Čo pomôže na plieseň v pošve?

janaliptakova
19. dec 2007

mam jednu otazočku mam dosť zapachajuci vytok moja gynekologička ma už dovolenku neviete mi poradiť čo by som si mohla v lekarni kupiť na pliesen bez predpisu dakujem

nikush
15. máj 2010

co tak gynekolog?

quika
15. máj 2010

makovicka, z plesne vajecniky nebolia, ak ta bolia vajecniky tak bez lekarovi hned ako ti skonci menzes.

makovicka53
17. máj 2010

ani nie ze bolia intenzivne ..ale tak ma pobolieva raz za cas podbrusko a obcas ma picha..najhorsie na tom je, ze mam ist do Car tento tyzden na prvu konzultaciu

ninoska
24. máj 2010

Ahojte ,chcem sa Vás opýtať je na zápal v pošve vhodná aj masť Baneocin ?asi nie ,čo? a kolko priblizne stojí tá masť canesten bez predpisu?dakujem

katola
25. máj 2010

@ninoska, baneocin určite nie, je to to isté, čo framykoin masť - len iný výrobca , čiže antibiotická masť na hnisavé infekcie, nie na pleseň. Canesten krém stojí cca do 3e, lacnejší s rovnakým liečivom je Candibene krém.

ninoska
27. máj 2010

dakujem,uz som si kupila canesten

micifuzik
31. máj 2010

Ahojte, ja som týmto trpela 4 roky a pomohla mi jedna rada, ktorú som našla na internete.
Kto vie aké je to nepríjemné, vyskúša všeličo a odvtedy mám fakt pokoj, odvtedy som nemala ani
raz žiadnu mykózu ani nič podobné.
Treba si v lekárni alebo v lekárnických potrebách kúpiť Hypermangán. Stojí to pár centov, je to taký sivý
prášok a keď to dáte do vody vyzerá to hrozivo fialovo. Ja som si dala do vane asi 10 cm vody, nasypala som si tam asi za pol kávovej lyžičky hypermangánu. urobila som si zopár sedacích kúpelov v tomto
roztoku a naozaj som odvtedy pleseň nemala. Aj teraz si sedací kúpel urobím preventívne tak raz za mesiac.
Tak dúfam, že som niekomu pomohla.

leka323
31. máj 2010

Micifuzik - skúsim...... 🙂 mne sa mykózy objavujú dosť často, a môj dr., aby som sladkosti vymenila za zeleninu. Pritom sa ani nespýtal, či tie sladkosti vôbec jem, mne sa mykózy začali objavovať až po pôrodoch.

joka
7. jún 2010

ahojte. mne mykozu spustili antibiotika. vacali sa mi 4mesiace stale dokola. kupila som si Candivac, znizila prijem sladkosti 😅 , prestala jest chleba a pouzivala som anionove vlozky. Zatial mam uz 4ty mesiac pokoj. Neviem co z toho zabralo. Asi z kazdeho troska.
Ten Candviac je naposilnenie imunity, balenie stoji cca 20Euro a je to na 3mesiace.

kuko7
12. aug 2010

Ahojte ja to mavam z tamponov a objavilo sa mi to az po nasadeni vnutromaternicoveho telieska, vzdy po menzese, a iba ked som si dala tampon, aj teraz s tym bojujem, som povedala, ze uz nikdy ziadne tmpony a ked to do pondelka nezmizne sup ku gynde, lebo ma ide picnuuuut ☹ Idem si dat dnes ten vaginaly cipok canesten a potieram kremom canesten, ale skusim aj tie kupele v alchemilke alebo v hybermangane 😵 tak snad to zaberie,,,,to je hrozne neprijemne,,,,preco to musia mat zrovna zeny ☹ ☹ ☹

kreten
9. okt 2010

ahoj sarka.mozes mi prezradit co ti vlastne vobec pomohlo?
ja mam tie iste problemy uz niekolko rokov a uz ma to dohnalo az
na regresnu terapiu.vsetko co sa popisalo na nete ve foru mam davno vyskusane
no bez vysledku.

lensam
25. okt 2010

@vanish1 hahaha....Aj s manželom sme sa veľmi dobre pobavili na vašom príspevku. Ževraj protikandidová dieta. Najmä tieto pasáže sa nám pačili, z chuti sme sa zasmiali:
Planktónový olej
Do vody na pitie je dobré pridávať trochu Himalájskej soli, len toľko, aby voda nebola slaná.
ryby chytené v čistých sladkých vodách
Výhonky Alfalfa, Bok choy

Mojím receptom by bolo skôr zájsť do lekárne a kúpiť si antimykotické čapíky a masť a mazať dôsledne 2x denne ešte aspoň 2 týždne po vymiznutí príznakov. A samozrejme počas celú dobu liečby prísny zákaz sexu, pretože nakazíte partnera. U neho sa to prejavovať nemusí a keď sa vyliečite a zasexujete si, tak už bude šuška znova svrbieť. Ale prečo radšej nezájsť do prírody a nenachytať si ryby z čistých vôd. Len si pri tom chytaní nezabudnite dať pod zadok vankúš, nech sa vám tá mykóza ešte nezhorší.

denduska
26. okt 2010

@lensam zasmiala som sa ja skor na antimykotickych cipkoch 😀 😀 to sa da tak parkrat zopakovat a nie do aleluja... ja by som teda celu tu dietu dodrziavat nedokazala ale svata pravda je ze cim viac sladkosti, tym viac si koledujete o kandidu..preto je velmi casta u diabetikov.....a to vam povie aj gynekolog, nemusi to byt saman...no ale ked chcete dat zarobit radsej Bayeru, tak smelo do toho 😀 len aby ste sa raz neprestali smiat 🤐

lensam
26. okt 2010

@denduska Veď ja nehovorím, že človek s mykotickým ochorením sa má kŕmiť 3x denne čokoládou. To by bolo prehnané. Ale obmedziť na niekoľko mesiacov absolútne celý jedálniček, na ktorý je väčšina z nás zvyknutá, to si môžeš aj poškodiť. Ja keď zo stravy vylúčim všetky mliečne výrobky, chlieb, cereálie tak nemám čo raňajkovať a večerať a ani kávu si nemôžem bez mlieka vychutnať. O ovocí môžem iba snívať. Na obed nesmiem zemiaky, ryžu, strukoviny, koreňovú zeleninu, hríby, tak to už mám úplne pokazený deň a keby iba jeden. Podľa mňa môžeš všetko, ale v malej miere. Každý deň jesť kuracie prsia so šalátom nie je zdravé. Strava má byť pestrá a striedma. Nejesť tri krát denne trojchodové menu, ale nechať telo aj pocítiť čo je to hlad.
Neviem prečo by som nemala podporiť Bayer? Urobili ti snáď niečo? Ja som rada, že tu máme farmaceutický priemysel, Bez neho by sa nám žilo oveľa horšie. Len si predstav, že by sa ľudstvo doteraz vôbec netušilo o vakcínach a očkovaniach. Mala by si iné problémy ako teraz, keď najväčším je závisť, že niekto zarobí.
A k liečba antimykotikami: práveže u tohto ochorenia je žiadaná dlhodobá liečba. Samotné ochorenie liečiš aj 4 týždne a liečba by mala nasledovať ešte najmenej dva týždne po odoznení príznakov. Aj liečbu čapíkmi môžeš opakovať, ale keď sa ti to stále vracia, tak súčasne s čapíkmi treba mazať aj zvonku a v tom pokračovať aj po dobraní čapíkov. A ešte jedna dôležitá vec je liečiť partnera a nesexovať.

denduska
26. okt 2010

@lensam no len tvoj prispevok znel trosku inak - a dost posmesne 😒 @vanish1 to napisala ako radu ktora moze niekomu pomoct, a nebolo tam nic o hladovani, len o (zasadnej) zmene stravy na urcity cas.
Ja nemam vobec nic proti farmaceutickym firmam, nakolko nam poskytuju dost zasadny zarobok do rodinneho rozpoctu 😅 . Ale zas este vidim kde dobry umysel prechadza do biznisu.
Prave vaginalna mykoza liecena dookola antimykotikami nema nadej na uplne vymiznutie, a to nie su len moje skusenosti, bohuzial 😒 nic proti antimyk.liecbe nemam, ale uz ked ju treba stale opakovat je zrejme ze to nebude asi ta spravna cesta - a ked to chcu nahovorit, tak je jasne ze chcu len zarobit. Ja som sa toho zbavila az ked som sa na vsetky capiky a kremy vykaslala. Mam doma jeden maly canesten - keby nieco...ale musim pozriet ci uz nevyexpiroval 😅

a o vakcinach sa radsej bavit nechcem..to si inak trafila 😀 😅 🤐 na to je tu ina tema 😉

vanish1
27. okt 2010

@lensam ja som to tu skópírovala, lebo som to niekde čítala, neznamená, že som to skúšala. Ale ešte pohľadám rady od jedného známeho. Čo sa týka vakcín, to je kapitola sama o sebe 😠 Skús pozrieť tému Nesúhlas s povinným očkovaním

lensam
28. okt 2010

@vanish1 ved ja sa nemienim bavit o ockovani, bol to iba priklad preco su farmaceuticke firmy prospesne

vanish1
28. okt 2010

@lensam len trochu zlý príklad, lebo nie každý považuje očkovanie za prospešné

lensam
28. okt 2010

@vanish1 pretoze o ockovani uvazuje iba zo svojho pohladu. keby mal ten odporca ockovania rozhodnut za cele ludstvo, ci ockovat, alebo nie, myslim ze by názor zmenil.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emuskaa
27. okt 2011

Ahojte baby chcela by som radu od váz v živote som sa s tímto nestretla na povrchu mám ako keby zošúpanu tvrdu kozu a v nútri mám divní výtok je taky zelenší hrozne to svrby a mam ju troska červenu co to može byť ?? dakujem

viera27
27. okt 2011

@emuskaa gynekolog nic?

filipal
27. okt 2011

@emuskaa och ☹ pri takychto priznakoch sa nevypytuj na koniku, ale utekaj k lekarovi.

bellada
27. okt 2011

@emuskaa kolko mas rokov,12? lebo kazda rozumna dospela zena by s niecim takym hned utekala ku gynekologovi....tu ta nikto nevylieci a vyckavanim z toho moze byt vazny problem a potom budes lutovat....

rena30
22. nov 2011

Ahojte,ja som teraz v siedmom mesiaci tehotenstva a tiež mám rovnaký problém.Doktor mi predpísal Dalacin,tak uvidíme či to pomôže.

kkacena123
5. dec 2011

Ahojte, mam tiez takyto problem z dlhe roky. Aj pocas tehu som mala a po porode sa nic nezmenilo. Stale ma to trapi a uz si neviem s tym rady. Dnes som sa dozvedela vysledok "sklicka" po prevent. prehliadke od mojho gynekologa resp. od sestricky. Vraj mam tam nieco ako zapal, moze to by ta candida co ma stale trapi. A ze na toto "sklicko" mam prist kazdy rok. Povedala mi, ze treba preliecit aj manzela. On bol z davnejsie (ked som mala s tym problem vacsi ako teraz ) u urologa-sexuologa, ale ze vraj vysledky boli v poriadku, tak mu nedal nic a moj gynekolog mu tiez nedal nic. Takze neviem. Skusala som Canesten, Candibene, Mycomax, Gynazol, ....Momentalne skusam Gynocaps, co su vlastne probiotika. Uvidime. Ale problem je v tom, ze na isty cas je to OK a potom sa to znova vrati z nicoho nic. Mydlo pouzivam Saforelle. Po porode mi "ju" oplachovali Rosalginom. Mozno skusim to tiez a aj ten hypermangan vyskusam. Kedze este kojim (syn ma 2 roky), myslim si ze to bude aj tym (strava je teraz ina, pretoze ma maly vystavuje). Neviem, ale je to naozaj svina ta plesen.

krtica11
12. dec 2011

@zuzanocka čitam tu prispevky a chcem ta poprosiť o nazov tych homeopatik lebo mam ten isty problem a už ma nebavy stale behanie po gynekologii chcem skusiť niečo ine ja to tento rok už mam asi treti krat hruza ☹

zuzanocka
14. dec 2011

@krtica11 vola sa to Lamioflur, zial, prestali ich vyrabat (ako vsetky dobre, lacne a ucinne veci..)... jedine, ze niekde zozenies "stare" zasoby v lekarnach..

baramborka
21. mar 2012

@linka a možem sa opytat, može sa mastička fungicidin aj v tehotenstve ? 🙂

linka
22. mar 2012

@baramborka ahoj,v prvych troch mesiacoch nie,ale potom uz ano,ty uz si daleko,tak mozes a je to volnopredajny liek 😉