet natenko,prekryt satkou....po jednej noci mas pokoj.Nezabrali mi ATB ani ziadne ine recepty-babske,toto zabralo hned.

buba08
30. dec 2014

@babajaga máš na mysli octanovu masť alebo burow? Dakujem.