Čo pomáha proti páleniu záhy?

lulu19
25. dec 2010

Ahojte prosim vas poradte mi ,co by mi mohlo pomoct .dakujem

gabena1
25. dec 2010

Ahoj, mne pomohlo : pukance, mandle, zelene jablko- 😨 vazne zelene jablko, podporilo mi travenie a nemala som problem a ku koncu asi mesiac aj surovy zemiak mi pomohol 😅 🙂

cherryblossomgirl
25. dec 2010

mandle, mlieko, v malom mnozstve fatra, gastrotuss. hlavne jest v mensich porciach a vecer jest iba s mierou

(inak pozeram, ze Matusko sa ma narodit v den, ked sa narodila moja dcerka 🙂 drzim palce)

zdenda86
25. dec 2010

ahoj.aj mna palila zaha.odporucam jest po malych mnozstvach. mne tiez radili jablko a podobne veci, ale nic mi nepomahalo. len to pretrpiet. a tesit sa ze vsetko zle je na nieco dobre 🙂

bosoriak
25. dec 2010

Mne jedine mlieko, pila som ho na litre v poslednych tyzdnoch. A pripravok Maalox, ale ten tak menej, vraj to tehotne mozu, ale snazila som sa vyhybat liekom.

abbey1
25. dec 2010

Bohužiaľ nič.Možno trošičku pomohlo,keď som úplne vysadila papriku,paradajky,cibuľu,ale žiadny veľký efekt nepriniesli ani lieky,ani babské recepty.Spávala som sediačky a musela len vydržať.A v prvých dvoch tehu som nemala žiadne problémy.Až teraz v treťom.

katka1981
25. dec 2010

Spociatku mi pmahalo studene mlieko z chladnicky, obcas nesole, neprazene mandle, ale potom uz nic. Jedine lahnut si. Je to divne ale fakt ked som si vecer lahla do postele alebo aj cez den, uz mi nebolo nic, ale len v tejto polohe.

mircalla
25. dec 2010

Rada by som pomohla, ale mne nepomohlo snad nic...Praveze poloha v lahu bola este horsia. Najhorsie som to mala pred spanim a v noci. Mineralka Fatra mi asi pomohla najviac, trochu to zmiernila. Mandle, gastrotus, mlieko nepomohli. V den, ked sa maly narodil bolo po zahe.

nya
25. dec 2010

Mne velmi pomaha zuvacka. Kupujem si take visnovo-mentolove Mentos zuvacky, ale asi pomozu akekolvek.
Prisla som na to nahodou a velmi odporucam, do pol hodiny mam po probleme. Treba par hodin pozuvat a na cely den mam vacsinou pokoj.
Odporucam vyskusat 😉

zazalienka
25. dec 2010

ahoj, mne pomáhali mandle (nelúpané z Lidla).. a občas Tums pastilky.. mandle vyhrávali🙂)

zucha
25. dec 2010

tums, tums, tums.

kepassa
25. dec 2010

neviem ci sa to tu pisalo, necitala som ale mam gastro problemy a moj gastroenterolog mi poradil gastrotuss je to take "mliecko" skor sirup na reflux ale zaroven aj na palenie zahy a mozu ho kludne uzivat tehotne, teda myslim, ze ako jeden z mala sa moze uzivat aj pocas tehotenstva a zabera, neverila som ale je super odporucam, je bez predpisu, da sa kupovat na kusy, ja si pravidelne dokupujem a ked treba uzijem

martinkkka22
25. dec 2010

ahoj, mna v tehu tiez palila zaha a vzdy mi pomohlo, ked som sa napila mlieka...dufam, ze pomoze aj tebe...

mirkita
25. dec 2010

mne vzdy na 100 percent zabral Gastrotuss a palenie som vobec nemala ked som nejedla sladkosti 😉

danielik79
25. dec 2010

ahoj mne na kyselinu najviac zaberal Malox ale ked pôjdeš k lekárovi na prehliadku sa opítaj aké antacída sú naj v tehotenstve.

stvura
25. dec 2010

Mne pomohla jedine Fatra, vrele odporucam, ostatne mi nezabralo vobec nic....a najlepsie...ak porodis, tak nebude ziadna kyselina, to bude ulava, uvidis... 😀

janica81
25. dec 2010

veru veru...aj ja som existovala posledny tyzden len na fatre...ostatne mi nezaberalo...ani Gastrotuss, ani malox, ani talcid...len litre fatry....a presne ako stura hovori...po porode uz zaha nikde 🙂

atrami
25. dec 2010

mne kofola, alebo nejaká minerálka,

sofia2008
25. dec 2010

ahoj..mne pomohli mandle, ale musia byt so supkou 🙂 rada od dr. bukovskeho 🙂

karmelka77
25. dec 2010

Jednoznacne mlieko🙂)) ale zevraj je to o strave, lebo ked som prisla do nemocnice tyzden pred porodom tak odrazu ma zaha nepalila, takze aj nemocnicna strava🙂))

evkacka
25. dec 2010

mlieko mlieko mlieko mlieko mlieko 🙂

trinity525
25. dec 2010

jednoznačne mlieko 😎 ja si dam dva pohare a palenie prestane

mija777
25. dec 2010

Mne pomohla Bystrinka 😅

romea
25. dec 2010

mojej mamine vždy pomáhali pukance aj doktor jej to odporučil 🙂

llenkapettko
25. dec 2010

taktiež mi pomôže vždy studené mlieko. stačí vypiť 2 deci a máš to 😀 nakoľko som v 35 tt, tak pálenie záhy je mojim spoločníkom každodenným 😅

ivetkab.
25. dec 2010

Ja som pálenie záhy mala počas celého tehu mala možno 3x a zakaždým zabralo studené mliečko z chladničky. Stačí Ti vypiť jeden pohár a hneď sa Ti uľaví. Snáď to zaberie aj Tebe...

tweetinkapp
25. dec 2010

mlieko, pukance a tortove oblatky...tych som zjedla na kila 😅

aela
25. dec 2010

mlieko pomaha, ale iba na chvilu a potom je zaha spet a este vacsia ako predtym, odporucam fatru alebo maalox, alebo podobne tabletky proti zahe a tiez este lahnut na lavy bok a nejest tesne pred spanim

janka
25. dec 2010

ryzovy polystyrenovy chleba, fatra, ked nepomoze nic z toho, tak Gaviscon. Ten mozu aj tehotne. Inak dietnejsia strava: malo korenia, vynechat vyprazane, kofein, mentolove veci (tieto veci totiz okrem toho ze drazdia, znizuju tonus zvieraca medzi pazerakom a zaludkom) a nie prilis kysle veci a sladkosti.

vladimira32
26. dec 2010

na pálenie žáhy mi mamča poradila lyžičku obyč. horčice a navysoko poštár. Mne to zaberá na 100%.
Z mlieka mám zase kyselinu.

bellugia
26. dec 2010

Mlieko nemôžem ani ja, fuj, to ešte horšie... katastrofa bola, keď som po výdatnom najedení dala na ex 3deci vody od smädu :( to bolelo... mmmm... ale myslím, že Fatra je ok, oriešky a suchárik možno...