Čo na tzv. prievan (bolesť ucha, zubu, čelusti)? Poraďte!

anickaajanko
29. nov 2008

Neviete nejaku dobru radu na tzv. prievan
Maly spinkal v kociku na balkone umyvala som okna, dvere otvorene a teraz ma strasne boli ucho, hlava, a zub
kvoli kojeniu si nemozem zobrat tabletku
poradte ☹

babajaga
30. dec 2014

@buba08 octanova mast.

luuca1
31. dec 2014

@lucia1974
Ahoj no mne zabralo sa nahrievat kazdy den 5-8 min biolsmpou a kazdych 8 hodim 400 ibalgin asi 3 dni vkuse. Aj ked som trpela niekolko mesiacov nejako to potom preslo. Ale bolest bola hrozna. Strielalo ni to do licnej kosti a aj do hlavy strasne. Neurologicka povedala ze mam chyteny trojklanny nerv. A hlavne byt v teple.

pauca
21. feb 2015

Na bolesti v uchu je super Burow roztok/kvapky. Odporucam !

ladyzs
25. feb 2015

Do ucha si davampri prievane buron kvapky su take octove a vatu a kamoska mi akurat vcera hovrila, ze ona ocikanu vatu od malej tzv. Panensky moc....

nataliaslivkova
25. feb 2015

super ti pomoze z lekarne sa to vola sviecky do ucha od vyrobcu Aurecon stoji cca 2e su tam 2 ks ale to je bomba fakt...pomoze

sniper258
14. mar 2015

Ahojte prosím vás mám neskutočné problémi bolí ma ucho celá strana hlavy a zuby už som zúfalá neviem čo robiť bola som u zubára povedali mi všetko v poriadku ja neviem už čo mám robiť bola som u obvodného dal mi lieky a už 3 týždne som natom čo prvý deň čo ma to začalo bolieť. 😢 Nič nepomáha

slami
17. mar 2015

ahoj, ja mam ten isty problem, trpim bolestami lavej polovice tvare uz 2 roky, bola som niekolkokrat u zubara, ORL, neurologov, na magnetickej rezonancii ... vsetky snimky su uuuplne v poriadku, vylucili akukolvek chorobu, aj zapal trojklanneho nervu ... naozaj neviem co s tym robit, pri najmensom chladnom vanku citim bolest a trpnutie lavej polovice tvare, celuste a ucha. Chodim neustale zababusena v saloch, s vatou v uchu, ani nahrievanie, ani cesnak a sviecky do ucha, ani tabletky, ani Burow kvapky, ani B-cko, Milgamma, a ine vitaminy z radu B a C mi nezaberaju.... existuje prosim nieco co by mi pomohlo, resp. preliecilo? poradte prosim, je to nesmierna zataz na psychiku :( som celkom odstrihnuta od spolocnosti, kde je klima a chlad :( +

takasom
17. mar 2015

Moja osvedcena liecba je cigareta do ucha normalne si ju zapalis a das do ucha, zatial vzdy pomohlo

acivi1981
28. mar 2015

My máme doma pre tieto prípady Burow roztok a tiež nám vždy zaberú tieto babské recepty. http://www.familyzone.sk/prva-pomoc-pri-bolesti...

Zrovna včera v noci mal náš malý bolesť uška a mal aj teplotu 39 stupňov. Tak sme skúsili všetko a našťastie bol ráno fit a už ho nič nebolelo. 🙂

zabkapn
28. mar 2015

http://www.familyzone.sk/prva-pomoc-pri-bolesti... zevraj ten burow roztok ci ako sa to tam pise

lindulak
12. apr 2015

@slami ak ti nič nezistili, skús ešte cviky na krčnú chrbticu, či to nie je od chrbta. ja sama som muž mala všelijaké potiaže od chrbtice, neverila by som, že je to možné. a pomohla som si len sama cvikmi, resp. dobrý fyzioterapeut (zvyčajne súkromný).

slami
12. apr 2015

@lindulak s krcnou chrbticou nemavam problem, ale ok, vyskusam, dakujem

lindulak
12. apr 2015

@slami ono to nemusíš priamo na krku nijako cítiť. mňa bolela ruka, vyzeralo to ako karpálny tunel, ale bolo to z krčnej chrbtice. a tá ma pritom nijako netrápila, nebolela. chodila som s rukou na rehabilitácie a až tam jeden zamestnanec vyjadril podozrenie, že to bude z krčnej. začala som cvičiť na krčnú chrbticu a ono to po čase ozaj začalo ustupovať, až celkom prešlo. zdalo sa mi to vtedy neuveriteľné.

knajula
25. apr 2015

Veľmi dobrý na všetky zápaly je zohriaty tvaroh v mlieku a dat do gázy či vreckovky a priložiť, na to ešte uterák a previazať.

viva88
27. máj 2015

najlepšia a najúčinejšia je taká čierna masť... neviem ako sa to volá ale používa sa na hnisavé rany a popáleniny možno tiež... najlepšie.. veľmi rýchlo zaberá.. dávam si to na vatu trocha cez noc je fakt super 🙂

knajula
27. máj 2015

@viva88 Ichtoxil, teda ichtyolová masť

ganjawoman
1. júl 2015

ahojte... už dva dni ma boli celkom predny zub! je to neznesitelna bolest a dokonca uz ani jest nemozem! ☹ bojim sa zubara,ano je to detske viem... prosim pomozte mi strasne to boli a nechcem aby mi ho vytrhli pretoze este mam jak sa hovori zivot pred sebou a nechcem byt skareda! ☹ ☹ je to trvaly zub a mam aj plombu.. boli to jah hovado prosim pomoc... bud mi napiste tu alebo na emaile.. prosim pomoc!! :'( :'( ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 ☹ 🤐 ☹ ☹

mysuliatko7
1. júl 2015

@ganjawoman Nehnevaj sa,ale nikto okrem zubara Ti nepomoze ... Co chces aby ti tu ludia napisali??
Studujem zubarinu, takze ver mi, ze sama si nepomozes.. A na Tvojom mieste by som isla cim skor, to ze ta zub boli automticky neznamena ze ti ho aj vytrhnu 🙂

veronicka1901
20. júl 2015

moze sa tento typ bolesti nahrievat? nezhorsi sa to este? dakujem

simonamo
20. júl 2015

Ahojte, vcera som sla autom dve hodiny z otvorenými oknami, dnes mi je strašne zle od žalúdku a bolí ma hlava na strane ľavého ucha. Moze to byť prievanom alebo ak hľadať príčinu niekde inde ? Tabletka od bolesti nezabrala, už som zúfalá 😒 ak niekto vie poraďte čo by mohlo pomoct

mijo53
20. júl 2015

@anickaajanko oví si teplý vlnený šál, je potrebné tzv. suché teplo

peneloppe
20. júl 2015

Nasad si wobenzym, ja som mala zapal jednej strany nedavno, z klimy v praci a do niekolkych dni to preslo.

kajkooo
27. aug 2015

Ahojte včera ma strašne zacalo bolieť ucho licne kosti aj zuby sem tam A opuchli mi uzliny.Skúšal som tie sviečky, alpu teraz momentálne cesnak A stlmil bolesť... Neviete čo to je A ako to riešiť?

karaiova
14. nov 2015

Dobry den chcem sa opytat ci pri prievane boli aj hlava alebo to mam zapal neviem preco ale stale to dostanem do praveho ucha dakujem za radu.

knajula
14. nov 2015

Mojej mame preslo perfektne po oreganovom oleji, ktory si dala na vatu do ucha.

karaiova
14. nov 2015

Ďakujem za radu knajula.

lucyk29
16. nov 2015

Dobrý večer, odporučila by som Vám čisté bylinné výrobky bez chémie s vysokým účinkom - Ok alfa do ucha - prírodné antibiotikum zo 17 druhou bylín a Ok gel na zuby - má podobné účinky ako Alfa . Okrem toho majú aj ďalšie pozitívne účinky na akúkoľvek časť tela. www.okg-fit.cz alebo mi napíšte kedzuchova.lucia@gmail.com . Pekný večer Lucia

karaiova
17. nov 2015

Ďakujem za radu lucky29.Poradili mi aj kvapky tie si dávam na vatu a môžem povedať že zabrali.Strašne ma bolela aj hlava nebola som si istá či je to priavan alebo niečo iné ale na zatial mi to utíchlo. 🙂

katkabg
1. dec 2015

Maminky prosim pomozte tuto noc som sa zobudila na ukrutnu bolest ucha ani som sa ho chytit nevedela.Akoby mi niekto celu noc sedel na uchu na tej chrupavke.Trosku som to pomackala a pomaly to preslo,a vsak ucho ma sem tam stale pobolieva,a teraz neviem ci ta bolest je aj zvnutra ci co.boli ma aj ked si potiahnem to ucho taka divna bolest.Neviem prievan kde by som chytila fakt neviem.A na tej strane kde ma to boli hore srake nemam vyrasteny posledny zub mudrosti....ani nevidim ze by sa chystal von,ani ma tam dasno neboli....len toto ucho.Bojim sa dnes normalne zaspat :( mam skusit ten cesnak?Alebo vatu s alpou....dakujem za rady

knajula
1. dec 2015

A nejdes skusit na pohotovost? Prip. si tam nakvapkaj kvapky napr. peroxid, hadam ti tam nic nevliezlo. Moze byt, ze aj zub nejako krivo rastie.