Čo pomôže na stres a napätie?

lara1128
23. máj 2022

Ahojte idem si po radu. V poslednej dobe som v neustálom strese a napätí. Co je dobre na takéto stavy. Niečo čo máte odskúšané. Vdaka

ninkaam
23. máj 2022

@lara1128 mne osobne pomáha šport.. alebo aj obyčajná prechádzka, byť vonku na vzduchu. Tráviť čas s ľuďmi ktorých máš rada a nevysávajú z teba energiu.
Spánok, oddych, dobrý film, možno nejaká skrášľujúca procedúra kľudne aj doma ( maska na tvár, manikúra )
Ja sama som dosť uzkostlivy človek.. hlavne si povedať, že nejde o život a zhlboka dýchať.

nikoletta1712
23. máj 2022

@lara1128 Rýchla chôdza v prírode, meditácia,manifestácia…

lamonita
23. máj 2022

Sex?🤔🤣

uriva
23. máj 2022

Magnerot, prípadne Magnesia voda tiež, keď už iné nie.

deti95060810
23. máj 2022

magnézium - dlhodobo
dýchacie cvičenie - naučí ťa dobrý psychológ
a keď už nič iné tak potom Neurol - predpíše obvodný...z volnopredajných ešte Persen

joesvk
23. máj 2022

Pobyt na vzduchu bez ľudí alebo kúpeľ.

pinkgirl
23. máj 2022

Okrem spomenutých aktivít a vitamínov, skús si nájsť koníčka - niečo čo ťa bude napĺňať a bude to tvoja psychohygiena. Niekto má záľubu v záhrade - kvety, niekto číta, skús turistiku, prechádzky trebárs s kamoškou čo má psa že budeš chodiť s ňou.
Ak je to vážnejšie, tak choď k dr.nech ti niečo predpíše na prekonanie tohto obdobia.

slovakboy
23. máj 2022

@lara1128 okrem hore spomenutých veci doplním ešte trénovať vypínanie myslenia. Stres ti spôsobujú negatívne myšlienky a keď ich je už veľa začnú ti ovládať podvedomie a potom máš stres už aj keď si v klude. Pomáha meditácia ako tu už písali a jej súčasťou je aj učenie sa nemyslieť na nič. Alebo len na niečo jemné. A vypni médiá. A relaxačná hudba a dýchanie s dlhým výdychom. Pri výdychu oddychuje parasympatikus. Predĺž výdych a naučíš sa uvoľniť aj lahsie zaspíš .

nikasmile
23. máj 2022

🥃panák😂

loliki
23. máj 2022

Šport, pohyb, Mg, spánok, B komplex.

simonkazga
24. máj 2022

Sport a guajacuran

bilancia
24. máj 2022

persen forte , ukludnujuce caje

mogaa
24. máj 2022

záleží kde ten stres máš a v akej forme...ak je to dlhodobý stres že zlý partner alebo kolegyňa - najlepšie je riešiť to, teda odstrániť príčinu....ak ide o prácu ktorú máš inak rada, tak zvolniť tempo, joga, viac relaxácie, káva po práci s kamoškou, večera v reštike s mužom....viac oddychovať a vypnúť....