Čo pomôže na plieseň v pošve?

janaliptakova
19. dec 2007

mam jednu otazočku mam dosť zapachajuci vytok moja gynekologička ma už dovolenku neviete mi poradiť čo by som si mohla v lekarni kupiť na pliesen bez predpisu dakujem

susik77
19. dec 2007

ahoj, mozes canesten mast a vaginalne cipky canesten.este je velmi ucinny femigel

andreafa
19. dec 2007

moja dcerka ma teraz plesne na povrchu pisulky a davame imazol. inak existuju cipky na obnovu rovnovahy, ale nespomeniem si na nazov, su volnopredajne na baze rastlinnych vytazkov. alebo je dobry fungicidin, ten mne pomohol, alebo canesten.

janaliptakova
autor
19. dec 2007

mam pocit že to je skor z vnutra na povrchu ma to nesvrbi ale až si smrdim pardon za výraz skusim tie čipky canesten a na volny predaj nieje neviem či napišem spravne candibene taka biela škatulka s fialovými pasikmy

expertka8
19. dec 2007

Gynekologické infekcie

Čo je kvasinková infekcia pošvy, čo ju spôsobuje a aké má príznaky?
Jednou z najčastejších gynekologických infekcií je infekcia v pošve, spôsobená kvasinkami. Väčšina žien sa s touto infekciou stretla vo svojom živote minimálne raz. Počet a závažnosť príznakov sa môže líšiť. Známe sú nasledovné príznaky:

* svrbenie
* výtok
* pálenie
* začervenanie
* opuchy
* a ďalšie, ako napríklad bolesť pri pohlavnom styku.

Ako sa môžem takejto infekcii vyvarovať?
Infekcia vagíny je obvykle spôsobená kvasinkou Candida albicans. Táto kvasinka je často prítomná vo vagíne bez akýchkoľvek vonkajších prejavov. Niektoré rizikové faktory narúšajú prirodzenú rovnováhu mikroorganizmov prítomných vo vagíne a výsledkom môže byť nekontrolovaný rast kvasiniek. Často však nezistíte žiadny z týchto faktorov:

* prehnaná hygiena
* antikoncepcia (tabletky, pesary, vnútromaternicové teliesko)
* tehotenstvo
* niektoré lieky (steroidy, antibiotiká)
* niektoré ochorenia (diabetes, zväčšená štítna žľaza, poškodená imunita)
* sexuálne aktivity (hlavne orálne a análne praktiky) a kvasinková nákaza u partnera
* prejedanie sa sladkosťami
* nosenie tesných syntetických odevov.

Aby ste zabránila vzniku opakovanej kvasinkovej infekcie vagíny, je potrebné vziať do úvahy vyššie spomínané faktory. Choroby by mali byť liečené lekárom.

Aký je rozdiel medzi rôznymi značkami prípravkov, ich dávkovaním, účinnosťou a ako fungujú?
Rôzne značky antimykotických prípravkov obsahujú rôzne liečivé látky, ako napríklad klotrimazol v Canestene®, ketokonazoly alebo mikonazoly. Tieto látky sa môžu líšiť účinnosťou proti rôznym druhom hubovitým mikroorganizmov. Značky prípravkov obsahujúcich rovnakú účinnú látku sa môžu líšiť v dávkach a spôsobe aplikácie. Canesten® je na európskom trhu už 25 rokov, je preto značkou s najrozsiahlejšími skúsenosťami v liečbe mykotických infekcií a mnohokrát preukázal svoju účinnosť a bezpečnosť.

Dochádza k interakcii s alkoholom, perorálnou antikoncepciou alebo s ďalšími liekmi?
Nie. Nie je známa žiadna interakcia s alkoholom, orálnou antikoncepciou alebo s ďalšími liekmi. Môže sa však znížiť účinnosť a spoľahlivosť kondomov či pesarov. Preto by ste ich v priebehu liečby nemala používať.

Môžem mať pohlavný styk, pokiaľ som infikovaná, bez toho aby som nakazila partnera? Ako mám liečiť partnera?
Môžete mať styk v priebehu liečby, ale väčšina párov ho nemá aspoň počas doby, kým zmiznú príznaky ochorenia. Aby ste znížila riziko nakazenia partnera, používajte kondom. Pamätajte si však, že vaginálne antimykotické lieky znižujú účinnosť kondomu a pesaru. V každom prípade preventívna liečba partnera (napr. Canesten® krémom) môže byť užitočná a mali by ste ju použiť pri opakujúcej sa infekcii.

Môžem používať vaginálnu tabletu pri menštruácii a v tehotenstve?
Napriek tomu že sú bezpečným liekom proti vaginálnym infekciám i v priebehu menštruácie, v tomto období sa nedoporučujú. Liečba by mala byť ukončená pred začatím menštruácie. Hormonálne zmeny v priebehu tehotenstva zvyšujú riziko vzniku vaginálnych infekcií. V tomto období je nevyhnutné navštíviť lekára a začať liečbu okamžite 😉

janaliptakova
autor
19. dec 2007

fijha ale na teraz mi musi postačiť canesten dakujem krasne

tatiana
19. dec 2007

Jani este je aj gynoflor, ci tak nejako a jedenie lactobacila tiez pomaha.

expertka8
19. dec 2007

..Canesten....podrobna xarakteristika 😉
http://www.edusan.sk/dom_lek/lieky_zobr.php?id=262

...ale najlepsie je..opytat sa priamo v lekarni...ved to nie je hanba 😉

magg
19. dec 2007

ahoj, ja som raz kdesi citala taky babsky recept, ale neviem nakolko je ucinny, no ta pani, ktora o tom pisala sa dusovala ze jej to velmi pomohlo. Vraj si treba dat na vlozku biely probioticky jogurt, tak neviem ale skodit by to asi nemalo

grettka
19. dec 2007

ale neviem, ci canesten cipky na Slovensku su volne predajne... mast ano, sa da kupit aj na volno...

ukana
19. dec 2007

http://www.krasa-online.sk/Femigel---Vaginalny-gel

aj toto zabera a je volne predajny

bibinka
19. dec 2007

femigel mám odskúšaný, vždy zaberie 1-2 tubičky.stojí okolo 180,-.a treba upraviť stravu-vynechať cukor,jesť len určité druhy potravín,myslím,že na www.candida.cz je toho viac.

luminkasp
19. dec 2007

o jogurte som aj ja pocula

anjellik
4. jún 2008

ja používam antifungol a avrazor - na recept to nevyjde vela, ked sa to kupuje bez receptu je to drahe a moc

alami
4. jún 2008

a dobrý je aj výplach prípravkom tantum rosa...myslím že to teraz premenovali na rosalgin...to je fakt dobré

maybee
4. jún 2008

Dobrý je aj sprchový gél Saforelle, dá sa kúpiť v lekárni, okolo 200,-sk. Myslím si, že počas kvasiniek nie je dobré používať mydlo, ani iné sprchové gély. A potom aj piť čajíky-napr. gynastan je dobrý, stačí 2x denne.
Aj ja mám s tým problém, som objednaná až na 08.07., takže sa tiež liečim rôznymi sposobmi 😉

pampuliacik
4. jún 2008

caute, ja tiez prispejem takym "babskym" receptom, ale funguje... odporucaju sa aj sedave kupele v "kyslom" roztoku, pretoze kvasinky a aj bakterie sposobujuce vaginalne infekcie nemaju radi kysle pH. pri infekcii je prirodzene prostredie v posve narusene, preto sa tam pomnozia mikroorganizmy, ktore tam inak rast nemozu. preto by sme mali pouzivat na intimnu hygienu gely s nizsim pH, obvykle 5,5 (napr. lactacid) a podobne. preto by mohli pomoct sedave kupele vo vode s nizkym pH, ktore ziskame pridanim octu, citala som ze odporucaju vinny ocot, ale myslim ze v principe v tom nie je rozdiel. neviem presne kolko lyzic octu, ale ja som davala min. 5 lyzic na 5 L vody... ale je dost mozne, ze je to malo a ta voda nie je az tak "kysla". okrem toho som si este robila kupel s nechtikom lekarskym...

petraja
9. jún 2008

ahojte ohladom tych plesni: som tehotna mala som zapalene mocove cesty bola som na pohotovostnej gynekologie kde mi urobili vyter vysledky som odovzdala svojmu gynekologovi teda jeho sestricke a ta to ze mi nasli aj plasen nejak prehliadla len ja som si to teraz vsimla...........neviete ci mozem pouzivat canesten alebo ten jogurt alebo kysly kupel ako samoliecbu pokial nepojdem ku gynekologovi?

eha
11. aug 2008

Ahojte kocky,

neviete niektora, ci je gynoflor dostupny aj bez receptu? Inak je vynikajuci

lenka0005
11. aug 2008

baby skúste si kúpiť výťažok z červených brusníc,sú to šumivé tabletky.Rozpustit vo vode a piť aspoň 2krát denne,pomáha to. 🙂 😉 🙂

zabacik
7. sep 2008

ahoj, ten Gynoflor je len na lekarsky predpis 😒

zabacik
7. sep 2008

caute, ja mam tiez s tymito infekciami problemy uz vyse mesiaca.stale mi lekar predpisuje nieco ine a nic nezabera. uz ma to nebavi kazdy tyzden chodit k nemu pre ine lieky alebo kremy ☹ . neviete o niecom ucinnom? uz by som sa toho chcela konecne zbavit. dakujem
a este jedna otazka:mala som to uz asi 3 krat od minuleho roka a vzdy sa mi to vyliecilo. chcela by som vediet, ci to moze dostat odo mna aj moj partner a ci ma potom on nemoze tym nakazit? lebo nie je mozne, aby som to mala tak dlho. uz to vyzeralo, ze to mam vyliecene,ale mali sme pohlavny styk a vratilo sa to.dakujem ☹

jaduska
7. sep 2008

zabacik, skôr je pravdepodobnosť, že partner nakazil teba. Chlapi občas prenášajú infekcie (nie je za tým nevera, neboj), preto je dobré, ak sa liečia obaja partneri. ja som raz mala výtok a moja gyndoška predpísala masť aj pre manžela - pre istotu....

asitka
7. sep 2008

zabacik...ak máš nejakú masť, čo Ti predpíšu...natieraj tým aj manžolovi pinďúra...mali sme presne tento istý problém...a vlastne...to povedz aj svojmu Dr. určite Ti odporučí to isté....tiež sa mi to stále vracalo...a ako sa preliečil aj manžel..problémy zmizli....pritom, ako on hovoril...jemu nič nebolo...lenže ono sa tam tie škodiace bacile,,,či čo to je udržiavali...

martina21
7. sep 2008

tak ja mozem odporucit jenamazol 2% krem do nedavna bol na predpis ale uz nie je a je dobry zavadza sa do posvy 3 dni je k tomu aj aplikator 😉 a stoji okolo 100 korun

alexi
23. sep 2008

ahojte byby, len by som potrebovala vediet, ci teda na tu plesen mozem kludne pouzivat aj canesten mast, vdaka 😵

zuzanocka
23. sep 2008

alexi,
ano, canesten je aj na mykozy

zabacik,
tieto plesne zvyknu nabehnut aj pri strese (u mna to vzdy tak bolo 😒 ) a treba okrem ineho aj dodrziavat dietu - ziadne sladkosti, ziadne biele pecivo, ziadne cestoviny 😖 😖

istu dobu sa mi mykoza stale vracala... najprv som chodila za gyndosom, dostavala kadejake lieky, maste, kraviny... stalo to kopu penazi, mastila som canestenom a najradsej by som vtedy zila v sprche... uz som bola hotova... ked sa jedna doliecila, do 2 tyzdnov sa mi to zas vratilo...
nastvala som sa a nasadila homeopaticke kvapky, vyuzivala celu flasku a baby, verte, ci nie, od vtedy (uz su to skoro 3 roky) mam s plesnou pokoj!!!

zabacik
25. sep 2008

ahoj zuzanocka, ako sa volaju tie homeopaticke kvapky a kolko stoja? diky

penelope2066
25. sep 2008

no ja mam podobny problem,od pondelka beriem antibiotika a vcera ma zacalo vsetko na intimnych partiach svrbiet a moj gynekolog neordinuje.