Čo pomôže na plieseň v pošve?

janaliptakova
19. dec 2007

mam jednu otazočku mam dosť zapachajuci vytok moja gynekologička ma už dovolenku neviete mi poradiť čo by som si mohla v lekarni kupiť na pliesen bez predpisu dakujem

mamulienka30
29. nov 2014

@peter573 - preliecuju sa obaja partneri a pokial ste si verni, neanalyzuj to privelmi. Stava sa to castejsie ako si myslis, len sa o tom nehovori... jeden alebo druhy to mohol dostat v saune, v bazene, alebo si to priniest s predosleho vztahu. Preliecite a bude dobre, obaja, poctivo a uz sa to nevrati. Prelieci sa len jeden, tak sa to bude vracat. Taketo veci cim skor zistis, tym lepsie. Chlapi v drvivej vacsine pripadov nemaju ziadne priznaky.

peter573
29. nov 2014

@mamulienka30 dakujem za radu

maca283
30. nov 2014

odporucam krem tea tree s manukov od just pomoze is Treba natiera vnutro

saskia96
1. dec 2014

Dobrý deň chcela by som sa opýtať v piatok som bola u svojho gynekologa a zistil mi ze mam zapal pravdepodobne pliesnovu infekciu. Dal mi masticku a vaginalne tablety candibene. No ako naschval som v sobotu dostala menstruaciu takze tabletky nemozem uzivat a mam taky pocit ze sa mi to velmi nezlepsuje a mam pocit ako keb sa mi tam spravili afty a ked som volala doktorovi povedal ze to musim pretrpiet a cakat kym skonci menstruacia no lenze mna to velmi boli a neviem ani poriadne chodit tak sa chcem opytat ci ste s tym nieko nemali skusenodti a ci sa to neda docasne nejako inak riesit ☹ :( Ďakujem vopred za rady 🙂

maca283
1. dec 2014

@saskia96 tak ako som uz pisala tea trees mamukovu a mozes aj kvapky das na tampon kt.by si mala mozno aj tak a pomoze ti to isto alebo ten krem zakazdym umyt a natriet

nutrimas
2. dec 2014

@saskia96
V prvom rade uplne vylucte zo stravy biely cukor, ktr. podporuje mnozenie baterii a kvasiniek. Vhodna a zdrava nahrada je brezovy cukor, ktr. neprekysluje, odporuca sa prave pri mykozach, kandidozach:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Dalej je vhodne pouzivat len cisto bavlnene pradlo a hyg.vlozky, prip. intimky, tampony, nepouzivajte tangace.
https://www.modrykonik.sk/shops/kozmetika-dospe...
Na hygienu len cistu vodu alebo gely spec. urcene na intimne partie, napr. s obsahom tea tree oil alebo manukou. Pestry vyber najdete aj v nasej ponuke na eshope.

saskia96
2. dec 2014

@ maca283 A myslis ze mi na o pomozu antibiotika bo ja mam urcite nejaky silny zapal v tele lebo uz ani hrdlo si necitim mam zapalene slachy a ma pycha pri srdci a povedal ortoped ze tam bude asi nejaky zapal tak som rozmyslala ci si nepojdem dat vypisat antibiotika..

vevejova333
4. jan 2015

Ahojte, už 2 týždeň mám problémy so svrbenim a palenim.brala som atb kvôli chorobe a brala aj probiotika. kúpila som si canesten na 6 dní. pomohlo trošku ale teraz je to ešte horšie. čakám ledva na zajtrajšok že pôjdem na gyndu. normálne mám všetko dole červené, ešte aj sťaženie mocenie mám a k tomu sa mi spravila taka ružová hrčka na vstupe pri malých pyskoch. K tomu mám ružový výtok, kt. nezapacha. mykozy som už mala ale toto vôbec nie, nemáte niektorá skúsenosť s niečím podobným?

mladena
5. jan 2015

ahojte, už viac krát to tu padlo, že proti tejto beštii je účinná zmena stravovania a ja to musím vo veľkom potvrdiť. Žiaľbohu lekári málokedy poukazujú na to aké je to dôležité a donekonečna predpisujú niečo, čo lieči dôsledok a nie príčinu, preto sa to potom vracia.
Kedysi som mávala pomaly každý druhý mesiac tieto problémy, až som sa po prečítaní istej publikácie rozhodla prečistiť si organizmus a postupne zlepšiť stravovanie. Absolvovala som dvojtýždňovú antiparazitárnu kúru, ktorú som si kúpila, bolo to dosť ťažké, ale vydržala som, a aj potom som pokračovala s tým, že som do svojho jedálnička zaraďovala každý deň veľké množstvo zeleniny, ovocia, byliniek, ale doteraz jedávam aj chlieb, mäso, cestoviny, koláče, len už pomenej. Chcem ísť na to postupne, lebo "závislosť" na dobrom ale nezdravom jedle je beztak silná. Ale deň bez ovocia a zeleniny si už ani neviem predstaviť, strašne by mi to chýbalo. Taktiež si nakličujem klíčky, teraz na zimu som spravila kyslú kapustu, lebo tá chemicky konzervovaná z obchodu neobsahuje zhola nič a pod.
No ale ide o výsledok a ten je taký že už od absolvovania tej antiparazitárnej kúry som takmer celý rok nedostala mykózu! Bola som absolútne prekvapená, okrem toho mám peknú pleť a dokonca mi rastú dlhé nechty, čo sa mi predtým vždy polámali. Taktiež som vždy v zime mala problémy, že sa mi na nohách vyhádzali také svrbivé ložiská, predtým som si na to musela dávať maste s vedlľajšími účinkami čo predpísala kožná a teraz sa iba lepšie stravujem, natieram kokosovým olejom a nič sa mi nevyhodilo.
Po tom roku som sa jedno obdobie na stravu troška vykašľala a po menštruácii som zrazu dostala mykózu. To bolo myslím teraz v auguste. Znova som nasadila každý deň zeleninové šaláty a skúšam nové veci, napr. pridávam do nich prírodný jablčný ocot a pod. a odvtedy opäť celý čas nič a celkovo sa cítim omnoho lepšie než v minulosti a to som pritom staršia než som bola vtedy 🙂
Takže naozaj potvrdzujem, zdravá strava je základ a zázrak!

gucciok85
5. jan 2015

pomoze len protiplesnova dieta

mamazem
23. jan 2015

A ešte Drags Imun - dračia krv. Užívať vnútorne, aspoň 2 x 5-7 kvapiek + pár kvapiek do vody a výplach pošvy. Prípadne môžete nakvapkať na tampón alebo na vložku... Nájdete aj u nás na mamazem

dudlik123
13. okt 2016

Zdravím chcela som sa spýtať či nemá niektorá z vás podobnú skúsenosť, posledné tri mesiace vždy približne na ovulku dostanem ako keby kvasinkovú infekciu vždy si dávam canesten krém a tak po tyzdni to prejde ale na ďalší mesiac na ovulku zas, ako je to možné?

hivanik
13. okt 2016

Odmedzit sladkosti, doplnit probiotika specialne na opakujucu sa mykozu

siskka
13. okt 2016

@dudlik123 ja som s tým mávala problémy a behala po lekároch,užívala hociakú chémiu, a teraz mám pokoj a to si urobím čajík z myšieho chvostu a urobím si aj sedací kúpel v myšom chvoste to hned zaberie.tú šálku denne by mali piť všetky ženy preventívne,je super na všetky ženské veci, či už menzes,zápaly, krče,aj pri prechode

tajomna21
13. okt 2016

@dudlik123 odporucam caj z cistus incanus, resp. forma tabletkova ...

simkamatko
19. máj 2017

Cawte baby potrebujem radu lekar mi ozvamil ze mam plesen mam mierne biely vytok no strasne chodim čurat poslal ma na urologiu ma niektore skusenosti s tym ?co by mi tak vedelo pomoct a co by som mala a nemala jest ? Dakujem vopred za odpovede