Čo na tzv. prievan (bolesť ucha, zubu, čelusti)? Poraďte!

anickaajanko
29. nov 2008

Neviete nejaku dobru radu na tzv. prievan
Maly spinkal v kociku na balkone umyvala som okna, dvere otvorene a teraz ma strasne boli ucho, hlava, a zub
kvoli kojeniu si nemozem zobrat tabletku
poradte ☹

petot
7. aug 2009

molnarovak,
s výnimkou porúch obličiek, metabolizmu železa a medi, a vážneho deficitu G6PD, je vitamín C veľmi bezpečný aj v dávkach 200 gramov denne, ak sú rovnomerne rozložené. Pri onkologických ochoreniach sa musia dávky zvyšovať len postupne, lebo nečakaná vysoká dávka (povedzme okolo 30 gramov denne a viac) by mohla spôsobiť odumretie veľkej časti nádoru a septický šok. Pri cukrovke je takisto vhodné dvíhať postupne a sledovať si cukor, lebo vitamín C zvyšuje účinnosť inzulínu.

Vysoké dávky, najmä keď sa užívajú dlhodobo, je vhodnejšie užívať vo forme askorbátu sodného, ktorý je pH neutrálny (mierne zásaditý) a nevyčerpáva voľný sodík, na rozdiel od kyseliny askorbovej.

Najlepšie je užívať aspoň s trochou jedla. Vitamín C je diuretikum. Dôležité je udržiavať dostatočne vysoký pitný režim, aby obličky mali s čím pracovať. 😉

Mechanizmus účinku nie je celkom objasnený, ale pravdepodobne je bolesť spôsobovaná alebo prenášaná voľnými radikálmi, ktoré vitamín C neutralizuje. Vitamín C navyše "napráva" telesnú chémiu, pretože podporuje množstvo regulačných a metabolických systémov.

Ak Ťa to zaujíma bližšie, pozri si túto knihu, najmä kapitoly Zberač voľných radikálov, Črevná tolerancia, a Vedľajšie účinky. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Využitie vitamínu C v týchto dávkach je "experimentálne", lebo klasická medicína oň nemá záujem (tej vládnu syntetické, patentované lieky). 😒 Využíva sa skôr v ortomolekulárnej alebo nutričnej medicíne.

miskamaj
7. aug 2009

ja som velkym priaznivcom vitaminu C. Ak som velmi unavena, alebo citim, ze mi stupa teplota, prip. bolesti v krku, dam si 7-8 ks tohto vitaminu a rano sa citim fit.

molnarovak
7. aug 2009

petot, ďakujem za link, idem si ho prečítať.

O klasickej medicíne viem svoje, lekári absolútne nerešpektujú želanie pacienta, som pre nich len diagnóza a nemajú problém na napchať liekmi bez ohľadu na to, čo to robí s mojím telom. Takže teraz hľadám aj iné spôsoby, ako si pomôcť. Ďakujem za tip.

miskamaj
7. aug 2009

saska.t- byt s tolkymi chlapmi zasa nie je taka velka sranda. Este nedavno ich bolo 5, ale jeden nam odisiel, preto sa teraz hlada nahrada. Chvalabohu to nechali na mna, takze ja prijmem len babu, nech sme na nich dve 😀
Teraz som sice PN (po operacii), ale ja sprosta som isla na 2 dni do prace, lebo si nevedelii bezo mna rady a hned som prechladla. 😝

cyrus
16. okt 2009

ahoooj, neviete mi poradit co robit pri strasne silnom prievane??predvcerom vecer ma zacali strasne boliet prave horne aj dolne zuby,prave oko a o uchu ani nehovorim...hlavy sa neviem ani len dotknut lebo mi ide prasknut.2 noci som nespala a musim zajtra do prace a pomohol by mi kludny spanok.ibalgin 400ka mi vobec nepomaha,skusala som pit aj kloktat repikovy caj nech mi zmyzne aspon opuch ale nezabera len mam z neho este wacsiu bolest zubov.co robit??vazne mi tie noviny pomozu??nemozu mi skor uskodit??este wacsiu bolest by som uz nezniesla...dakujem

inkinka
16. okt 2009

cyrus, asi by som išla k lekárovi. Čo keď to je zápal trojklanného nervu?

katrin21
16. okt 2009

ak ide o ocho:
treba zosulat klasicke noviny , ako pravda a tak, urobit z nich taku rulicku, jeden koniec sirsi, druhy uzsi.
Ten uzsi prilozit k uchu a zapalit ten sirsi. Hori pomali, teplo ide do ucha a niekedy dokonca pocut ako to pukne a je po bolesti 😉 😉

cyrus
16. okt 2009

no ja dufam ze to ziadny zapal nieje 😢 ...pretoze to by ma bolel asi iba jeden zub a nie skoro wsetky nie??......tak s tymi nowinami to wyskusam hned ako niekto pride domow lebo sama to radsej skusat nexcem 😒 ...dakujem zaradu...a to dokedy mam nexat tie nowiny horiet??

inkinka
16. okt 2009

cyrus, no dúfajme, že to zápal nie je, moja dr. mi poradila, ako zistiť pri podobných bolestiach, či je to zápal: fénovať teplým vzduchom postihnuté miesto. Ak sa bolesť zhorší, je to zápal. Mne ten fén pomáha pri bolestiach krčnej chrbtice. A pri zápale trojklanného nervu bolí ozaj všetko, nielen jeden zub.

tatolu
16. okt 2009

Cyrus, kým neprde niekto domov aby si skúsila tie noviny, skús aj cibuľu. Prekroj si na polovice, zabal do vreckovky a prilož na ucho. Ja si na neho ľahnem. Chvíľu bude neznesiteľná bolesť a potom to utíchne. Aspon mne to pomôže.

cyrus
16. okt 2009

ahaaa no dakujem teda za rady idem wyskusat.....prawe teraz ma to neboliiii sa aj cudujem ale nexcem to zakriknut,..

tatolu
16. okt 2009

To asi ten Ibalgin 😉

cyrus
16. okt 2009

no 2 dni nepomahal a zeby teraz zabral konecne???no slaaaaawa 😅

heniii
22. jún 2010

Vyskusala som ten cesnak v uchu,ale celi strucik neroztlacila som ho a pomohlo konecne ! Ja som mala jednu nevyhodu cakam babo a lieky som nemohla ,davala som si len paralen a to mi len bolest utisilo,tie noviny v kornutku mne vobec nepomahaju,ale je to dobry liek len nie pre kazdeho. Dakujem vam 🙂

heniii
22. jún 2010

A ozaj viem este o jednom lieku ten pomaha asi na uplne vsetko,treba si usit vrecko ktore sa naplni solou to zohriat a prikladat je to aj na hrdlo,priedusky,nadchu,hlavu a vobec vsetky bolesti co su.len jedna vec,ked ho budete ohrievat v mikrovlnke tak len tak ze zapnut na tak 5sek vypnu a opakovat kym nebude teple lebo moze zhoriet!!!!Vlastna skusenost 😒

pomoooc
27. aug 2010

Ludia prosim vás poradťe mi ako pomôžem mojej družke,strašne ju bolí zúboček a má prievan v uchu,teraz si urobila ten trik zo zapáleními novinami a vyzerá to tak že jej to trošičku pomohlo,....ale neviem ako to bude keď sa mi zobudí...pomóóóc... ☹

thacid
14. sep 2010

k tomu prievanu.... mam 100% uspeny sposob liecby... urcite to nieje alpa s vatickou, ani horiace noviny, ani nic podobne, co nezabera...
Treba si v izbe, v ktorej spite, presunut postel do stredu pod lampu. 12 krat sa rychlym tempom prejst okolo postele proti smeru hodinovych ruciciek (pred spanim). Potom si lahnite tak aby ste nohy mali, co najvyssie a nehajte svietit lampu. Nastavte si budik o 3 hodiny ( pre pripad, ze by sa vam podarilo zaspat) a znova si dajte 12 koliecok okolo postele. Potom to cele opakujte, ale tentokrat uz kazdu hodinu. Az do rana.
Urcite to zaberie.
A ak idete do prace, tak si dajte este pohar mocu pred odchodom a zmizne aj unava z nevyspania.

dzio2
18. sep 2010

to co za odpoved ma pobavila celkom

eeevvvkkkaaa
19. sep 2010

@thacid to co je za blbosť.ja mam prave v uchu cesnak, uvidim či pomože.

remus_06
28. mar 2011

neska som prišiel z robotky a mal som ten prievan v uchu a robil som to s timi novinami ale moc to nezabralo .. ale ked som si strčil polku cesnaku doucha tak ma to začalo tak boliet ale uz to je viac menej pohodke .. diky moc za radu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monfat
30. mar 2011

@thacid neskutočne hovadiny 😀 teeda

leniciatko
30. mar 2011

až by bol cesnak slabý, dajte si cibuľu 😀 😀

monfat
30. mar 2011

Ten cesnak pomáha, ale treba ho nakrájať na tenképlátočky, aby vylúčil šťavu 😉 a zviazať do gázy, aby sa dal ľahko vybrať. V uchu to treba mať dovtedy, kým neprestane bolieť 🙂 🙂 🙂 cca 30-40 min. u každého to je individuálne 😉

leniciatko
30. mar 2011

@thacid 😀 to je dobrééé

jankaku
31. mar 2011

@thacid 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :-

zabka4
5. apr 2011

Ahojte uz od nedele ma boli horna prava cast zubov, mam tam jeden co uz bol vrtany ale bolest som prvy krat pocitila v nedelu ked som prisla z brigady a dala som si teplu polievku. Moze to byt prievan? Vzdy ked si dam nieco teple tak ma to rozboli. a citlive zuby som pritom nemala. neboli ma to stale, tak pol hodinku a potom prestane. Ked som si aj potukala po zuboch ziadny sa neozval ze ma boli. ani ked si pritlacim a ani ked si ich cistim kefkou. Boli ma to pod licnou kostou. je to prievan ci kaz? A ak by to bol prievan ako sa ho mozem zbavit? Nerada by som sla k zubarke. Citala som ze pomaha cesnak a vit. C. Je to pravda? Mozete mi poradit? piste mi prosim ip, neviem ci potom tuto temu najdem . Diky ☹ ☹ ☹

jkli2
3. jún 2011

dobry den

neviete mi pro sim vas poradit mam prievan v uchu a kamarat mi povedal ze to mam s nadchy ☹ a us by som ho nechcel mat :(

musko
3. jún 2011

@jkli2 - ak Ťa bolí ucho, namoč si do slivovice ( alebo alpy) trošku vaty a daj do ucha, na potlačenie bolesti - ak sa nedá vydržať Nurofen, alebo Panadol a ak máte doma biolampu alebo solux - tak nahrievať červeným svetlom.

martinvar
3. júl 2011

dobrý deň, neviem či mam prievan, ale keď pohnem sánkou smerom k uchu tam ma to mierne boli... :( neviem co to je
píšte mi radšej IP 🙂 hladam aj dalsie temy, nahodou keby som to nechtiac zrusil 🙂 dakujem

marianna67
8. júl 2011

tiež by som sa chcela spýtať , neviem čo je to ale teraz to mám už druhý krát za asi 2,5 roka.....
bolí ma dolná sánka a hrdlo a jeden zub ale tak že keď sa zubu dotknem miestami cítim bolesť miestami ako keby som mala zub v tlaku .
Trvá to už 3tí deň a každým dňom to trošku ustupuje ale je to už neznesiteľné . Pred tými 2 a pol rokom som mala asi to isté ale bolel ma jeden horný zub a ďasná . Pár dní a prešlo to .
Čo mám robiť ? Čo to môže byť ?