Čo s nízkou tepovou frekvenciou?

kiwi82
4. feb 2012

Už dlhú dobu na sebe pozorujem, že mám malý počet úderov srdca za minútu. ked si meriam tlak, zvyčajne je tlak nižší tak okolo 110/70 to by bola ešte ok ale tep si nameriam tak okolo 53 úderov. niekedy mi je nevoľno, hlavne pri zmene polohy. tlak v hlave, búšenie srdca, hučanie v ušiach. nie som aktívny športovec. nemáte nejaký typ ako zvýšiť pulz? máte s tým nejaké skúsenosti. na kradiologii všetko ok. dakujem.

janka_pn
4. feb 2012

ja mam tlak rovnako nizky a aj tep nemam ovela vyssi, zacala som sa viac hybat a treba pit vela tekutin. no najma ten sport 😉 ak mas srdiecko v poriadku, tak je nizsi tlak asi vzdy lepsi ako vyssi 😒 prajem vela energie, na jar nam bude zas o nieco lepsie 🙂

latvia
4. feb 2012

ja by som bola stastna za tak nizky tep 😀 srdce ma totizto viac casu na plnenie krvou a lepsie pracuje 🙂 pokial si bola na kardiologii a vyslo ti uplne vsetko v poriadku (asi by som chcela aj jednodnoveho Holtera), a kardiolog nenasiel ziadnu patologiu, tak by som sa velmi nestresovala. resp. pri strese ti tep stupne 😉 tak sa stresuj.
ale vazne, ak tvoje tazkosti pretrvavaju, chod na kontrolu, poved o tom kardiologovi, pripadne zmen kardiologa ak mas pocit ze ta nevysetril dostatocne. nizkym pulzom by som sa vobec netrapila, ale ked ti uz sposobuje tazkosti, tak to treba dosetrit

bianca
4. feb 2012

trenovany sportovci maju uplne bezne tep cez 50.Pokial mas problemy tak zacni u obvodaka a hlavne sa nedaj odbit.Ono im to ide totiz strasne dobre.Ti kazdy druhy povie ze on by dal za taky tlak a posli ta do haja ale ked tije fakt zle tak si to nenechaj a dozaduj sa kardiologa

filipal
4. feb 2012

ja mavam tiez nizsi tep. okolo 60 tepov za minutu a tiez mavam nizsi tlak. mala by to byt tvoja vyhoda, tak ako pise Latvia.
ked nemavas zavraty a pod. netreba to riesit.
tep a tlak sa zvysi pri zvysenej namahe. mozes si zacvicit a viac pit. (vody🙂)

bibistec
1. nov 2012

no skus skocit k lekarovi, keby bol velmy nizky tep tak daju lieky alebo skus sa rozculit to ti urcite tep zvysi. ja mam prave opacny problem aj ked tiez nizky tlak a som trochu prchkejsia, vraj to suvisi. takze ty budes asi velmy kludny typ.

dvorska
21. mar 2013

Dobrý večer prajem. Chcem sa opýtať, čo môže byť príčinou nízkeho tepu / 32 - 36 - 40 / za minútu. Tlak mám skôr nižší 105/68 ap. Vdaka za odpoved. ☹

dahra
21. mar 2013

No ja mám presne opačne - tlak cca 110/70 a tep vždy nad 90. Neviem či mi niekedy namerali nižší ako 85. A to nielen v tehotenstve. ☹

beethoven
22. mar 2013

ahoj, mohlo by ti pomoct, keby si pila mineralne vody a mali aktivnejsi pohyb, tlak zvysuje aj sol

jankatinkakristinka
25. okt 2014

ja to mávam všelijako horný 100, dolný 60,pulz 56, neviem mávala som aj vysoký a hlavne dolný tlak a pulz.

janula2511
8. mar 2016

A kto ma pulsz nizky netrpite tocenim hlavy?

janka2273
9. mar 2016

Ja mám nízky tlak skoro stále a tep v pohode aj 45 😝 a hlava sa mi netočí veru 🙂

denamir
31. dec 2017

@janka2273 si nejaká športovkyňa ešte máš nizky pulz riešia to nejak?

janka2273
6. jan 2018

@denamir Nie,nie som športovec 😉 len príležitostne bicyke 🚲 l nijak som to neriešila,prestala som to sledovať😝😉

verononka
6. jan 2018

Tiež mám okolo 50, u kardiologa vsetko v poriadku, robil mi vsetky vysetrenia... je pravda, ze malo pijem tak mozno to bude tym. Inak dakujem za vase komentare a tento prispevok. Som rada, ze v tom nie som sama a ze s tym v pohode ziju aj ostatni 🙂

denamir
7. jan 2018

@verononka a ako ti je riešiš to ešte nejako?

janka2273
7. jan 2018

@verononka ja zase pijem dosť,tak je otázne,z čoho to mám ? 😉 ale ako som písala,nejak to už neriešim a podla mna je to výhoda,ked nám srdce bije pomalšie,ved sa nám šetrí 😍

ivkaba
19. jan 2018

Ja mavam tiez tep pulz okolo 50..hlavne vecer...

denamir
19. jan 2018

@ivkaba a ako to riešiš si športovkyňa? Je to aj zlé nejak?

ivkaba
25. jan 2018

praveže niesom športovkyna. Len tak 3 tyzdne dozadu som mala problem s vysokym pulzom, hlavne rano ked som vstala, tep 150..tak som bola u kardiologa, Holter 24 hodinovy a nasadil mi tbl...tak teraz vecer nizke pulzy...ale ziadne ťažkosti nemam, točenie hlavy, odpadavanie alebo podobne.Ze ked nemíám problemy, nemam to nejak riesit

denamir
25. jan 2018

@ivkaba nemohol byť nizky pulz z antibiotík?

ivkaba
26. jan 2018

Neberiem ziadne lieky tkaze urcoite nie

denamir
26. jan 2018

@ivkaba a všetko je ok keď je nižší?

ivkaba
27. jan 2018

hej hej, nemam žiadne ťažkosti....zeby mi bolo na odpadnutie, točenie hlavy alebo nieco podobné

dominik29
17. máj 2020

@dvorska ajoj este vzdy mas tak nizky pulz? Ja totiz tiez mavam 45 hoci kedy

helokity
21. okt 2020

@dvorska dobrý deň. Chcem sa spýtať, ako ste teraz na tom s pulzom. Mam fitnes hodinky uz rok a posledne 2 mesiace mi obcas kledne pod 50. Raz sa stalo ze mi ukazovalo 38. Obvodna mi tvrdila ze zle ukazuju. Inak sa citim ok, pred 2 rokmi som brala lieky na vysoký pulz kvoli stresu. Potom mi ich vyradili. Som nekludna

dominik29
21. okt 2020

@helokity pravdu povediac, už si to nevsimam, nemeriam, neriesim.. Mam taky dlho velmi..tak u mna je to zrejme norma.. Ja ked sa uz nazlostim vtedy mam 60🙈, 50 mavam bezne

dominik29
21. okt 2020

@helokity jaj a tie hodinky fakt neukazuju dobre.. Mam ich aj ja.. A tam som mavala pulz 80😁.. Nemozne.. Odmerala som si rukou a 50😉 takze hodinky meraju hoci ako

adima3377
21. okt 2020

Ahoj.ja na Kardio pracujem.Naozaj tento tep je pod normal.Zalezi.ci je to dlhodobe.A akym pristrojom sa merias.Ci je kvalitny.O ostatnych priznakoch musis povedat priamo tam.mozu mat rozne prociny.Na kardoio amb
A neuzivas lieky na kardoovask.ochorenia? Niektore pulz ovplyvnuju.Ja napr.tiez mam problem .ale opacny.Supraventrikularnu tachykardiu s pulzom 170.a to je hrozny ako posledna chvila v mojom zivote.

helokity
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helokity
2. nov 2020

Dnes som mala takýto pulz. Čítala som, že keď doteraz bol nad 70 a zrazu klesne až takto, není to dobré. Kardiológa už do konca roka nemáme, a z druhého okresu ma odmietli vyšetriť.