Čo pomáha na vyplavenie obličkového kameňa?

andrea1201
19. nov 2011

čo pomáha na vyplavenie obličkového kameňa?

maminuska
19. nov 2011

@andrea1201 s obličkovými kameňmi a pieskom mám bohatu a veľmi bolestivú skusenosť bohužiaľ. Mne pomáhal urologický čaj ktorý som pila , a potom také žlté guličky , bohužiaľ si nepamätám ako sa volali.
A preventívne ja pijem šumienku , obsahuje látky ktoré neutralizuju tvorbu kameňov a piesku a u mna to pomáha, mne to doporučil ešte kedysi primár na urologii.
Ale ak máš teda bolesti , tak ti ich nezávidím , ja to pokladám za jednu z najukrutnejších bolestí .

zlatusik28
19. nov 2011

@andrea1201 paradajkový džús 😉 a veľa veľa pohybu

martinkatinka
19. nov 2011

brusnice, brusnice, brusnice a vysoké dávky vitamínu C

maminuska
19. nov 2011

@zlatusik28 no ale to sa pri akutnom záchvate hýbať nedá , to su také bolesti že si myslíš že ti vyletí bok a exploduje. Pohyb asi preventívne nie ?

maminuska
19. nov 2011

@martinkatinka ale brusnice su na zápaly ,nie na rozpustenie a vyplavenie kamena, alebo mi niečo ušlo ?

zlatusik28
19. nov 2011

@maminuska ja som si tých záchvatov už tiež zažila až až...pomaly som si aj vlasy vytrhávala. No vtedy mi pomohla len výživa a injekcia ☹ Ja hovorím o pohybe, keď bolesti nemáš...my bývame napr. v dome, to som po schodoch behávala aj pol hodinu 😉 Treba veľa chodiť a veľa piť, aby si mala ten kameň čím vyplaviť

maminuska
19. nov 2011

@zlatusik28 ano treba veľa pit a určite sa aj hýbať to je vlastne zdravá životospráva 🙂 v tom s tebou súhlasím .
Ja mám skutočne s tými šumienkami veľmi dobré skusenosti , ked som ich pila tak som 12 rokov o zachvate ani nechyrovala, a potom som sa na to vyprdla a po roku záchvat ako svina, práve v najhoršom čase mojej pracovnej špičky.
V nemocnici do mna napumpovali infuzky, k stolíku postavili urologický čaj ,na druhý deň teploty ohromné , tak antibiotika, nález na pravej obličke 6*10 mm kameň no a kým som ho vymočila cez tu uzku trubicu som si aj na záchode veru porevala, ale to už po kuskoch som počula ako cinkaju do misy. ☹

anavila
19. nov 2011

@andrea1201 ahoj...ja neviem, nemala som ale otec mal a pil vtedy pivo PILSNER URQUELL tak neviem...drzim palce nech to skoro skonci

andrea1201
autor
19. nov 2011

dakujem všetkym za rady,ja som mala pred dvomi mesiacmi na pravej obličke,vtedy som išla na rozstrelenie do Ziliny a teraz druha oblička,ale vraj už ho nemám v obličke ale niekde v močovych cestácha je velka pravdepodobnost že ho vycikám,tak hádam sa podarí

anavila
19. nov 2011

@andrea1201 no a práve na to aby si ho vyplavila von, je dobré to pivo, čo som spomínala vyššie..niečo na tom bude 😉

nikam
19. nov 2011

@andrea1201 Suhlasim s @anavila , plzen je priam medicina 🙂 A mne este lekar odporucal kazdy den jeden citron - cely zjest. To ale len preventivne, pri akutnom zachvate sotva pomoze.

milankovazuzana
19. nov 2011

Ttak to Ti poviem celkom presne-mala som koliku, tá bolesť je príšerná, pôrod je oproti tomu nič...Pivo, ale Plzeňské-to mám recept priamo z FN v Olomouci, urologický čaj- s mierou a úplne super je ráno na lačno pohár teplej vody-cca 2,5dcl a vytlačiť do nej polku citrónika-kyslé, ale užasne močopudné a dezinfekt pre obličky...

andrea1201
autor
20. nov 2011

@anavila dakujem už som včera skusila a dnes pokračujem

andrea1201
autor
20. nov 2011

@milankovazuzana skusim určite hned zajtra,lebo nemám doma citron

vvia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vvia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
divosko
4. máj 2012

Žienky tak aj ja mam skusenost s obličkovou kolikou....kedze kojim, nemohla som dostat ziadne injekcie...iba infuzky ktore mi nezaberali...prisla som do nemocnice o 17.30 a operovali ma o 23.30...zaviedli mi endoprotezu....nastastie sa mi ulavilo no este ju mam stale v sebe...buduci tyzden mi ju budu vytahovat a snad sa mi podari toho kamienka zbavit:( a je to pravda....porod oproti tejto bolesti je prechadzka ruzovou zahradou...som nechapala co sa so mnou deje...bolest v boku, krce v bruchu, vracanie, triaska....otras:( snad sa mi toho podari zbavit🙂 drzim palce aj vam ostatnym!!! 😉

tinkaro
16. dec 2012

ahojte ak ste mali obličkový kameň čo ste robili? stále kojím a nechcela by som prestať, môžem nejaký liek? ďakujem

janazuza
16. dec 2012

Obličkový kameň som mala dávno, ale na tie príšerné bolesti sa dobre pamätám. Vtedy mi doktor poradil veľa piť a skákať po schodoch. Ono záleží, kde sa kameň ( a akej je veľkosti ) nachádza. V močových cestách sú 3 zúžené miesta, ak tade prechádza(samozrejme malý kamienok) tak to bolí(kolika). Ak sa dostane do močového mechúra, tak ho vymočíte.(možno s bolesťami , ale bez rezania).

beethoven
16. dec 2012

ahoj, treba pit vela vody, velmi dobra je fatra, myslim, ze existuje aj jeden druh, fatra lieciva. v pokrocilejsich stadiach piju pacienti aj pivo. ak by si mala vsak vacsie bolesti, treba ist hned na pohotovost

mimina12333
27. dec 2012

babyyy, prosím vás, brusnice na piesok a kamene??? v žiadnom prípade, brusnice sú úžasné pri zápale močových ciest lebo vytvárajú prostredie, ktoré sa baktériám nepáči a odlepia sa zo steny močových ciest, ale spôsobujú zadržiavanie vápnika v tele, ergo spôsobujú kamene, ja ich mám práve z brusníc !!!! takže pozor!!! mam kamienok už pár rokov akurát ma to bolí iba keď spím na tej strasne kde je inak som ešte koliku z piesku nemala, iba zo zápalu. veľa piť sa niekedy nedá, takže keď pijem dosť nebolia keď pijem menej bolia...forever problem

t0nn0
27. feb 2013

Zdravim vospolok... Nahodou som našiel toto vlakno, ked tiež asi ako kazdy znas hľadám riesenie na obl.kamene.... Mam 25r a za sebou uz 2 velke koliky,záchvaty a raz rozbíjanie kameňa v ZA ... Naposledy v nemocnici pred rokom a zas ma to chytá... Snažím sa pit vodu... Citrony mam niekedy častejšie, niekedy menej.. pijem aj bilinne čaje z prasličky a kapsicky či iné co píšu múdre bylinkarske knihy že by mali pomáhať pri rozpustani či aspoň proti tvorbe... Uz naozaj ma to nebaví ked od cca 19 sa mi to furt vracia... Hmm a stym športom?? No niesom istý... Hrával som futbal... Akonáhle sa chcem k tomu vrátiť a dám tréning hneď mam nieže že krv v moci ale skôr kúsok moču v čistej krvy.... Ked to prelejem vodou prejde to rychlo... Ale horsie ked to zacne samo od seba..vtedy nič nepomáha... Hmm uz neviem co robiť...... Aspoň ste ma potešili že pôrod je oproti tomu nič ked bude nejaká slecna sa sťažovať hhhh... ak ma niekto zaručený tip na odbornika sem snim ;)

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simikaj
3. mar 2013

Všetky, ktoré máte zdravotné problémy si prečítajte túto knižku: http://www.uloz.to/xjWMad5/cingros-sam-sobe-dok... stačí vrátane kapitoly 7 krokov ku zdraviu....možno sa vám to bude zdať drastické, ale 100% účinné.... Prajem veľa odhodlania a zdravia!

bubulka722
3. mar 2013

@t0nn0 Ahojt! Tak tieto božské bolesti som si zažila a teda neprajem ani nepriateľovi. Fakt horšie ako pôrod a to mám za sebou dva a ten druhý bez akýchkoľvek utmovákov, teda úplne prirodzený. Začiatkom januára tohto roka ma to chytilo po prvý krát v živote. Obvodný mi dal injekciu a lifroval ma na urológiu, tam som dostala katastrofálne bolestivý obstrek na 10 vpichov, to mi bolesti rozohnalo za 15 sekúnd a bola som ako rybička. Odtiaľ ma poslali na CT a výsledok kameň hore v moč. trubici. Lekár ma odprevádzal slovami, že to si ešte užijem a receptom na Nimesil. Večer som volala vynikajúcej bylinkárke, ktorá mi odporučila čaj z vresu obyčajného. Ten som začala hneď od druhého dňa piť asi 1 - 1,5l denne. Ďalšia kolika prišla o týždeň, čo ma lekár hnal do ZA na rozbíjanie. Pri kontrole na ďalší týždeň teda po 2 týždňoch pitia čaju, nález na RTG žiadny. Teraz po 1,5 mesiaci som bola na RTG zase a kameň nikde. Rozbíjanie sa nekonalo, žiadnu inú liečbu som nemala, Nimesil som užila jeden krát keď som si myslela že sa už budem od bolestí škriabať po stenách. Takže čo mne jediné pomohlo je čaj z vresu. Veľmi dobre pôsobí aj pri prevencii aby sa kamene netvorili. Po tých dvoch týždňoch brania som mala jemné rezanie asi dva dni, ale kameň nevyšiel, takže čaj mi ho rozpustil na piesok, ktorý vyšiel bez problémov a väčších bolestí. Koliky som mala dve, posledná 17.1. a odvtedy som jak rybička.

galanthus
14. mar 2013

ja som sa akurat dnes dozvedela, ze mam 2,5cm kamen v pravej oblicke, kedze uz vyse mesiaca som doma a z toho 2 tyzdne v nemocnici a mam neustale bolesti v pravom podbrusku a zaroven sa mi pridruzuju aj dalsie bolesti vpravom a niekedy aj vlavom boku smerom na chrbticu. ale doktori nevedia cim to je, najprv ze apendix, potom rozsirujuca maternica a teraz toto, som v 23.tyzdni a tak stale len polihuvam doma, aj najmensi pohyb mi robi bolesti. poradte, co s tym??? dakujem za kazdu radu 🙂

xaga
14. mar 2013

@andrea1201 aj ja tym momentalne prechadzam...pocet mojich kamenov je 4ks v pravej a dva v lavej....samozrejme nie je to novinka ,na ich rozbijani litotripterom som uz bola 6x....ja odporucam vela ,vela pit,najlepsie mocopudne tekutiny a pohyb....a pri bolesti teplo ...hmmm...no a malokedy pomozu lieky...vtedy uz skor infuzie ...drzim paste nech to vyplavovanie ma co najmenej bolestivy priebeh ;)

xaga
14. mar 2013

@galanthus asi ta nepotesim,ale situaciu ti nezavidim,ja som dostala koliku vo stvrtom mesiaci kedy sa mi kamenom upchali moc. Cesty ,ale vela moznosti som nemala,v mojom pripade vyhrala moznost zavedenia pigtailu ,je to hadicka ktoru som mala az do konca tehotenstva v oblicke,pomohlo mi to prezit tehotenstvo ale narobilo to sarapatu...no hlavne je ze mala bola v poriadku a ja som na to bolestive tehotenstvo pomaly zabudla 🙂

galanthus
14. mar 2013

@xaga fuha, tak to si ma naozaj nepotesila, ja zatial cikam v pohode, bez bolesti, ja ich hlavne pri chodzi, ked lezim a som schulena, tak to ani nepocitujem, no som zvedava, ako dopadnem. dakujem za reakciu, pekny vecer 🙂

martinaval
8. máj 2013

pocula som, že na oblickove kamene su vyborne esencialne oleje fenyklový, bazalkový, celý recept je na stránke www.esencialneoleje.sk. zatial som kamene este nemala, takze nemam osobnu skusenost, ale moja kamaratka si esencialnymi olejmi preliečila zapal mocovych ciest (konkretne so zmesou ktora obsahuje klinček, pomaranc a eukalyptus) http://www.esencialneoleje.sk/ledvinove-oblicko...