Čo pomôže pri bolesti žlčníka?

nikolka4
26. okt 2011

je to ukrutná bolesť pri miernom pohybe poradte mi dik 😢

kvojtanikova
26. okt 2011

v prvom rade, si si ista ze ide o zlcnik? nemoze to byt nieco ine? Ja ked mam zlcnikove zachvaty tak ma to skor boli v kuse a iba obcas vystreluje smerom na krize a je mi hrozne zle pri pomysleni na jedlo. Take ze bolest pri pohybe to sa mi s tym nejako nespaja. No ale ak si si ista ze ide o zlcnik, a kedze vidim ze mas babatko takze kojis, mne pomaha pankreolan, tan sa moze aj pri kojeni lebo to su vlastne len enzymy telu vlastne. Da sa bezne kupit v lekarni, ja si ho davam aj preventivne ked zjem nieco take, co by mi mohlo podrazdit zlcnik.

angela200
4. nov 2011

ja som to mala tak pred dvoma rokmi, som sa prežrala, cibuľa, paprika, cuketa, klobáska udusené, potom som si dala tak za hodinu čokoládku, a to bolo.....bolesti aj ...... trvalo to aj vyše týždňa, bola som aj na sone, ale vraj to bolo len podráždené, a teraz keď niečo také zjem, ako som už písala tak to mám znova, bolí to, pichá tak pod pravým rebrom, je mi zle pri pomyslení na jedlo. No musím sa kontrolovať, čo zjem. Niekedy mi nevadí ako mech lupienkov, ale toto ako tá udusená zelenina a na to čokoláda, tak to nemôžem.

titkovamiriam
4. nov 2011

ak si si ista že je to žlčník tak von!laparoskopom je to hned a domov pojdes na druhí tretí den 😉

tinika
27. jan 2012

@titikovamiriam mne vraveli ze tyzden hospitalizacia :( a čaka ma to v marci

acrobaleno
27. jan 2012

Ja mám piesok a v lete pôjdem na operáciu, pričom v nemocnici budem 4 dni, aj keď sa to robí laparoskopicky. Keď ma to chytí, tak mi nezaberá už nič, zvykli mi zaberať injekcie buscopanu alebo algifenu, prípadne algifen kvapky, ale teraz jedine infúzie.

iwet7
14. nov 2012

Ahojte, neviete mi niektora povedat, ci sa operacia zlcnikovych kamenov robi aj pocas tehu??? ja ich mam, mavam tak kazdy 2. / 3. den neznesitelne bolesti a do konca tehu este 3 mesiace, tak neviem, ci to vydrzim....

hhenike
14. nov 2012

Mne jednoznacne zabera caj z paliny pravej. Uz niekolkokrat mi "zachranil zivot" ked som mala neznesitelne krce a ziadne lieky ani nic ine nezaberalo. Nedam na ten caj dopustit - ucinok tak do 15 minut. Neviem ci sa to daj aj kupit, u nas to rastie na zahrade ako burina.

heckela
14. nov 2012

ahojte, ja mam nejakeho pol roka po operacii zlcniku, zacalo to v tehu, to som sa bala nieco uzivat, pretrpela som, bolo to len obcas, ale hned po porode to zacalo, kazdy den, uz som nic poriadne nejedla a aj tak vzdy nieco ho podrazdilo, ked mala dcerka dva mesiace, skoncila som na pohotovosti, to uz bol zapal a nasadili mi antibiotika... pocas kojenia sa moze iba buscopan, ale ani ten mi nezaberal vzdy... kedze som mala male babo, nastupila som do nemocnice az v den operacie, s tym, ze pisali, ze som nastupila den vopred a na druhy den po operacii ma pustili zas s tym, ze som bola na druhy den az podpisat prepustacie papiere...myslim, ze to zavisi od lekara, ja som natrafila na chapaveho 🙂...operovat sa da aj pocas tehu, ale robia to naozaj iba vo vinimocnych pripadoch

yennn
14. nov 2012

@nikolka4 ak si si naozaj istá že je to žlčník, buscopan. Ale ak.ho nemáš diagnostikovaný, bacha aby si si liekmi neprekryla príznaky niečoho iného. Na pohotovosti dávajú algifen do infuzky.

@tinika nebol to tyzden, ak urobia laparo (najprv sa začína laparo ale ak.uvidia nejakú galibu, otvárajú...), a nebudeš mať komplikácie, za pár dni si doma.

@iwet7 mne zlcnikove kamene vznikli v tehu, resp. vtedy sa to zacalo prejavovať. Na pohotovosti som bola pecena-varena lebo som mala atyp.bolesti takže nevedeli sme či je to naozaj ono. Lekári operáciu odporučili hneď ako sa bude dať, ale veru v tehu nad ňou nik nerozmýšľal... Aj hospitalizovaná som bola kvôli tomuto. Predpokladam že by operovali len akútny stav, ak by niečo prasklo. Do kameňov sa púšťať nebudú, zisk je menší nez riziko. Operovali ma ked mal malý 5mesiacov, tyzden som si odstriekavala mlieko do umyvadla, a po príchode domov sme kojili ďalej. Skôr porozmyslaj čo tí robí zle a vyhýbajú sa tomu.

wks
14. nov 2012

Ahoj, ja som mala v 1 tehu(2006) od 5.mesiaca-každé 2-3 dni bolesti,a vtedy že šak to sú nevolnosti z tehu a po pôrode to odzneje...tak som vydržala na diete do koonca tehu a ako by sa to ukludnilo ale iba na mesiac☹ vtedy mi totiž zomrela mamina a stres tomu nepomohol a začal sa kolotoč odznova záchvaty každé 3 dni..schudla som 20kg(čo v mojom prípade bolo super lebo som trpela nadváhou) ale bolesti ukrutné..dostala som sa do stavu že som nejadla,vypila pohár vody a vyzvracala niečo žltooranžové...začala som piť aj palinu ale myslím že v mojom prípade už bolo neskoro..malá mala 5 mesiacov ked som v záchode videla moj moč(skoro čierna farba) tak som utekala na Kramáre na urgent a už si ma tam nechali---samozrejme dostala som prednášku o mojej nezodpovednosti a pod...len ja som mala velmi ťažké obdobie za sebou...celé tehu hrozba potratu a moja mamina bola dlhodobo chorá...jednoducho moja rada je konzultuj to s lekárom,pretože sme každá iná, a každý má iný organizmus...lekár mi povedal že niekto prežije život s kameňmi ani o nich nevie a iný to musí dať von...nepodceň to a nerieš baskými receptami,ja som to chcela oddialiť a skoro som na to doplatila☹ prajem ti nech ťa obchádza tá nepríjemná bolesť a nech to dobre dopadne🙂

gabi.ta
10. dec 2012

ahojte
chcela by som sa spytat ci mozem uzit algifen alebo nospu pri bolesti zlcnika ked kojim
dakujem

gertgr
7. apr 2013

😉

ccinan
15. feb 2014

dobry , ja by som sa chcela spitm na zlcnik kto by mi vedel odpovedat mam zlcnik zohnuti a casto ma nafukuje a boli ma aj zaludok vracam ties nemam jes cibulu kapustu proste aj viprazane veci ja neviem co mam robyt . 🙂

motiilik
15. feb 2014

Ahoj...mne zabera febichol,je to prirodny liek a bystrinka modro-fialova... 😉

dusany
8. máj 2014
https://www.youtube.com/watch?v=7IYvhfhSvaA


ÁNÓÓÓ, funguje to 100%-ne. Ďakujeme dobrým ľuďom za dráhocené rady.

anaviky
26. júl 2015

Prosim vas najde sa tu este niekto,kto poradi? Mozem pit caj z korena pupavy ak kojim? Vraj je dobre ho pit pri podrazdrnom zlcniku.dakujem

maminecka2
26. júl 2015

Ahoj, skús sa poradiť na mamile. A vraj by mohol pomôcť jablkový džús- teda neviem či aj kúpený alebo čerstvo odšťavený, poskúšaj

andys11
26. júl 2015

Mne pomáhal zlcnikovy čaj z lekárne. Ale popíjať cely den. Každopádne, zlcnik je uz von, to sa uz nedalo a to len 2 mesiace intenzívneho trápenia. Nazvali mi to tehotenský zlcnik, ze po tehotenstvach sa stáva. Jeden den v nemocke - laparoskopicky. Jedinú výhodu tejto hrôzy vidím v absolútnom a totálnom schudnuti poporodnych kíl 😀 dokonca mam toľko ako v 20ke 😀

mamazem
29. júl 2015

Pestrec mariánsky, Regalen, žlčníkové čaje s obsahom horčín. V prípade záujmu nájdete u nás na mamazem.
Vynechať mlieko a mliečne výrobky úplne, to je dôležité... Navštíviť reflexného terapeuta, upokojiť cez plôšky na nohe žlčník a rozmasírovať dvanástorník. V žiadnom prípade nepiť kávu s mliekom alebo cukrom...

varbo
22. nov 2016

ahoj a to si mala kamene?

stevvvka
22. nov 2016

@mamazem pijem denne dve kavy s mliekom a cukrom, bez mliecnych vyrobkov nevydrzim ani den.
mam kamene, ale bolesti zatial ziadne.
mozu sa mliecnymi vyrobkami bolesti objavit?

varbo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stevvvka
23. nov 2016

@varbo na gastrovysetreni mi ich zistili, bola som na sono.
ano, viem ze mam stastie, ale ak by som chcela dalsie dieta, v tehotenstve by to bol asi problem.

varbo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stevvvka
23. nov 2016

moje kamene su praveze mensie, plus piesok - a ano, je to horsie, lebo velky kamen je na mieste kym maly moze putovat zlcovymi cestami, dvanastnikom a narobi viac sarapaty...

presne suhlasim s vasim prispevkom, do bodky., treba najprv skusit liecit, az potom operaovat - rez je velky zasah do tela a aj ked je medicina na vysokej urovni, narodili sme sa s organmi a tak by sme mali aj umriet, ze doktori dokazu vybrat zlcnik a telo funguje dalej je jedna vec, ale ved keby zlcnik nebol potrebny, tak preco sme sa s nim narodili? nejaku funkciu asi zohrava, nie?
ludske telo je zlozity komplex a jeden organ ovplyvnuje druhy...co ked sa nieco pokazi? co ked porania crevo?

zvlast, ked mamke vybrali maternicu - doktor tvrdil, ze treba operovat - isla za primarom, odsuhlasil operaciu a uz ked mala maternicu vybratu, tak jej ten isty doktor, co ju posielal na zakrok, povedal - to sa dalo aj liecit...
takze nemam dobru skusenost...

momentalne tehotenstvo neplanujem, som po cisarskom, aj tak musim mat pauzu, takze uvidime, ak sa neozvu bolesti, nenecham sa nahovorit.

zlozitejsie to mam o to, ze kojim, takze vsetky bylinky, caje nemozem len tak skusat, pri mnohych nie je jasne, ci prechadzaju do mlieka...

varbo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja_73
23. nov 2016

@stevvvka Ahoj, neviem či si počula o výrobkoch z firmy Just, je tam tzv, pomarančový olej, ktorý vraj rozpúšťa žlčové kamene. Ja s tým nemám osobnú skúsenosť, ale vyskúšala som odtiaľ iné výrobky a výborne zaúčinkovali u trojročného syna. Sú to čisto prírodné produkty. Ak chceš, pozri si o tom oleji http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/eteric...

stevvvka
23. nov 2016

@varbo nieco o tom grepe som uz citala. uvidim, dokedy budem mat mlieko, medzitym zacnem pozerat po roznych alternativnych liecbach..
velmi pekne dakujem 🙂

@kaja_73 dakujem velmi pekne!🙂

kaja_73
23. nov 2016

@stevvvka len ešte detail... zisťovala som a ten Pomarančový olej sa môže aj počas dojčenia 😉

mamazem
3. dec 2016

@stevvvka áno, žlčník veľmi negatívne ovplyvňuje pitie mlieka a mliečne výrobky. Káva s mliekom má na žlčník veľmi veľmi zlý vplyv. Ak vysadíte mlieko a aspoň tú kávu s mliekom, a kávu celkovo, určite to žlčníku iba prospeje. Z bylín je výborný pestrec mariánsky (tinktúra), v predaji sú aj namiešané čaje vyslovene na žlčník (čaje Žlčník a Žlčníkové kamene od Českej firmy Serafín). Môžete si viac prečítať u nás na mamazem.