Čo vám pomohlo na nafúknuté brucho?

xsimonkax
17. máj 2022

Baby čo Vám pomohlo na nafuknute brucho prosím? Stále ho mam nafuknute, travenie všetko ok, nemam ani intoleranciu. Len ked niečo zjem na ranajky napr sfuknuta som cely deň.

lucia7933
17. máj 2022

u mna rovnako..nepomaha nic..ja som nafuknuta aj z dvoch poharov vody..😂

xsimonkax
autor
17. máj 2022

@lucia7933 presne aj moj problém najlepšie mi je ked nejem vtedy je to fajn ale tak zasa nemôžem prestat jest 😂

lucia7933
17. máj 2022

@xsimonkax no presne rano brucho ploche, fakt ze nic..a vecer ako tehotna v 5.mesiaci minimalne

lucia7933
17. máj 2022

@xsimonkax ja aj probiotika uzivam a nepomaha

xsimonkax
autor
17. máj 2022

@lucia7933 veru tie ani mne nepomohli ani Espumisan a podobne

lucka_ke
17. máj 2022

presne ako ja, ale mám podozrenie na lepok, väčšinou po lepkových jedlách sa mi to zhorší

panelacikova
17. máj 2022

@lucia7933
@xsimonkax s týmto sa trápim už roky. tiež som si povedala, že už asi nebudem jesť :( mne v konečnom dôsledku diagnostikovali dráždivé črevo (všetko mám OK a v normách, všetky alergie, intolerancie, lepok, všetko...makroskopicky aj mikroskopicky - histológiou). jednoducho črevo nie je funkčné a vie narobiť aj takéto šarapaty :(

xsimonkax
autor
17. máj 2022

Mne teraz suseda dala Febichol je to prírodné, bylinné tak skúsim uz som si dala 2tbl uvidíme... Jej to ze pomohlo ale uzivala dlhodobo

stanulienkat
17. máj 2022

Ved to zavisi od cyklu, psychickej pohody a hlavne od stravy. Ci jes zeleninu,ovocie=vlaknina-nafukuje. Sladke nafukuje. Obmedzit sol.

sickynickyobsadene
17. máj 2022

To bude skôr diastaza,či?

rubia10
17. máj 2022

@xsimonkax neviem neviem s tym febicholom trosku opatrne. Tvori to viac zlce v zaludku, skor je to na zaludocne problemy a hlavne zlcnikove, nez len na travenie a naduvanie. Skusila by som na vasom mieste Orenzym. To je prirodne-enzym na travenie a zmiernenie naduvania. Radsej by som volila to ako choleritika (latka vo febichole)

xsimonkax
autor
17. máj 2022

@rubia10 dakujem pozriem vyskúšam

snehovakralovna
18. máj 2022

@lucia7933 ja som na tom rovnako. Zdravo sa stravujem, cvicim a brucho mi rastie a rastie.