Čo na vypadávanie vlasov 3 mesiace po pôrode?

sarah27
18. nov 2014

Baby - som zúfalá, ked to takto pôjde dalej, ostanem s plešinou na hlave..Veľmi mi padajú vlasy.. Chcem sa poradiť, či mate skusenosť s Revalidom alebo s Donna Hair proti vypadávaniu - zvažujem kúpu a neviem, čo je lepšie. Ďakujem

piskotka3008
18. nov 2014

Dobra tema- tiez som tak er 3 mes po porode a nerobim nic ine len po sebe vsade zbieram vlasy. Som zvedava na reakcie.

mariannah81
18. nov 2014

u mňa bolo to isté, je to zmenou hladiny hormónov, kojila som, takže v lekárni mi nedali nič čo by aj zabralo. Pomohlo mi až ostrihanie - iba som si ich trošku nechala skrátiť .... Vyskúšajte možno zaberie aj u vás 🙂

sam2
18. nov 2014

Ja som pouzivala Forcapil tabletky a bola to neuveritelna zmena. Vlasy prestali vypadavat a zlepsila sa aj kvalita. Je to 3 mesacna kura a vysledky sa dostavili po 2. Mozem ho len odporucit. Ja som si po porode vytahovala cele pramene, a tieto tabletky to upravili 😉

zuzanakarcolova
18. nov 2014

Mne veľmi po oboch pôrodoch pomohla moja kaderníčka, mala som malé úplne holé miesta na hlave 😔 pozháňala mi doplnky výživy a robila zábaly a masky, poradila aj so starostlivosťou. Dúfam, že do tretice to bude lepšie

eeffka
18. nov 2014

@sarah27 v skratke NIC 😀 , pri prvom to trvalo 5t, pri druhej skoro 7, myslela som ze ostanem plesata ☹ ,
jedine co pomohlo ale to bol len opticke efekt, skratit vlasy a prestrihat tak aby mi nesvietila lebka, konzultovala som to s gynekologickou, lekarkou aj koznou a kazdy len ze ked chcem pre pokoj svojej duse nech si kupim vitaminy ale dovod zastavenia to nebude, ze to su hormony a treba pockat kym sa spamataju.
Tak aj bolo a do roka som mala vlasy naspat akurát ze takých 6m mi dorastali jezkovia, no krasavica nenormalna som bola ...

bonaqa2013
18. nov 2014

Aj mne teraz začali vlasy padať. Treba ich skrátiť - 2-3 cm, a potom treba brať vit. E, selén a zinok. Ja to mám všetko v jednej forme Zinkosel. stál asi 3 e. A výsledok už vidím po mesiaci uživania .

loxa
18. nov 2014

ja som si dala skratit a preefilovat uces, aby som mala lahsie vlasy, a postupne to preslo samo , asi 4 mesiace po

siska53
18. nov 2014

@sarah27 to je uplne normalne. Ja som si akurat dala podstrihnut vlasy. To chce cas a prejde to.
Ja som nebrala nic na to,lebo som dojcila. Po cca 2m.sa to dalo do normalu. Absolvovala som to uz 2x a vlasy mam stale. Oni pocas tehu takmer nepadaju,tak to potom vplyvom vraj hormonov dohanaju a teda padaju viac,ako obvykle. Takze cas,cas,cas...

snookerclub2
18. nov 2014

Ja som mala veeelky problem s vypadavanim vlasov pocas aj po tehotenstve. Pouzivam Alpecin Liguid, je to take tonikum, zacili mi rast nove vlasy a mam ich hustejsie, pouzivam ho uz 2 roky a neviem si ho vynachvalit. Cenovo dostupny, okolo 8.00 Eur a vazne dobry.

sarah27
autor
18. nov 2014

@snookerclub2 citam to a to nie je len pre mužov alebo to je jedno?

bubukatka
18. nov 2014

@snookerclub2 a moze sa to brat aj pocas dojcenia?lebo som si citala, ze je to urcene pre muzov. alebo je aj pre zeny, myslim, ci su 2 druhy. lebo len na rychlo som to hodila do googla. 😉

snookerclub2
18. nov 2014

To je jedno, ci pre muzov alebo zeny, vlasy vypadavaju a mne to naozaj na odporucenie koznej pomohlo, ci sa to moze aj pocas dojcenia sa poradte v lekarni

sarah27
autor
18. nov 2014

@sam2 prosím Vás a kolko tabletiek za den toho Forcapilu sa užíva ?

sam2
18. nov 2014

Boli to 2 tabletky pri ranajkach. Aj cenovo su celkom v poho si myslim. 30e vyslo balenie na 3 mesiace 😉

sam2
18. nov 2014

@sarah27 ale neviem ci kojite. Ak ano treba si zistit ci to mozte uzivat. Ja som bohuzial nekojila

bubula_007
18. nov 2014

@sarah27 aj mne pomohol forcapil, dve tabletky denne. A aj som dojčila, poradila lekárnička, že sa môže.

lauricka
18. nov 2014

pockat tri mesiace 😀 . Vypadavanie vlasov po porode je uplne normalna zalezitost. Zacina tak 3 mesiace po porode a trva asi dalsie tri. Podla mna, ak by to neprechadzalo velmi dlho a bolo to moc, tak to treba riesit s lekarmi, lebo to uz potom nieco moze aj znamenat, ci uz nedostatok vitaminov alebo ine veci.

bubula_007
18. nov 2014

Mne začali padať po šestonedelí, keď som začala brať forcapil, tak po cca mesiaci sa to zmiernilo, až prestali padať. Kožná dr. mi povedala, že vlasy môžu padať aj rok po pôrode, že treba vitamíny dopĺňať zvnútra. Ale myslím si, že kľudne ísť ku kožnej hneď ako začnú padať, lebo veď kto môže lepšie poradiť ako odborník?

lucka1789
18. nov 2014

Ahoj s mojej vlastnej skusenosti ti poradím že musíš len pretrpieť to obdobie tiež cca tak po 3-4 mesiacov mi začali vypadávať vlasy a neskutočne veľa všade boli len moje vlasy toľko penazí som vyhodila v lekárni za všeliake možne prípravky cez šampóny tabletky ach jaj teraz mi to len v skrinke trčí a nič mi nepomohlo to musí samé prejsť 😉

bajana
18. nov 2014

Tiez cakam kazdu chvilu vypadavanie a nehodlam to nijako riesit...je uplne bezne, ze v tehotenstve vlasy padaju len minimalne a ked sa po porode hormony ukludnia, vsetky tie nevypadnute musia vypadnut a nic ich nezastavi...

mistrall
18. nov 2014

Zial nic , prejde to same, ja som mala normal e cca 5-6m po porode kuty na hlave, potom sa to zastavilo same, moj kamos lekarnik vravel ze vsetky tie pripravky su len kombinacie vit B a este z toho aj priberem..ja som si kupila forcapil same vitaminy ale nebrala som to nakoniec, fakt to prejde same

millia
18. nov 2014

Aj mne zacali vlasy padat 3 mesiace po porode.Padali extremne,vsade kam som sa pozrela boli vlasy,nestihala som vysavat ☹ Na hlave mi ostala asi tretina povodneho (bohateho) stavu...Neskor padat prestali a zacali dorastat,uz sice nie su ako predtym,ale je to fajn 😵 Nebrala som nic,bolo to sposobene hormonmi.

nutrimas
19. nov 2014

Padanie vlasov je po porode a obzvlast pocas dojcenia casty jav. Vhodne je doplnit ziviny, vitaminy, stop.prvky hlavne zvnutra - selen, zinok, horcik, zelezo, ktr. vplyvaju na kvalitu nielen vlasov, ale aj nechtov a pokozky.
Z prirodnych zdrojov ma ich vysoky obsah makovy alebo mandlovy olej, doporucuje sa uzivat 1KL rano a vecer, dlhodobo. Makovy olej obsahuje niekolkonasobne viac vapnika ako mlieko, posobi preventivne voci osteoporoze. Prirodne viazany selen, zinok a zelezo obsahuju aj zname zelene potraviny: ferospirina, sele/zinospirina.
Sampony je vhodne pouzivat najmä tie bez obsahu chemickych latok, ktr. drazdia pokozku.
Pestry vyber vlasovej kozmetiky ako aj spominane produkty vysssie najdete v nasej ponuke v PROshope tu na MK alebo na nasom eshope, radi Vam poradime:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
@sarah27

sarah27
autor
21. nov 2014

@piskotka3008 nakoniec som kupila Forcapil zvnútra a zvonka v lekarni Alpecin 🙂 Snad to bola dobrá investícia

sarah27
autor
21. nov 2014

@sam2 Dakujem - uz ho užívam

piskotka3008
21. nov 2014

@sarah27 super🙂, drzim palec-snad to zaberie. Budem rada, ak napises za nejaky cas info;)

libka1
21. nov 2014

@sarah27 kup si obycajnu penu Panthenol co sa dava ked sa spalis pri opalovani. Stoji to par supov, treba si to vmasirovat do pokozky vlasov, mne to pomohlo ked uz som bola uplne zufala 😉 ten problem s padanim vlasov ma asi kazdy po porode, da to do poriadku hlavne dobra strava, ja som sa nasypala tekvicovymi a inymi semiankami okrem ineho 😉

maca283
21. nov 2014

Ja som pouzivala basico su to minerali a super pomohlo WWW.JUST.SK

cabellera
21. nov 2014

No, mne nepomohlo nic, pocas tehu uzasna hriva, 3m po porode zacali padat a padaju dodnes, to je 3 roky

piskotka3008
28. dec 2014

@sarah27 som zvedava ako si spokojna s forcapilom, zlepsilo sa to?