Čo pomôže na popraskané bradavky?

dankapap
11. nov 2012

co by ste poradili na popraskane bradavky?pouzivam masticku multi-mam-ale mam pocit ze som uz odolna.skusila som aj kalciou mast.mala ma sem-tam uhryzne a hned mam ranku-ktora sa mi velmi dlho lieci..za vsetky odpovede vopred dakujem 🙂

twiggi1
11. nov 2012

Ahoj, skus kontaktovat laktacnu poradkynu, zoznam najdes na http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... dietatko moze kusat z roznych dovodov-znizeny tok mliecka, pouzivanie cumlika, flase, candida na bradavkach, alebo len skusa... Na liecbu bradaviek je najlepsia univerzalna masticka, ktora sa miesa v lekarni, ale nie v kazdej. Ostatne masticky, ako Avent, kalciova a pod. obsahuju lanolin, ktory je zivnou podou pre Candidu (co je riziko, ak by si ju nahodou mala). Laktacnu je dobre kontaktovat aj preto, lebo v prvom rade treba odstranit priciny, ktore vedu k popraskaniu bradaviek, upravit prisatie a potom liecit bradavky. Drzim palce, nech je to co najskor OK 🙂

zuzi79
11. nov 2012

Bepanthen je veľmi dobrý.

adkaa
11. nov 2012

Aj bepanthen obsahuje lanolín - bielu vazelínu. Ako pise twiggi1, ak je bradavka infikovana Candidou, touto mastickou sa jej nezbavi. Takto infikovana bradavka je akoby zranitelnejsia, lahsie sa poskodi nejakym mechanickym sposobom - napr. zlym prisatim. Preto treba najskor najst a vyriesit priciny, ktore viedli k poskodeniu bradavky a popritom natierat univerzalnou mastickou, ktora aj tlmi bolest, kedze sa do nej da namiesat ibuprofen. Ale tazko povedat ci, ma dankapap tento problem, mozno je to uplne nieco ine, najlepsie je zavolat si poradkynu 🙂

katren
11. nov 2012

odporucam poprezerat tu: 😉
http://dojcenie.wordpress.com

jaruska8
11. nov 2012

Keď som dojčila, tak v jednej príručke radili materské mlieko. Ja som používala krém z BIODERMY a moje vlastné mliečko ako prevenciu. 😉

inffinity
11. nov 2012

mlíčko a bepanten

monikkak
11. nov 2012

Mliecko a mne pomohol aj krem na bradavky zn. Babylove

luciahromadkova
11. nov 2012

ja som pouzivala multi-mam compress http://www.alfamedica.sk/compresses.php pri akutnom pripade, potom uz len multi-mam balm http://www.alfamedica.sk/balm.php a bola som velmi spokojna, potom aj mliecko a bepanten

vavrenka
12. nov 2012

kontaktuj laktacnu, aby zistila, ci nemas mykoticky zapal bradaviek, vtedy sa ranky liecia inak, bezne pripravky na baze vazeliny, mastne kremy a tak to len zhorsuju..

smalova
12. nov 2012

Bepanthen mne to pomáhalo

i_vka
12. nov 2012

ja som pri krvavých bradavkách používala HPA Lanolin - je to 100 %-ný lanolín a mne celkom dobre pomáhal, je to na prírodnej báze takže si nemusíš po každom použití pred kojením umývať bradavky. A moja kamarátka mi poradila ešte jednu mastičku, volá sa CICADERMA je to od Biodermy, ale to som nepoužívala, tak to viem len ako radu z druhej ruky. Bepanthen som používala ako prvý, ale ten mi nepomáhal.

lejlla
12. nov 2012

od firmi Lanshinoh -hpa lanolin mne pomohol a nemusi sa umyvat 🙂

zuzulik253
12. nov 2012

jednoznačne bepanthen

ludka140281
12. nov 2012

ja som davala klasicke čerstve stolove maslo 😉 ...po zašivani bradavky,ked ma mala uhryzla....a pomohlo 🙂

slniecko93
12. nov 2012

Cicaderma / homeopaticka mast, pri kojeni netreba ani umyvat, ako Kalciovy krem

minnie55
12. nov 2012

Mne úžasne pomáhal krémik Babylove z DM-ka 🙂

simca06022011
12. nov 2012

bepanthen alebo cicaderma (nie od biodermy, ale od boironu 🙂)) ) ... ale urcite skus laktacnu poradkynu, mne na dlho nepomahalo nic, aj ked sme prestali dojcit, tak trvalo hadam aj 2 tyzdne kym sa mi vsetko zahojilo :(

titulienka
12. nov 2012

kojila som 4 deti 🙂a najlepsiu skusenost som mala s mastickou od DM-drogeria mam na popraskane bradavky ...
http://www.chvilkapremamu.sk/2010/10/vyborna-ma... maximalna spokojnost 🙂

bubinko83
12. nov 2012

Materske mlieko a vzuch.Žiadna podprsenka a tenke tričko.

modrofuzik11
12. nov 2012

odporucam bepanthen. mne velmi pomohol. je to neprijemna vec. drzim palce, aby sa to rychlo zahojilo.

jankako
12. nov 2012

avent masť,dá sa cez ňu kojiť,nemusíš umývať bradavky.ja som si potierala od narodenia malej aj viac krát za deň,pokial som neprestala kojiť.bez potretia som ani spať nešla.

terina25
12. nov 2012

krém z DM-ka - tuším babylove, kalciová masť,cicaderma - homeopatiká, a materské mlieko

henrieta16
12. nov 2012

odporúčam avent od Phillips, super mastička, veľmi mi pomohla, vyzerá to ako med, nemusíš to umývať, aj ked cena je asi 15 eur, ale pre mňa bola na nezaplatenie, rýchlo mi to hojilo popraskané miesta. 🙂

syla
12. nov 2012

jednoznačne Citrovital kvapky, veľmi rýchle zahojenie

smejo111
13. nov 2012

multimam je super a compresse to ti zahoji hned.. odporucam

liviadanova
13. nov 2012

Univerzálna mastička Dr. Jacka Newmana - svetového experta v dojčení . Mám ju vyskušanú a viackrát pomohla na viaceré problémy čo sa bradaviek týka! 🙂 Namieša ti ju laktačná poradkyňa z BA.

veve16
13. nov 2012

univerzálna mastička na bradavky - mala som candidu a jedine táto mastička a Citrovital v tabletách mi pomohli.

lencika
18. feb 2013

Ahoj, ja odporucam bepanthen a je to super lebo to vyuzijem dietatku na ritku a este aj sebe, takze aj take male setrenie, ak je to zle laktacna poradkana

lubina
18. feb 2013

krem Bapanten, ten je ozaj super.......

maajka83
18. feb 2013

ja som pouzivala MULTI-MAM LANOLIN a Multi-Mam Compresses, su super.