Čo pomôže na zápchu pri prvých príkrmoch?

halci
2. mar 2016

Mam 6 mesacnu dcerku plne dojcenu a zacala som ju teraz prikrmovat. Davala som jej uz zemiak, obycajny aj batat, mrkvu, kalerab.. problem je ze ju zapeka, niekolko dni nemala stolicu a place, je nespokojna. skusala som jej davat teplu lucku - dojc. vodu a aj slivkovu vyzivu od hipp, no nezabralo. neviem co s tym..poradite prosim?

gabika_tkacikova
2. mar 2016

nám stále zabral biely jogurt - kvalitný, drobec jedol veľa zeleniny, ovocia, a keď občas dlhšie nekakal, tak jogurt stále pomohol 🙂 nikto odporúča jogurty až od 8. mesiaca, ja som dávala od 6.teho

jasminet
2. mar 2016

vyluc zatial mrkvu a nedavaj ani ryzu varenu...skor zaved take zmakcujuce potraviny - cuketu, hrusku a podobne...

lubi40
2. mar 2016

skus do kazdeho prikrmu primiesat lyzicku oleja (na cca 150-200g) (repkovy, olivovy, kokosovy..., mozes aj striedat, lebo kazdy obsahuje nejake ine ziviny) to by malo pomoct. Tuky su pre dieta dolezite a pomahaju vstrebavaniu vitaminov, navyse teda pomahaju aj vyprazdnovaniu. Drzim palce.

pribinak
2. mar 2016

Skus davat feniklový cajik, nie granulovany, pomel jej lanové semiačka a daj do papanice, tie su výborne, nepomel ich ale velmi, urob jej polievočku

mirkaaa80
2. mar 2016

My sme mali podobny problem, musis zistit co ju zapeka a pockat s tym prikrmom na neskor. Ja som malemu vobec nedavala varenu ryzu, mrkvu, tekvicu, karfiol...Bol plne kojeny a nakakane mal v kazdej plienke, po prikrmoch nekakal tyzden a tiez ho naduvalo. Tiez som mu davala lyzickou tu slivkovu stavu co ty aj tu marhulovu mozes a je aj hroznova. Uvarila som ovsene vlocky a tu vodu som davala do prikrmov. Myslim si, ze mala sa stopla tou mrkvou a do toho kalerab ju moze nafukovat takze ju boli brusko. Pouzivali sme rektalnu rurku - nam ta kombinacia s tymi stavami pomohla ale skus sa poradit s pediatrom, viem ze niektore deti potrebuju pomoct cipkom. No a kedze maleho takto zapekalo stale, dr.nam odporucil davat activiu bielu, a ta nam naozaj pomohla, jedol ju cca od 7 mesiaca. Tak pevne nervy 🙂

evitka83
2. mar 2016

vylucila by som mrkvu-zapeka, kalerab -nafukuje. Nam pomahalo davat probiotika probiofix kvapky, infacol a slivkove vyzivy od hippky. S fenyklovym cajom opatrne, sice pomaha s travenim, ale vo vacsom mnozstve zapeka. Ked jej robus zemiak, tak tam pridaj vela rasce. Ked uz je najhorsie, tak sa da v lekarni kupit taky sirup, ktory posobi na zmakcenie stolice a ta ide potom lahsie von, ale s tym treba tiez pri malinkych detoch opatrne. My sme ho naozaj pouzili iba raz, ked uz nic nezaberalo. Ja som mala nejak problem s tou rurkou. Kamoskin maly si na to zvykol a inak sa uz vykakat nevedel. A kludne mozes miesat varene jablko do prikrmov, to tiez celkom pomaha pohnut sa stolici.

luba41
2. mar 2016

odložiť prikrmovanie, ešte nie je pripravená..ked tak, dávať len pár lyžičiek raz za den ochutnať..treba odstrániť príčinu a nie riešiť dôsledky

maca283
2. mar 2016

Ja som davala kvapku bodliakoveho olejceka a nebol problem