Čo pomáha na oddialenie menštruácie?

lucinka2811
13. apr 2014

Ahojte koceny 🙂 Chcela by som sa opytat na vase skusenosti, rady. Ideme na vikend k svokrovcom a prave vtedy mam mat tie "stastne" dni :D ... co mi pomoze ich oddialit... pocula som o jedeni citronu ale ci to je pravda hmm neviem .. v tieto dni sa snazim nikdy neprespavat mimo domu ...kedze mi to je neprijemne 🙂 lenze teraz sviatky vysli tak ako vysli ... vopred dakujeeem 🙂

lubina
13. apr 2014

@lucinka2811 su na to lieky, predpise ti ich gynekolog, Norethisteron sa volaju menstruacia sa da posunut o kolko dni chces....je to super aj na dovolenku

ukulela
13. apr 2014

su na to normalne tabletky (nazov neviem. ale co som citala, tak niektore zeny sa stazuju na migreny z nich a tak ... potom je aj ascorutin - ze na zmiernenie priznakov ...) a tie citrony - ano, menzes ti moze meskat aj po velkom prisune Ccka (citrony) - ale to je take "jednej babe to vyslo,druhej mozno tiez" ... a nema ti byt co neprijemne, je to normalna vec a basta 🙂 mne (kedsom bola decko) aj oco kupoval vlozky - a nic sa mi nestalo 🙂🙂🙂

lucinka2811
autor
13. apr 2014

@lubina
@ukulela dakujem vaam 🙂 pocula som daco o tabletkach ..lenze mam velmi sprostu (doslova) gynekologicku kt mi nechcela davat ani tabletky na zelezo ked som ho mala nedostatok pocas tehu ... tak toto mi just neda :D ale dakujem vam za radu 🙂)) a tie citrony presne ako pises..mne to napr nepomahalo ..skusala som to ked som bola mladsia :D

lubina
13. apr 2014

@lucinka2811 tak to by som menila gynekologicku, ja tiez uzivam zelezo, som anemicka, ale predpisuje mi ho obvodna (nastastie)...

lucinka2811
autor
13. apr 2014

@lubina aj ja som anemicka uz ddlllhe roky...ale pocas tehu som musela chodit ku gynekologicke..a to boli reci .. aj mam v plane menit lebo uz mam pokrk jej blbych reci .. ved kvoli nej som skoncila na pohotovosti a v nemocnici raz .. :///

lubina
13. apr 2014

@lucinka2811 tak to ju urcite treba zmenit, lekar ma cloveku pomahat anie naopak, mu skodit....

lucinka2811
autor
13. apr 2014

@lubina presne ako pises _🙂)

ajjka87
13. apr 2014

@lucinka2811 zmen lekára a co najskor, uz si mala dávno. vlastna skusenost. jeden ma liecil na nepravidelný cyklus hormonami ( dva roky ja hlupa a kolko som pribrala ) druhy zistil dovod a do 3/4 roka fit a uz aj tehu 😀 skus tie tabletky 😀

siska53
13. apr 2014

@lucinka2811 kto berie hak,posuva so to tym,ze ich nevysadi,i,ak ten noredisteron,len vraj je to svinstvo.
mala som,ho 2-3x asi,pomohol,len potom som,netusila,kedy mam plodne dni.a uz som sa nemohla spoliehat na vypocty.ale to bol moj pripad.

lucinka2811
autor
13. apr 2014

@siska53 ja neberiem hak... velmi mi skodila (ale mozno je pravda ze som nebrala tu vhodnu pre mna nakolko mam sprostu doktorku) ... a tabletky velmi nechcem ... predsa to nie je dovolenka v karibiku :D ale len svokrovci :D

niky21
13. apr 2014

Celaskon 😀 bola som chorá ako pes a jedla som 1 mg denne no 6 dní po termíne mi potom prišla 😀 je to na rovnakom systeme ako ascorutin - kys. ascorbova.

siska53
13. apr 2014

@lucinka2811 o inom,neviem..citron mne,osobne,len, trolinku zmiernil krvacanie. A ja tiez nerada niekm,chodim,ked mam,svoje dni. Obcas som bola,no necitila som sa komfortne..
zmen,urcite doktorku.
a skus teda to cecko,vo vacsom mnozstve to mozno zabera lepsie. 🙂

lucinka2811
autor
13. apr 2014

@siska53
@niky21 heh dakujem vam velmi pekne za rady 🙂)))

siska53
21. apr 2014

@niky21 a,to,ti,prisla,kolko po vysadeni Cecka? Ci si brala a aj tak ti dosiel,i ked s meskanim?

Lebo ja uz niekokko mesiacov beriem Cecko od jamiensonu(500 mg,ale beriem aj 2-3 denne),lebo nejak od decembra ma prenasleduju choroby.v januari sa mi obnovil cyklus,ale az teraz mi trochu meska. Pritom tie prve tri boli nacas,dlkonca 3.dosiel,skor.. Tak bud mi teraz zaucinkovalo cecko,alebo len mi pride podla povodneho cyklu dnes-zajtra.

niky21
21. apr 2014

@siska53 ja som mala dostať menzes a céčko som brala asi týždeň pred tým, len som sa čudovala že mi neprišla, po niekoľkych dňoch mi ,, trklo" že mi meškajú kvôli vysokým dávkam céčka, tak som ho vysadila a za deň, dva prišla men. 😀 ak si trošku zanedbala pitný režim a dotoho ten vit. C. Tak to môže byť preto. Skús vysadiť na pár dní. Ináč, mne raz meškala aj kvôli ženským čajom obsah. prírodný estrogen... Takže tak 😉

siska53
21. apr 2014

@niky21 aha,no ja som brala 2dni len 1tab.(500mg) a teraz uz 2.den neberiem radsej vobec,tak uvidime,hadam uz v noci ci zajtra dorazia. Nie ze by mi chybali 🙂
a brala som dva dni pred predpokladanou,ms,aj alchemilku a aj uz zle mi vcera bolo,akoby mali dojst a dnes nic,len,trosku prsia citim,tak jemnucko..
lrn,sranda,je,ze na,minule cykly nemal vplyv,ten,linuly dokonca dosiel skor...

siska53
22. apr 2014

@niky21 no stale cakam, cecko neberiem, myslim,ze pitny rezim mam dobry,an to si davam pozor, mozno sa mi len hormony davaju do rovnovahy, kedze je to len mesiac, co som malu uplne odstavila.

niky21
22. apr 2014

@siska53 skôr si myslím, že je to tým ukončením kojením, je to zmena hormónov. 😉 už len čakať kedy príde, mne rozhádzal cyklus rastlinný estrogen, nie tak ešte prírodné hormóny, laktacia je cirkus hormónov, asi robí problém prolaktín, gyndoš by vedel podľa krv. testov.

siska53
22. apr 2014

@niky21 inak je zaujimave,ako telo reaguje zakazdym inak. Po malom pravidelny cyklus,ako,hodinky a pri malej vymysla.asi preto,ze som ju o dost dlhsie dojcila.

iloveme
4. máj 2015

dala som si predpisat tabletky na oddialenie menstruacie a nefunguju 😠 😠 😠 Ako to je mozne?????Este som brala aj Cecko a tablety stale beriem a menstruacia prisla. Sice je slabsia ale aj tak mi to teraz nevychadza na dovolenku ☹

18lenussa
2. jún 2015

potrebujem poradiť..v nedelu som užila poslednú tabletku z antikoncepcie a v pondelok som si dala pauzu ale dnes som zistila že cez vikend sa ideme kúpať. Ak dnes začnem s tabletkami tak sa mi oddiali menštruácia? A čo ten jeden deň čo som bola bez tabletky?

julca16
5. aug 2015

Ahojte baby prosim vas potrebovala by som poradit ideme s rodinou na dovolenku a potrebovala by som oddialit menzes.Co by ste mi odporucili dakujem 🙂

bublinka127
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka127
15. apr 2018

ja mam tiez podobny problem...dve dovolenky buknute a posunul sa mi cyklus...tabletky brat nechcem. cyklus mam 24 a 25 niekedy 26... ked to budem dostavat pravidelne na 24 den, tak to by som este pred dovolenkou zvladla...mam len 3 dni ale to teda stoji za to