Čo potrebujem na prvé vyšetrenie štítnej žľazy na endokrinológii?

6. okt 2021

Ahojte, chcem sa opýtať čo treba všetko na prve vyšetrenie štítnej žľazy na endokrinológii pripadne dá sa zistiť aj s krvy keď mi obvodná zoberie krv ? A aké vyšetrenie prebiehajú na štítnu žľazu. Vramci prevencie by som ju chcela absolvovať mávam dosť vysoký pulz. Ďakujem 🙂

martinusik91
6. okt 2021

pojdes len na krv a potom sono stitnej zlazy.

autor
6. okt 2021

@martinusik91 a krv mi zoberie obvodná alebo už na endokrinologii ? Tam treba aj sprievodný list ? Ďakujem

lucka_ke
6. okt 2021

endo, obvodná také odbery nerobí, treba ti sprievodný lístok
inak ja chodím na endo 25 rokov a ultrazvuk mi robili 2x... stále len prehmatá, zmeria tlak, pulz a odoberie krv + predpis liekov

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. okt 2021

@ada12345 a keď mám krv v poriadku treba ísť aj tak na vyšetrenie na sono ?

danulicek
6. okt 2021

ano, sono je dolezite. ja som mala napriklad vysledky z krvi stale v poriadku. na sone mi prisla na to, ze tam mam uzly. sledovala ich, ale kedze zacali velmi rychlo "bujniet", muselo ist von 1/2 stitnej.ak by sa riadila krvou, doteraz nie je dovod, aby som na endokrinologiu chodila. sono je nebolestive, celkovo vysetrenie u endo je fajn 🙂

autor
6. okt 2021

@danulicek ďakujem pekne dneska mi brali krv zajtra budú výsledky a keď budú v poriadku aj tak radšej pôjdem aj na sono a sono a celé vyšetrenie trvá dlho?’

loginexistuje
6. okt 2021

10 minut cca treba mat ziadanku na sono

danulicek
6. okt 2021

par minut trva

sbenkova
6. okt 2021

Môže aj obvodná zobrať krv a ak bude dôvod, vypíše výmenný lístok a pošle na endokrinológiu

autor
6. okt 2021

@danulicek a sono robí priamo ona už?

danulicek
6. okt 2021

mne robila endokrinologicka u nej v ordinacii

autor
6. okt 2021

@danulicek ďakujem pekne 🙂

loginexistuje
6. okt 2021

takto v ramci preventivky sa robi vysetrenie na TSH u obvodnej a ona ta moze poslat na endokrinologiu (na termin sa caka aj v mesiacoch) u nasej endokrinologicky je to tak ze ona si urobi svoje odbery a na sono ta posle nema ho v ambulancii
musis mat vymenny listok plus niekde ziadaju aj kartu na nahliadnutie
takze to treba riesit najprv s obvodnou

janetinka27
6. okt 2021

ja som na prve vysetrenie niesla zakladne krvne vysledky, kartu a ekg. ale doktorka na endo urobila dalsie krvne testy. sono mi robi na kazdej prehliadke

renata1405
7. okt 2021

U obvodnej vysetruju len 1 parameter co sa tyka ŠŽ takze chod na endokrinologiu tam ti zoberu krv vysetria vsetky hormony a o tyzden ides s vysledkami k dr.