Čo robiť pri čkaní?

certisko19
12. dec 2008

ahojte,
neviete poradit,co zabera pri ckani????velmi casto sa mi cka a nie je to len kratka zalezitost....dik za rady

petka_s
12. dec 2008

mne vzdy radila starka,dychaj z hlboka-bruchom,
zadrz dych,
napi sa vody...

minkak
12. dec 2008

certisko ja si vzdy dam lyzicku kr.cukru a hned zapijem vodou a chrumem 😅 hned mi to prejde-vzdy 😉
este som pocula aj citron 😉

certisko19
autor
12. dec 2008

no,len mne to nejako uz nepomaha....niekedy mi to ako tak zabralo...ale teraz uz nie je....moze to mat nejaky suvis aj so srdcom?

pipka
12. dec 2008

zadrzat dych a 3x prehltnut sliny 😵

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
certisko19
autor
12. dec 2008

a co treba urobit s tym citronom?

sasanka78
12. dec 2008

😀 ... no mne napada len ze: vytlacit 😉

danulik
12. dec 2008

pomaha, ked sa niecoho zlaknes 😀 ale vazne, popros niekoho, nech ta vzdy nenapadne nastrasi 😉

saska.t
12. dec 2008

napit sa vody za sebou 8 velkych glgov, vzdy to zabralo 😀

nobody
12. dec 2008

no pokud je to to, co myslím 😀

prý ocet na kostku cukru - ale to musí být hnus
ale já zadržuju dech na pár minut

yenn
12. dec 2008

na par minut...to ses dobrej 😅

nobody
12. dec 2008

no po pranayamě se to dá dát přes 4 minuty :D
to dokáže každý
ale nevím, co na škytavku ... čertisko, asi na tebe pořád někdo vzpomíná (lidi se naotravujou, co? :D )

kamilecka
12. dec 2008

Ja som tiez uz od malicka velka ckacka 🙂 heh Na mna nezabera nic,ziadne pitie vody, ziadne zdrziavanie dychu,zmena chuti.
Jedine co zabera je,na to nemysliet a sustredit sa na nieco ine. Potom sa spamatam a rozmyslam ze uz neckam.

certisko19
autor
12. dec 2008

ste podarene a diky za rady...uvidime,ked sa bude ckat...ci nieco aj pomoze...🙂

asitka
12. dec 2008

11 glgov vody...ked aj malinkých...ale 11 zaručene prestaneš čkať

elitera
13. dec 2008

další tip - napít se vzhůru nohama 🙂 Realizovat se to dá tak, že si "napustíš" vodu (nebo něco jinýho) do pusy, předkloníš se, abys měla hlavu cca ve výši kolen a začneš po malých douškách polykat. Poprvé se sice možná málem utopíš, ale pak už získáš cvik 😉

certisko19
autor
13. dec 2008

eltera: pri tom stalom ckani....by istotne clovek nabral cvik... 🙂

pomeranca
13. dec 2008

Co pomáhá mě: zhluboka se nadechnout a naráz vypít skleničku vody (při tom pití nijak nedýchat) 😉

martina46
13. dec 2008

Eliterin trik funguje! Ja to tiež používam.

lakme
13. dec 2008

Zvednout ruku jako když se hlásíš ve škole a napít se ( stále mít u toho tu druhou ruku nahoře), stačí malá skenička vody a až dopiješ , tak za chvilku dát ruku dolu.
Zatím to skoro všem zabralo. 🙂

aponchie
13. dec 2008

vzdyt je to srandovni 😀 ja s emanzelovi pokazde smeju jak heka jak osel 😀 a on me

nobody
13. dec 2008

a co při cikání robit?
😀

martimarti
13. dec 2008

Mám naprosto zaručenou radu, akorát je blbý, že musíte někoho požádat o pomoc: takže zaručeně funguje, když pijete vodu hlubokými doušky, fór je ale v tom, že si musíte ucpat nos a někdo vám musí ucpat obě uši. Zatím se mi nestalo, aby to nezabralo. Možná složitější, ale stoprocentně účinné.

certisko19
autor
13. dec 2008

martimarti: toto je podarene... 🙂

dadka132
19. máj 2010

mne pomohlo ta lyzicka kr. cukru a zapit vodou hned sa mi prestalo čkat 😉

zinka11
23. dec 2019

Prehltni parkrat sliny bez toho aby si zavrela ústa !! To je od doktorky odporucane 💜

jeliz59
23. dec 2019

Tak mne zaberie cukor do úst zapiť minimom vody ale fakt že len trocha aby sa dal ten cukor prehltnúť...niekedy to nezaberie hneď a keď silno čkam tak na 3 krát zaberie procedúra ale zaberie vždy....to je pre mňa jediná záchrana....