Čo na tzv. prievan (bolesť ucha, zubu, čelusti)? Poraďte!

anickaajanko
29. nov 2008

Neviete nejaku dobru radu na tzv. prievan
Maly spinkal v kociku na balkone umyvala som okna, dvere otvorene a teraz ma strasne boli ucho, hlava, a zub
kvoli kojeniu si nemozem zobrat tabletku
poradte ☹

alionuska
29. nov 2008

Daj si do uska kusok vaty namocenej v alpe! 😉

aponchie
29. nov 2008

tak tak a jeste si babicka prej dala satek na krk i na ucho jak stara babka a alpou potirala i celo a spanky a horkej caj a uz nechodit ven

bibula
29. nov 2008

Najlepšia pomoc pri prievane ucha je ak si najdete obyčajne noviny nie farebne(obyčajne),spravite si s toho taky kornut - lepšie s 2-3 papierov to urobit. Spičku kornuta si vložit do ucha a a na vrchu zapalit.Po chvili horania je počut ako prievan vyletel von.
llen si vypni vlasy a nech niekto strazi pri tebe. 😉

aponchie
29. nov 2008

juj to jako fakt? 😀 nerikam,ze tomu neverim ,ale kdyz sem byla na ORL lekarka tam mela desitky pripadu lidi co si zapalovali ruzne veci v usich a pak tam stejne skoncili 😀 😀 ale treba to funguje

bibula
29. nov 2008

predavaju sa aj take cinske rurky do usi,ale kde to teraz narychlo zozenie.... 😉 😖

aponchie
29. nov 2008

a jejsou to ty rourky kdyz mas problemy s usima ,ze se to zapali a lezis az to dohori? 😀 jestli je to ono tak sem slysela same negativa zatim 😅

mirka414
29. nov 2008

mne pomaha aj trosku cesnaku nakrajaneho na drobno a zabaleneho do vaty, a skutocne mi par x pomohli aj tie zapalene noviny....pikoska raz mi to skusali zapalovat chlapy v nasom podniku,bolest bola velka tak mi to bolo jedno...

kotenko
10. feb 2009

Ahojte, mam silne bolesti v uchu a ide mi to az do pravej strany sanky a zubov... Cez den mi zabral ibalgin, teraz veru nie. Poradte nejaku prvu pomoc. okrem vypalovania, s tym mam skusenosti a nakoniec som skoncila na ORL, co sa mi tam daco zapalilo, ci co... nepamatam si to dobre, bola som este mala...
Ten cesnak.. je to naozaj "liek"??? Kedy bolest prestane? vcera som nemohla spat, zaspala som az o pol 4h a rada by som sla uz aj do robotky... poradte.
Iwka

skuli
10. feb 2009

Strčit do ucha stroužek česneku.Samozřejmě oloupaný 😀 Vypadá to divně,ale pomáhá to.

kotenko
10. feb 2009

no, veru skusim to

kotenko
10. feb 2009

zaberie to aj od bolesti? a za aky cas asi?

bibinka
10. feb 2009

kotenko- ten cesnakový strúčik trošku roztlač medzi prstami a daj ho do gázy a tak do ucha. inak si vezmi ešte ten ibalgi alebo niečo čo ti zaberá pri bolesti. a ráno hajde ku krčiarovi. ten ti povie či tam máš zápala v akom stave to tam je. a ten cesnak zaberie niekedy rýchlo a niekomu vôbec nezaberie.mussíš vyskúšať.

v mojom prípade mi ten cesnak zabral do hodiny 😉

kotenko
10. feb 2009

neuveritelne, ale cesnak zabral... idem si skusit lahnut, ze ako to dnes dopadne. vdaka za rady

mirka414
11. feb 2009

super kotenko,je dobre si taketo rady niekam yapisovat,u nas sa osvecila cocacola,ked dcerka vracia,alebo ak ju boli brusko...

tonicka
11. feb 2009

aj ja pouzivam cesnak, aj minuly týzden a cesnak pouzivam aj na zapal v zube, som na dovolenke opuchla a pomyslala som na vytrhnutie,lebo ma to trhalo, bolelo az do ucha... 3 dni nocne cesnakove kury a prestal boliet a dokonca po týzni uplne.. 🙂 inak cesnak je prirodne antibiotikum...

denisocka
11. feb 2009

ja používam vatu,ktoru namočím do tepleho oleja-olej zohrejem v malej lyžičke nad plynom-par sekund,namočim vatu a kým to je teple,nie vriace-dám do ucha,poprípade po 2.hod vymením

skuli
11. feb 2009

Česnek je totiž přírodní antibiotikum a pomáhá snad na všechno.Četla jsem ale strašně moc článků,kde to doktoři nedoporučují.Ale to asi proto,že by pak měli prázdné ordinace 😀

denisocka
11. feb 2009

a jak ten cestnak potom vyťahujete z ucha

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskamaj
6. aug 2009

a co doporucujete na prievan v ramene (z klimatizacie), boli to jak slak

zuzitka
6. aug 2009

na ten prievan v uchu pomáhajú tie zrolované noviny v uchu a zapáliť ... budeš počuť, ako ti prievan z ucha vyletí. v lekárni predavajú aj tie tyčinky na zapálenie ....

ja som mala bolesti kvôli prievanu 2 týždne, nejedla som, nespala som, plakala som ... a ked som sa vysmŕkala, tak mi zapišťalo v uchu a bolesť zmizla 😀 😀
som si asi vyfúkla ten prievan von pri smŕkaní 😀 😀

saska.t
6. aug 2009

miskamaj - na to ti pomoze len ibuprofen a teple zabaly alebo este lepsie tie hrejuce gely a hlavne vydrzat 😉

miskamaj
6. aug 2009

saska, jasne nahrievam, nahrievam. Ale vies, v kancelarii, ked vypnem klimu, tak hned ju niekto zapne. Som v kancelarii so 4- mi chlapmi a im je stale teplo. A ja tam sedim v zimnom svetri..

saska.t
6. aug 2009

miska - juj tak to ti pomoze len vysvetlit im situaciu v ktorej sa nachadzas a ak su aspon trosku normalni tak ti vyhoveju 😉 inak pekna praca so 4 chlapmi chichi dala by som si povedat 😀 😀 😀

mikalove
6. aug 2009

aj ja som to raz mala a dúfam,že nikdy nedostanem,revala som ako malé decko,celé dni som sa len napchavala liekmi....hrúúza

lucia375
6. aug 2009

Ja som mala nedavno. Bolelo ma ucho, sanka aj zuby. Asi tri dni som jedla Nurofen stop grip a to mi pomohlo. Najskôr to len utlmilo bolest ale postupne mi to preslo. Odporucam.

petot
7. aug 2009

Ja som mal z prievanu podrazdeny tvarovy nerv. V praci sme vtedy tlacili niekolko tisic stran na kopirke a bol tam z toho strasny smrad, tak sme vetrali prievanom...

Myslel som si, ze ma bolia zuby, ale zubar zistil, ze zuby nie. Poslal ma na krcne, ze mozno dutiny. Ale dutiny OK. Bolo to na jar, vsimol som si vtedy, ze ked mam sal okolo tvare, tak to boli menej. Chodil som ako Zoro pomstitel 🙂 U neurologicky uz som asi vedel, co to je.

Ibuprofen mi zaberal len v dost vysokych davkach.

petot
7. aug 2009

Co by som odporucil dnes?

VITAMIN C!

Ked sa uzije vo vysokej davke, funguje proti bolesti. Lekari zistili, ze potlaci bolest aj pri tazkej otvorenej tuberkuloze, alebo pri rakovine v terminalnom stadiu, takze je dokonca mozne uplne prestat s morfiom!

Mam odskusane na sebe. Som meteosenzitivny, pri prudkych zmenach v atmosfere, najma frontalnych, ma zvykne boliet hlava. Predtym pomahalo len dat si paracetamol a lahnut spat, aj o piatej poobede, az do rana, inac sa bolest vratila, a lieky ma aj tak pritlmili.

Ale uz dvakrat som bolest uplne zrusil vitaminom C v davke asi 9 gramov (ano, 9000mg) a na rozdiel od liekov, bol som za 15 minut sviezi, vesely a plny energie. Niekolkokrat, ked som citil nastup zmeny tlaku, tak som si daval vitamin C preventivne, a hlava ani nezacala boliet.

petot
7. aug 2009

Ale musim upozornit, ze mensie davky nemusia zabrat. Je to individualne. Kolegynu prestala hlava boliet uz pri 3000mg, ale ked ma v sobotu zacala boliet hlava zo stresu a zmeny tlaku, tak som si dal 3000mg, slabe. O hodinu dalsich 3000, stale slabe. Az ked som si dal dalsich spominanych 6000mg, naraz, tak to zrazu zabralo, a bolest sa uz nevratila.

Vyhoda vitaminu C je ta, ze na rozdiel od liekov, nezatazuje pecen, prave naopak. Myslim si, ze pri prievane by mohol aj pomoct vyliecit zapal. Keby som dostal prievan teraz, tak urcite by som siahol po vitamine C.

Nevyhodou je, ze niektori ludia s poruchami obliciek, metabolizmu zeleza a medi, a vaznou deficienciou G6PD, by taketo vysoke davky vitaminu C nemali uzivat.

Priamo s vitaminom C zase neodporucam viac nez 4-6 deci tekutin, lebo pri takychto davkach to zvysuje pravdepodobnost hnacky. Ale pomedzi davky rozhodne treba pit, aby sa rozprudili oblicky.

Najlepsie su take pripravky, ktore nie su umelo prichucovany, prifarbovane a prisladovane.

molnarovak
7. aug 2009

petot a nemôže taká vysoká dávka vitamínu C človeku ublížiť?
Ako ju vlastne telo dokáže využiť, keď aj tak spracuje iba určité množstvo a zbytok vylúči?
Mňa Tvoja teória liečby bolesti vit. C zaujíma, pretože denne užívam lieky od bolesti a bolo by super, keby sa dali vymeniť za vitamín.