Čo to mám na chodidle a čo s tým mám robiť?

cuci22
25. apr 2019

Baby prosim vas poradte mi.Co mam stym robit? Uz som si nakupila pripravky v lekarni,davam si kupele,skrabem pemzou,pilnokmi,kremujem a stale sa toho nemozem zbavit :-/

barboritta
25. apr 2019

@cuci22 tak toto uz mastickami iba tak nedas.smer kozne,cim skor

wewe4
25. apr 2019

Mne pomohol gél z dužiny aloe.. Môžem ti poslať link do správy, kde ho vieš priamo objednať. Ale teda mala som to v menšom rozsahu 😕

simca06022011
25. apr 2019

Ku koznej.

cuci22
autor
25. apr 2019

@barboritta toto mam teraz vymocene,za sucha to nevyzera az tak zle ....

cuci22
autor
25. apr 2019

@wewe4 a co to moze byt?

ludkka0407
25. apr 2019

Ku koznej a cim skor.

cuci22
autor
25. apr 2019

@cuci22 a neviete z coho to moze byt? ☹

wewe4
25. apr 2019

@cuci22 podľa mňa pleseň

wewe4
25. apr 2019

@wewe4 to chytís hocikde na kúpalisku, vo verejnej sprche, pripadne aj v hotelovej kúpeľni, kde nie je dostatočná hygiena..

nikaeli
25. apr 2019

mne to pripomina mnozstvo malych bradavic vedla seba - ked to zaschne, su tam take priesvitne tvrde "pluzgieriky"? skus "bradavicove mazanie" - je to bylinna tinktura, mne to pomohlo.. a zaroven nejaky olejcek na premastenie (na striedanie s tou tinkturou) - napr. ricinovy olej

lubik87
25. apr 2019

@cuci22 jednoznačne mu kožnéj môže to byť aj psoriáza..

lucyluv
25. apr 2019

Jeden kusok vyzerá ako bradavica, ideálne to dať vypáliť u kožného

barboritta
25. apr 2019

@cuci22 mne to velke lozisko pride ako kurie oko

barbellka
25. apr 2019

Ja som mala omnoho horsie, pomohla mi salycilova masticka.

anitta98
25. apr 2019

aj ja si myslím že ide o pleseň a mala by si navštíviť kožného

mirro
25. apr 2019

@cuci22 moja dcéra si takéto priniesla z telocvične, 1x cvičila bosá...Zvládli sme to doma, kúpeľ nôh v slanej vode, vysušiť do sucha, ponožky z čistej bavlny. Zmizlo jej to po 2ch dňoch.

deti95060810
25. apr 2019

plieseň...

zirafienka
25. apr 2019

Aj mne sa to javi ako pliesen, uz si mala byt davno u koznej, preco si to doviedla do takehoto stadia. Ved to nevzniklo zo dna na den.

eliskadad1
26. apr 2019

Isto si toho vyskúšala už mnoho a podľa mňa si musela vidieť, že sa ti to zhoršuje, tak prečo si preboha nešla ku kožnej. Však to máš takú pleseň jak z encyklopédie

matabb73
26. apr 2019

Podľa mňa pleseň. Určite by som s takým štádiom išla ku kožnej. Inak na plesen je dobrá masť Canesten alebo Candibene.

simca06022011
26. apr 2019

Inak môže byť dôvod prečo sa toho nejdeš zbaviť aj ten, že v prípade plesní treba dezinfikovať aj obuv, ponožky, všetky.tie veci s čím si v Tom ryjes ... Toto ale už posúdi iba lekár čo je to.. typov na krémy s čo ja viem čo dostanes.milion. ale zvyčajne pri plesní ak sa použije napr. Ten canespor, výsledok vidno dosť rýchlo, len treba dlhšie pokračovať a dodržiavať hygienické opatrenia aby sa to rýchlo nevrátilo. Za mna lekár a potom pedikúra.

lorela
26. apr 2019

@cuci22 Už žiadne domáce pokusy a nájazdy do lekárne... Tu pomôže jedine lekár. Objednaj sa na kožné, výmenný lístok nepotrebuješ.

cuci22
autor
26. apr 2019

@cuci22 dakujem pekne za kazdu radu.kupila som si canespor mast a zatial si to budem mastit lym pojdem na kozne

lucyluv
26. apr 2019

@cuci22 ja som mala rovnako vyzerajúce, ale v mensej miere a boli to bradavice. Všimnite si, že je tam akoby očko v strede, ktoré sa nebude dať nijak vystrihnúť, je to koren. Na to canespor nepomôže. Ja by som dala ruku do ohňa, že to je buď kurie oko alebo bradavice. Ale nie som kožný, môžem sa mylit. Mne to vypálili a od vtedy mám pokoj.

beri86
27. apr 2019

@lorela ,ak môžem poradiť, máte tam bradavice a zrejme aj nejaké kvasinkove ochorenie.Urcite zájdite za dermatológom, sú dosť veľké,treba to vypáliť dusikom.Keby bola iba jedna maličká, dá sa to aj doma liečiť,ale pri tých väčších je treba vypáliť,je to nevyhnutné,lebo sa Vám budú tvoriť ďalšie.