Čo ste jedli po cisárskom reze?

kamca495
16. júl 2021

Ahojte chcem sa opýtať zajtra idem domov a malou som po cisárskom reze vetri mám ale stolicu som ešte nemala chcem sa opýtať co doma variť čo môžem jesť ha neviem ozaj že čo môžem 🙄 a o tri dni vyberať stehy treba 😐ešte a čo ste si dávali na ranu čo ste mali cisársky aby sa čím skôr zahojilo

h2
16. júl 2021

@kamca495 Čo som jedla, keď som prišla domov, si už nepamätám, ale určite už bežné jedlo. Ale pri tom názve som si spomenula, čo mi priniesli, ako prvé jedlo v nemocnici na druhý deň po cisárskom (v noci). Nazvala som to "červená voda" a "zelená voda". Čiže zrejme paradajková a špenátová polievka. 😂
Na ranu som si nedávala nič, bolo to v lete, tak som sa snažila mať to čo najviac odokryté, aby sa to vetralo, zapamätala som si vetu doktorky: Rana musí byť čistá a suchá.
Skoré uzdravenie želám.

mamicka2005
16. júl 2021

@kamca495 ahoj doma som jedla vývar a kurča 😍, inak gratulujem. Môj malý ma 3mesiace a varím 3 polievky dookola, a mäso, ryža, zemiaky... polievky vajíčková, vývar, zemiaková, paradajková, mrkvová. Rezance s tvarohom, vyššie spomenuté mäsá, cestoviny....pi vodu, čaj, pečivo.
Na ranu som nedávala nič. Doporučujem kúpiť glycerínové čípky na wc, aby si sa netrápila.

andreatytler
17. júl 2021

@kamca495 Ja som jedla to iste co pred porodom, lebo som mala velku zapchu uz pocas tehotenstva. Mne stacilo si dat rano velku porciu ovsenych vlociek s hrozienkami a postruhany jablkom a vecer 4-6 susenych sliviek alebo marhul. Strasne vela vody, koli materskemu mlieku.
Pvedali aby som na ranu nedavala nic a ja som tiez zastancom toho ze na rany je najlepsi vzduch.

marianarem
17. júl 2021

@kamca495 No v porodnici v den porodu a dalsi len infuzky (uz aj na tie som sa tesila 🙂 ), dalsi den dali kasovitu stravu, potom taku mletu a v den odchodu uz normalnu, takze ja som doma jedla uz uplne normalne.

domak2
17. júl 2021

Ja som doteraz nevedela, že po cisarskom ma byt nejaká iná strava. Jedla som normálne všetko čo predtým.

margaretka_
17. júl 2021

Mne po cisarskom davali v nemocke iba kasovitu stravu. Ale pri prvom som mala stolicu asi tiez az doma. Vtedy som mala aj hladovku pred, aj klystir, aj hladovku po. Doma som uz ale jedla normalne 🙂
Pri druhom som nemala hladovku pred, ani klystir, tak som zachod stihla este v nemocke. Ale tiez cele dni iba kasovite. Hoci to bolo maso so zemiakmi, bolo to vzdy pomixovane. Ale doma som uz jedavala normalne