Čo pomôže na hemoroidy?

katkamarosova
27. máj 2012

prosím aká mastička dobrá na hemoroidy...a aký doktor to lieči ☹

madafi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estherka73
14. feb 2015

Žienky, ja som po úspešnej opreácii varixov a zostali mi neotvorené balenia Mobivenalu micro, čítala som , že mnohým z Vás pomohol Mobivenal, tak ak by mal niekto záujem ponúkam ho za symbolickú cenu, mne je zbytočný a niekomu pomôže, Expirácia 9/2015. Info do IP
Je plnohodnotná náhrada Detralexu a myslím, že aj účinnejšia, nakoľko je v ňom aescín.

11fero
27. mar 2015

Práve používam FINE6 jediná vec ktorá mi pomáha, naozaj funguje odporúčam.

zuzankamalikova
27. mar 2015

Ja odporučam v prvom rade,po každej stolici sprchu,nepoužívať mydlo a natierať 3xdenne masť REKTOstop...mne to pomohlo..a ešte ak nemaš možnosť osprchovať sa,kup si vlhčené obrusky a utieraj sa tym...

spirit16
27. mar 2015

Okrem mnohych vyssie spominanych rad, je vyskusany a overeny Levandulovy krem.
http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/staros...

adka.baby
28. mar 2015

Ludkovia Fine6 pomoze aj na svrbenie?????

martinjarr
29. mar 2015

adka.baby - Samozrejme

gilmorka
29. mar 2015

mast Faktu

iweta1her
26. máj 2015

Hemostop! Najlepší a nejúčinnejší! Ja som sa len vďaka nemu hemoroidov zbavila.

jaluso
26. máj 2015

hadensa ... je to výborná mastička

helenkasabinka
5. feb 2016

mam hemoroidy od porodov,teraz posledny tyzden mam dost s nimi problemy,kedze mi aj dost krvacaju,uzivam teraz detralex tabletky ,faktu cipky,hemostop krem a faktu krem,hned ako som zacala uzivat ten detralex a cipky faktu,mi svrbenie a krvacanie uplne prestalo a konecne mozem ist na toaletu velku bez bolesti,rezania,palenia a krvacania.Svrbel ma zadok aj pri chodzi ,neskutocne akoby som tam mala nejake cerviky,co sa hmyria,ale po tychto liekoch mam zatial klop klop pokoj,co je az neskutocne lebo mi to velmi strpcovalo zivot,v zivote by som neveria,ze aj taky mlady ludia s tym mozu mat problem,kym som to neskusila na vlastnej kozi,drzim kazdemu palce aby mali uz pokoj s tymi zakernymi zlatymi zilami.

kasiopeja01
5. feb 2016

Aj ja som pouzivala cipky faktu a aj mast. Ale pomahala mi aj mast z dubovej kory. Dubova kora sa da aj pyt, alebo pouzit na kupele.

evittam
5. feb 2016

Mne nepomohlo ani jedno ani druhé - ani faktu - či už čípky,masť,....ani kúpele v dubovej kôre. A to som mala prekvapivo hemoroidy prvýkrát v živote a to po cisárskom. Nakoniec mi do 2 dní pomohla konopná masť s dubovou kôrou - domáca. A odvtedy mám pokoj-našťastie.

alenky
18. mar 2016

Prosim po akej dobe Vam zabral priravok Fine6?
Pouzivam uz 2tyzdne pravidelne a stale ziadna zmena. Mam vonkajsie hemoroidy ktorych sa neviem zbavit uz rok po porode. Stolicu riesim stravou aby nebol problem. Ale co s nimi tam vonku?

adameecko
20. mar 2016

Zdravím...
Hemoroidy riešia aj všeobecní lekári, pokiaľ je to ľahšie štádium... Ak je vážnejšie, posielajú ľudí k chirurgovi. Ale samozrejme, kolonoskopiu robí aj gastroenterológ. Základom liečby je zmena životosprávy. V zdravotníckych pomôckach sa dá kúpiť kruh na sedenie, aby sa na zadok vyvíjal čo najmenší tlak. Čo sa týka Detralexu, zpevňuje žilovú stenu, ale je to len koncentrát rastlinných flavonoidov. Stačí zvýšiť príjem vitamínu C (podporuje tvorbu kolagénu) a flavonoidov - pohánku, ovocie, šupky z citrusových plodov. Ja mám 18 rokov a trápia ma hemoroidy. Kúpil som si krém Procto-glyvenol, ale myslím si, že sú aj účinnejšie krémy ako tento. Je mi veľmi ľúto, že lieky typu Detralex a iné poisťovňa nehradí, rovnako ani náročnejšie chirurgické zákroky, hoci hemoroidy sú nepríjemné ochorenie, ktoré trápi veľké množstvo ľudí. Stačí sa len zamyslieť a hneď vieme, prečo ta tak je. Každopádne Vám všetkým prajem veľa síl a zdravia, nech s tým skoncujete raz a navždy.

petogu
18. máj 2016

Mne pomohol HEMOREND, môžem len odporučiť. Na základe vlastnej skúsenosti 🙂.
To END na konci celkom funguje... stačí dodržať pokyny z príbalového letáku a pitný režim. Dôležité je obmedziť alkohol, dráždivé jedlá, jednoducho ísť podľa príbalového letáku.

tucia
18. máj 2016

Ja mam odskusane struhany surovy zemiak,dat do satky vyzmykat a zohriat v mikrovlnke a prikladat...nie palive.stahuje bolest a lieci

brona13
19. máj 2016
bobricek1979
19. máj 2016

Dubovc

hoffka777
21. máj 2016

Pomaha tyčinka z aloe vera ktora sa zavedie do konečníka stoji okolo 6e . Ak by ste mali záujem kontaktujte ma mailom barpet@centrum.sk

michaela235
25. máj 2016

Ja som si presla vsetkymi moznymi liekmi, mastami, sedavymi kupelmi, tesne pred porodom aj 3-4 hodiny denne...samozrejme, netreba potlacat ochorenie, treba to riesit navstevou lekara, ale niekedy to proste nejde, napr.v tehotenstve sa operacia neda podstupit... preto sa chcem podelit o moju skusenost, pri ktorej dochadza k okamzitej ulave (samozrejme k vyraznemu zlepseniu az po cca 2-3 dnoch, ale za seba mozem povedat, ze mne zabera okamzite). Podstatne je po kazdej potrebe sa umyt, na konci sprchovania si pustim asi na 15 s studenu vodu, vobec to nie je neprijemne...strasne jednoduche riesenie, uplne zadarmo, obycajna studena voda...nehadzala by som do seba uz nikdy lieky, max. po osprchovani este mozete natriet (mne pomahala Faktu mast, su aj cipky).
dufam, ze pomoze moja skusenost, drzim vsetkym palce ☺

lilkim222
11. jún 2016

ak hemoroidy podceníte a neliečite hneď tak vám potom už žiaden zázrak nepomôže... môj otec mal hemoroidy tak keď som ich dostala ja hneď som vedela o čo ide a čo robiť, kúpila som si prvú masť na hemoroidy z lekárne hemostop, dala kúpele v dubovej kôre, vylúčila kávu a pár dní dala oddych konečníku postupne sa stiahli a zmizli

ttmarek
12. júl 2016

Ahojte
Neviete mi poradiť čo bude lepšie či kúpiť hemostop alebo rovno mastičku z dubovej kôry? Mne sa prvý krát vytvoril vonkajší.

kasperkoxxx
26. aug 2016

Mne v lekarni odporucila lekarnicka olejcek ktory nie je ani na predpis vola sa fine 6 je najlepsi podla mojho usudku vyliecil ma..... 😉

jarkawesl
30. sep 2016

Mě v lékárně doporučila Hemostop Gel Max. Nejhorší pro mě bylo to svědění a díky hemostopu ustoupilo během pár hodin.

willino1
30. sep 2016

pre mňa najhoršie bolo pálenie ... na operáciu posielajú až najhoršie štádium... keď mi krvácali a pálili ako oheň tak by ma nedostali ku gastráčovi ani náhodou ... keď trochu poľavili, tak to už na operáciu nie je... hemeroidy mám od tehotenstva stále von (a to som už 15 mes. po pôrode) sú menšie ako boli v najhoršom štádiu ale nejaké zatláčanie dnu vôbec nezaberá, kým zavriem dvere na wc už sú zase von... vyskúšala som kvantum mastičiek, doma máme bidet, zápchy nemávam... gastráč mi odporučil obyčajnú indulonu... že drahé mastičky sú zbytočné, treba ich poriadne premasťovať a na to je výborná obyčajná indulona... vysvetlil mi to na príklade, že krčovú žilu na nohe tiež hemostop nevylieči... a tým to skončilo... tak čakám, kedy sa opäť pohoršia a asi naberiem odvahu a pojdem k doktorovi ...

tajomna21
30. sep 2016

@willino1 na hemeroidy je fajn davat koncentrat z aloe vera (potierat), forma cipkov je tiez odporucana, pripadne ho uzivat aj vnutorne ako aloe vera gel ... ak by si mala zaujem, napis IP

45kacenka45
17. okt 2016

jednoznacne najlepsi vyrobok je FINE 6. Odporucam, pripadne mozem predat uz nacaty za polovicu.

chobotnicemirka
17. okt 2016

me pomohl hemostop gel. kombinovala jsem ho s hemostop probio a fajn. opravdu pomaha