Čo pomôže, keď má 15 ročný chlapec zväčšené prsia?

martin1337
3. júl 2018

Dobrý den mám 15 rokov 190cm 75kg, a nemám ploche prsia a trocha vačšie.
Neviete poradiť ako ich zmensiť ? nejake cviky dieta ? aktivity ?

korunka1
3. júl 2018

U chlapcov v období puberty a dospievania môže dočasne nastať mierne zväčšenie prsnej žľazy, avšak po určitej dobe by malo samé od seba prejsť a pokiaľ sa tak neudeje, je treba hľadať príčinu v nerovnomernej hladine hormónov v tele. Práve v dôsledku hormonálnej nerovnováhy v organizme muža môže prísť k chorobnému zväčšeniu prsnej žľazy a teda aj prsníka a tento stav sa odborne nazýva gynekomastia. Vznikať môže už napríklad od skorej puberty.

Sledovať a hlavne to riešiť aj s rodičmi a lekárom

zuzanka.zuzu
3. júl 2018

@martin1337 ťažko povedať ako vyzerá tvoja postava celkovo, ale čo si ešte dáááávno spomínam na môjho frajera, tak ten mal 187 cm (čiže cca ako ty) a 67 kg... takže ak nie si typ "tehličky na bruchu" tak tie mierne zväčšené prsia sa dajú dole asi iba schudnutím. lebo ty už asi nemáš kam vyrásť 🙂 no určite sa ti ešte upraví postava máš len 15r.

ebi88
3. júl 2018

Chod do posilky tam sa pytaj trenera.

maruski99
3. júl 2018

kliky a cviky na hruď by ti mohli pomôcť...vyskúšaj ale osloviť skôr nejakého trénera a s ním to prekonzultovať...

jaroy
3. júl 2018

Nic nepomoze 😝

katka1981
3. júl 2018

@martin1337, tento problem byva aj pri zvysenej konzumacii hydiny, kt. je dopovana estrogenmi info mam priamo od dr. Neviem ako v puberte, ale zvacsene prsia u muzov sa riesia injekciami od dr. steroidmi.

telusikk
3. júl 2018

@martin1337 mal by si o tomto probléme povedať rodičom a s nimi to riešiť spolu s doktorom. Možno to je aj nejaký zdravotný problém

lorela
3. júl 2018

@martin1337 Cvikmi ich nezmenšíš, prsia sú tukové tkanivo predovšetkým. Možno diéta, ale nemáš nadváhu.
Skôr je to spôsobené dospievaním a/alebo naozaj tou konzumáciou hydiny - nejedávaš často kura? 🙂

eru331
4. júl 2018

Asi by si mal začať cvičiť, tak si ich podľa mňa dokážeš asi naprirodzenejšie vyformovať

martin1337
autor
5. júl 2018

A nemože to byt usadení tuk lebo za poslední rok som vyrastol asi o 15-20cm
A hydinu jem dosť často, asi by som mal začat dietu a cvičiť nejaké cviky

lorela
6. júl 2018

@martin1337 Ono to aj je, pravdepodobne, tuk. Obmedz hydinu, pokiaľ nemáte domáce zdroje.
Cviky cielene na prsia, resp. svalstvo pod prsiami (prsné svaly) ti s tvojim problémom neurobia nič. Ale keď myslíš celkovo začať s nejakou pohybovou aktivitou (plávanie, beh, fitko atď.) pri ktorej budeš chudnúť z celého tela, tak áno, časom zíde aj tuk z pŕs 🙂.
Alebo návšteva endokrinológa. Môže sa jednať tiež o hormonálnu nerovnováhu teraz, v čase tvojho dospievania, ktorá ako prišla, tak aj sama odznie 🙂.

skjatqo
6. júl 2018

Treba si nastudovat kde vsade sa nachadzaju estrogeny a co posuva rovnovahu. Napriklad aj PET flase uvolnuju do vody taketo latky.
Na nastolenie rovnovahy je zaujimavy pripravok DIM.

skarli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita1978
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skarli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita1978
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kluska
16. aug 2021

treba sa vyhybat aj soji- tofu, soja, sojove jogurty a mlieka, to vsetko posobi na testosteron, takisto rozne chemicke postreky posobia na to, zijeme v dobe, ked je okolo sama chemia, bohuzial najviac sa to prejavuje na chlapcoch a muzoch.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bea4023
16. aug 2021

@kluska vobec to nie je o soji.. to je mytus. Videla si aziatov muzov bez nadvahy s prsiami? Zvacsene prsne zlazy su dosledkom prijmu estrogenu zo zivocisnej stravy, mliecnych vyrobkov, ktore su zial napchate hormonmi. Dokonca aj pitna voda obsahuje estrogen, citlivejsi muzsky organizmus na to reaguje.

katym77
4. feb 2022

pod ľavým prsníkom má 2 hrčky pod kožou pohyblivé, jedna väčšia druhá menšia (červenou) a pod pazuchou uzlina modré označenie

martul
4. feb 2022

@katym77 a otázka?

katym77
4. feb 2022

@martul Čo to môže byť ? Sorry

rebeka7501
4. feb 2022

@martin1337 menej jesť hydinu kŕmenú ATB a hormónmi

katym77
4. feb 2022

@rebeka7501 on to mal pred rokom a druhá, nechcela som z lekármi a presne takú radu som dostala a druhá. a hydinu iba od svokra sme mali a ten hormóny nedáva

rebeka7501
4. feb 2022

@katym77 že by návšteva lekára? 🤔 Tu na MK ti nikdo vyšetrenie neurobí

katym77
4. feb 2022

@rebeka7501 pred rokom nam pediatrička navrhla endokrinologiu na ktorú sme nešli

rebeka7501
4. feb 2022

@katym77 a odpovedala si si sama.

danieli
4. feb 2022

@katym77 Necakala by som a lietala po lekaroch, nasa znama pol roka riesila s lekarmi synovu zvacsenu mierne bolestivu uzlinu, vysledky boli v poriadku, uzlina sa vsak nezmensila az bolela neprestajne, dnes su na onkologii, lymfom, choroba mladych…

jakubrianka
4. feb 2022

@martin1337 skús porozmýšľať, či nepreháňaš s pitím mlieka jedením mliečnych produktov nakoľko sú kravy pre väčšiu produkciu dopované hormónami a tak chlapcom rastú prsia, u dievčat dochádza k predčasnej puberte. Vo všetkom platí s mierou, a v dnešnej dobe obzvlášť.

katym77
4. feb 2022

@danieli tak si ma vystrašila teraz