Čo pomôže na plieseň v pošve?

janaliptakova
19. dec 2007

mam jednu otazočku mam dosť zapachajuci vytok moja gynekologička ma už dovolenku neviete mi poradiť čo by som si mohla v lekarni kupiť na pliesen bez predpisu dakujem

asitka
25. sep 2008

penelope2066 tak zebhni na pohotovosť...niekde ťa poslať musia....mňa raz takto začalo svrbieť...no skoro som sa zbláznila 😀 chvalalbohu to bolo dávno...a ešte dnes sa pousmejem na tom...ako som sa kadejako vytáčala 😀

penelope2066
25. sep 2008

skusim zajtra zabehnut tam kde ordinuje moj gynekolog a myslim ze tam ma ordinaciu aj druhy dr. tak nech mina to daco daju.to je katastrofa

asitka
25. sep 2008

a nemáš doma vôbec nič????

junovka
25. sep 2008

ja si zvyknem skor ako pojdem na gyndu s tymto, robit sedave kupele v Alchemilke zltozelenej.Toto robim asi tyzden a ....zatial to vzdy pomohlo 😉 🙂

anavila
25. sep 2008

ja som este pocula, teda gyn mi radila, ze si treba oplachovat vlaznou vodou , v ktorej je rozpustena soda bicarbona, tak neviem. Inak canesten mne vobec nepomaha, len pomalicky, velmi pomaly

audreyd
25. sep 2008

odporúčam!!! 😵 vždy zabralo!!! http://www.cannaderm.sk/vyrobky/Intime.html dostanete kúpiť v každej lepšej lekárni 😉

asitka
25. sep 2008

audreyd....ale na jej problem to teraz asi nepomôže...keď už svrbí....

anavila...canesten ani mne nezaberá....mne ešte ostala nejaká antibiotická masť...a asi to mám fakt dole imunitne oslabené...mne stačí len okolo verejných wc prejsť a už mám pocit...že všetky tie pliagy na mne naskákané sú 😀 dávam si teda fest pozor.... 😕

audreyd
25. sep 2008

asitka, pomôže 🙂 plus véééľa probiotík (napr. laktobacily swiss) papať a žiadne sladké 🙂

asitka
25. sep 2008

audreyd...neviem...neškriepim sa...ja by som len emulzii na intim,hygienu, keby mi bolo do zúfania neverila...ale určite vyskúšala...vtedy človek vyskúša snáď aj nemožné....doužíva chilli intima...a kúpim si to aj ja...snáď už bude lepšie 😀

katka444
26. sep 2008

ahojte, ako sa toto ochorenie prejavuje u muza? ja to teraz mam, tak ze ci to ma aj manzelik 😒

asitka
26. sep 2008

nemusí sa nijak....aspoň u nás to tak bolo....

zuzanocka
26. sep 2008

ale moze sa t oprejavit aj u muza... tiez svrbenim a zacervenanim 😒

to ze ziadne sladke sa nesmie, to plati a ako som aj pisala, ani biele pecivo a cestoviny... 😒

roasha
26. sep 2008

penelope,popri atb sa ma vzdy brat aj laktobacyl/nutrolin B/,alebo B komplex. 😉

spantex
26. sep 2008

Ahoj zuzanočka.
Ako sa volajú tie homeopatiká?
Ja mám tento problé od pôrodu, čo je už 17 mesiacov. Stále sa opakuje, každý mesiac. Mne pomáhajú canesten čapíky, ale problém sa vráti každý mesiac.

silvia2406
26. sep 2008

ja odporucam toto http://www.alfamedica.sk/gel.php
mne to pomohlo takmer okamzite. v letaciku je dokonca uvedene, ze sa moze bez problemov pouzit aj v tehotenstve.

stresmenka
26. sep 2008

Spantex ja som mala presne ten istý problém a doky mi predpísala tabletky aj pre manžela a od vtedy mám pokoj takže pytaj doky aj pre muža keď sa to opakuje často treba preliečiť aj partnera a nie experimentovať. Pre muža sú 2 tabletky podávajú sa ústne pýtaj doky názov si už nepamatám 🙂

katka.dankova
25. feb 2009

dobry den. som prvykrat tehotna a mam problem...pravdepodobne mam plesen....som v 10 týždni tehotenstva. ked som bola v 5 týždni lekar to nechcel riesit povedal ze tabletky mi nemoze dat ze mam pouzivat mast canesten. bojim sa aby to neposkodilo drobcekovi. viete mi niekto poradit? mam zajst k lekarovi hned?

janina77
25. feb 2009

katka, do 12.-14. tt nechcu lekari predpisovat nic, co sa vklada do vaginy. Len maste zvonka. Skus si pomoct s tym canestenom, mne tiez nedali nic ine, ale po tyzdni-dvoch to pomohlo. Pre svoj pokoj mozes zbehnut k lekarovi. Inak babatku by to v tomto rannom stadiu tehu nemalo ublizit.

mikalove
25. feb 2009

ja som mala plesen v tehu často,už som aj hambila a pripadala som si ako humusačka čo sa nevie umyť,mala som na začiatku masť canesten a potom asi 3x nejaké čípky 😒

lucialast.
26. feb 2009

Ahojte. Aj ja som v tehu mala plesen a tiež som mala mastičku a nevolala sa canesten ale teraz sa už nepametám. V tehotenstve je to bežne nemusíš si namyšlať že si humusačka

lea210
1. mar 2009

Ahojte. Chcela by som sa spýtať či sa môže masť fungicidin používať aj počas menštruácie. Ďakujem pekne

kristtin
29. mar 2009

Ja poznám jeden super liek, ale bohužial je na predpis, ale keď máte šťastie predajú vám ho bez receptu. Za 3 dni máte po probléme. To liečivo sa volá clotrimazolum, sú to vagynálne čípky.
Potom je dobrý ešte prípravok (voľne predajný) Rosalgin. Sú to sáčky, ktoré zalejete horúcou vodou, necháte vychladnúť na izbovú teplotu. Treba si kúpiť k tomu pumpičku do ktorej sa dá ten roztok a robia sa výplachy. Je to dobré aj ako prevencia. Da sa kúpiť bežne v lekárni. Stoji cca 8,09 €. Treba si dokúpiť tu pumpičku.
Ešte je dobrá aj tá masť canesten, ktorá sa dá použiť aj na iné plesňové ochorenia a potom canesten vaginalne tablety.

Posielam link na spominane liečivá:

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

http://www.magister.sk/-p-3438.html

http://www.canesten.sk/showdoc.do?docid=555

kristtin
29. mar 2009

Lea210 určite by som si nič nedávala počas menštruácie.

krtina
28. máj 2009

ahojte chcela by som sa opytat ci je plesen dajaka zavazbna choroba a ci som to mohla dostat s pohlavneho styku alebo od partnera..velmi vam dakujem...ahojte

love45
25. jún 2009

ahohjte baby mne canesten uz vobec nepomaha neviete nahodou co moze zabrat lepsie ? ta plesen sa mi opakuje uz asi pol roka a nie a a nie ju vyliecit a ak ju vyliecim zase sa mi hned vrati neviem co mam robit 😢

bodka13
25. jún 2009

navštíviť lekára 😉 ...myslím,že ti odporučí preliečiť aj partnera...je možné,že tebe ten canesten zaberie ale opäť sa infekcia prostredníctvom partnera prenesie späť ☹

junovka
25. jún 2009

mne pomohli sedave kupele v alchemilke 😉 +pitie caju z alchemilky

mirka1308
25. jún 2009

Ahojte kočky.
Ak máte dlhotrvajúce problémy, tak neskúšajte žiadne domáce recepty, ktoré zaručene zaberú.Spočiatku síce výsledok uvidíte, ale potom keď sa nedáte vyšetriť gynekológovi, môžete zanedbať zápaly a vaše problémy sa stanu chronické. 😝 ☹
Verte, viem o čom hovorím.Tiež som skúšala biely jogurt,zháňala mastičky ako je canesten,candibene, femigel a rôzne sedacie kúpele.Mne sa to nakoniec stalo chronické až som sa ocitla v Bratislave a robili mi vakcínu z mojich sterov, lebo tam našli všetky možné kvasinky a pod.Mala som pol roka kľud a začalo sa všetko od znova. 😠
No potom som sa dopočula od mojej lekárky o Candivacu, je to zmes baktérií, ktoré sa užívajú tak ako tá vakcína, ktorú mi robili v Blave, len nemusíte nikam chodiť, kúpite si balenie v plnej hodnote(cca22Eur) a užívate ako je napísané na príbalovom letáčiku.Balenie vydrží na 3 mesiace, no je dobré ho užívať dlhšie.
Mne sa ako zázrakom problémy skončili, až som nemohla uveriť že po toľkých rokoch chodenia po gyndách som OK. 😅 😅
A ak niektorá chodíte do čiech, tak tam to vyjde na eurá niečo cez 11Eur.Dobrý rozdiel. 😀

oalaa
25. jún 2009

mne po vystreni predpisal dr.Canesten gel a pomohlo. Ale to z coho to chytam, ju rozne parfumovane sprchove gely, takze vylucne pouzivam gely na intimnu hygienu resp.obycajne detske mydlo

bodka13
25. jún 2009

...najlepšia čistá voda 😉 ...niekomu môžu infekciu spôsobovať aj slipové vložky 😒